Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit éreztél, mikor megtudtad,...

Mit éreztél, mikor megtudtad, hogy az UTOLSÓ tolófájás következik?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 22:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nehéz megtudni:)

Nekem legalábbis semmi nem jelezte, hogy ez lesz az utolsó:)

2012. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt,h végre vége:)Na meg azt,h sikerült.Nem voltak tolófájásaim,oxit kaptam igy 5óra alatt sikerült kitolni a kisfiam.
2012. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Épp egymásra néztek a dokik, a szülésznők (2 volt bent mindegyikből) és láttam az arcukon, hogy toljuk be a műtőbe, nem mondták, de láttam rajtuk. Akkor azt gondoltam, engem innen senki nem visz sehová, míg ez a gyerek ki nem jön. Akkor onnan a második nyomásra kint volt a fiam.

Hosszú volt a kitolás, vákuum is volt, fentről tolták, mégsem akart kibújni, visszacsúszott mindig. De csak sikerült. :)

(Félreértés ne essék, semmi bajom a császáros szüléssel, ha a helyzet úgy kívánja, csak akkor már annyit szenvedtünk ezzel a szüléssel, hogy meg akartam ott szülni.)

2012. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekem szóltak, hogy a következő tolófájásnál kint lesz a baba. Annál felemelőbb érzés kevés volt + rengeteg erőt, adrenalint adott ez a mondat. Majdnem sírtam örömömben, és úgy éreztem, hogy már soha nem jön AZ a tolófájás :), annyira vártam.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. szept. 20. 23:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóképpen éltem meg,mint Te ,Kedves Kérdező! Nekem is a szülésznő mondta, hogy ez lesz az utolsó és hogy adjak bele mindent...és így is tettem.Nekem is hatalmas erőt adott a tudat,hogy már csak ennyi választ el a gyermekemtől és attól,hogy végre láthassam a drágámat! :)

Mára már 7 hónapos "lókötő" és IMÁDOM!!!!

2012. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Helló Meskata! :)


Sokat látlak a "babák" kategóriában, én hónapok óta most jöttem ide először nosztalgiázni :)

Igen, ilyen szép + pozitív érzéseket vártam :)

2012. szept. 20. 23:25
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam úgy volt, hogy nyomás közben mondta a doki, hogy mindjárt kint van a baba, na addig is olyan erősen nyomtam, ahogy csak tudtam, de akkor meg még jobban bele adtam anyait-apait, és kint is volt a kislányom :)!
2012. szept. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán hittem el, mivel már 3-madszorra mondta a doki, hogy na még 2 nyomás és kint lesz. :)
2012. szept. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Első babánál nem tudtam, hogy ez az utolsó lesz, ott legalább 50. nyomásra jött ki a kisfiam. Második szülésnél a 2. nyomás után mondta a doki, hogy még egy és kinn lesz a baba,- gondoltam magamba, hogy persze persze, ne poénkodjon már velem, szültem én már gyereket 3 nyomásra nem jön ki-de azért beleadtam nyomtam egy óriásit és tényleg kinn volt.

Nekem azért is volt iszonyú jó érzés, mert gyerekkorom óta rettegtem a szüléstől,és megkönnyebbültem, hogy sikerült NEKEM 2 babát szülni spontán és többet nem fogok, túl vagyok az egészen. Aztán meg szomorú lettem, hogy több ilyen nem lesz az életemben.:-)

2012. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ja, ja...Nekem is mondta a szülésznő, h még 3-4 nyomás, és kint van. Na, mondtam én is magamban, h lesz az 7-8 is, mit lelkesít ennyire? :S

Erre nyomtam egy kicsit, mondta, még egyet, de újra kicsit, viszont már akkor nem bírtam, erősebben nyomtam, erre zsupsz, szabályosan kilódult belőlem a baba , még a szülésznő is meglepődött, úgy "kapta el" :)))

Az egész tolófájásos rész nagyon jó volt, már nem is fájt, csak arra kellett koncentrálnom, h nyomjak, pihentem is közben....Nagyon szép élmény volt, de tényleg.

2012. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!