Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem felháborító?! Egyes anyák...

Nem felháborító?! Egyes anyák megszülik otthon gyereküket/direkt/ és azt hiszik jól cselekedtek.

Figyelt kérdés
Olvastam egy hölgy blogját az otthonszülésről. [link] felháborítónak találom azt,amit írt,és azt,hogy úgy tesz,mint aki jól végezte dolgát.Tudom,a kórházban sem fényes minden.Nekem azért lett császárom,mert nem voltak képesek adni egy kis nyamvadt oxitocint,nem figyeltek ránk kellőképpen.Leesett a lányom szívhangja.Fogadott orvosom volt,amiket mondok mind ő tette velem.De ő,és az orvos team mentette meg a lányom életét is egyben.Nem volt 10 percünk,mert "nincs messze a kórház,beérünk ha gond van."2 perc alatt hajtották végre a műtétet,és úgy rohantak velem,mintha versenyfutás lenne.2 percünk volt.És,nem azért,hogy mondjak valamit,de a bába nem tud otthon császárt végre hajtani.A szívhangot SEM tudja olyan jól figyelni,otthonról.Ha valami probléma akad?Beszorul a baba stb. Akkor mi van?Az utolsó szülésénél még szülésznő sem volt!Mi a véleményetek úgy általában?
2012. okt. 6. 16:23
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
0%

És olyat is ismerek aki anno szintén otthonszülésnél (mert akkor ugye nem volt választási lehetőség) a kisbabája halt bele mert beszorult. Utolsó voltam.

3 gyerekem van és soha nem kockáztattam volna a magam kényelme miatt!

2012. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
82%
Neonatális Intenzív Centrumban dolgozom, én meg számos olyan babát ismerek, akiket orvosi műhiba nyomorított meg, ha otthon születtek volna, az égvilágon semmi bajuk nem lenne... Akkor tiltsuk be a kórházi szülést? Ne legyetek már ennyire szűk látókörűek!
2012. okt. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Szűklátókörűek?!Szóval kedves utolsó!:Szerinted egy baba nagyobb eséllyel magad életben,ha otthon semmi segítsék nélkül születik,mintha kórházban születne.

Gabka77:igen,olvasom a blogodat,és nagyon tetszenek a gyereknevelési elveid meg minden.De sajnos még mindig nem értem.Mi a biztosíték arra,hogy nem lesz komplikáció szülés közben?Nem szorul-e be,vagy nem esik-e le a szívhangja stb.?Mert ezeket a dolgokat nem lehet előre tudni.

2012. okt. 9. 20:35
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

igen, szűklátókörűek (bár nem én adtam ezt a választ)


hadd döntse már el mindenki, mit akar!

Vannak olyan babák/anyák, akiknek azért lesz bajuk, mert a kórházban elcsesznek valamit, és vannak olyanok is, akiknek azért, mert otthon maradtak.

Ugyanakkor előfordulhat, hogy mindegy, hol van az anya, baj történik.


Ezzel azt akarom mondani, hogy nem feltétlen az otthonszülés az oka mindennek!

Ahogy írta az utolsó válaszoló, rengeteg eset van, ahol a kórházban olyan baj történik, ami TELJES MÉRTÉKBEN az orvosok felelőssége. Otthon meg olyan baj történhet, ami megtörténne kórházban is.

Vagyis, ha baj lesz, a babával vagy az anyával, az ugyan úgy történne otthon és a kórházban is, a kimenetele lehet különböző, de ma már nagyon ritka, hogy bárki belehalna az otthonszülésbe.

Míg előfordul, hogy ami a kórházban megtörténik (megfertőződik a baba/mama mert másik személyekről bacit visznek rájuk, meg mégis csak egy kórház, ami tele van betegekkel), az otthon nem fordulhatna elő.


Nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, amit az otthonszülő anyák szeretnének.

Egy nagy különbség van a két tábor közt: az otthonszülők senkit sem akarnak lebeszélni a kórházról, hisz mindenkinek a saját döntése kellene, hogy legyen, hogy hol szül, míg a kórházat pártolók nem értik meg a másik oldalt...

2012. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

ami lemaradt:


senki nem a semmi segítség nélküli szülésekről beszél.


ugyan azokat a szülésznőket/doulákat lehet felfogadni otthonra is, mint aki a szülőszobán bennvan. Mert ott nincs ám ott minden percben az orvos, van, hogy csak akkor hívják, ha már megszületett a baba. Mert ha nicns komlpikáció, akkor a szülésznő is tökéletesen tudja segíteni a kismamát. És ugyan ezt a szülésznőt hívhatod el az otthonodba, attól, hogy nem kórházban van, nem lesz kisebb a tudása!

2012. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
5%

Már nem akartam hozzáírni ehhez a kérdéshez, mert nagyon nem találom az otthonszülést pártolandó dolognak, mert ...(ide sorolhatnék dolgokat ....)

De csak egy kérdés: Mi a különbség aközött, h nem akarják lebeszélni a kórházban szülőket és aközött, h az otthonszülés mellett érvelnek csak, felhozva tragédiákat amiket orvosok okoztak, és különbenis?.....

2012. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

34-es teljesen egyetértek! :)

Csak ismételni tudom magam, és az előző válaszadót, azért vagytok szűk látókörűek, mert nem vagytok hajlandóak elfogadni az érveinket. Egészséges terhességnél, várható komplikáció nélkül UGYANANNYI esélye van egészségesen születni egy babának otthon, mint a kórházban (sőt, külföldi statisztikák szerint még egy kicsit jobb is ezekben az esetekben, mert otthon nincsenek rutinszerű káros beavatkozások). Azonban, ha várhatóan probléma van, akkor nyilván kórházba kell menni (soha, senki nem állította, hogy pl. harántfekvéses, kis súlyú ikreket bárki próbáljon meg otthon megszülni bárki). Sőt, ha probléma van (ami egyébként sosem előzmény nélküli, egy jó segítség rögtön észreveszi már az első jeleket is), akkor is be kell menni a kórházba, hisz azért van! Mindenki szüljön ott, ahol biztonságban érzi magát, mert ott várható a legkevesebb baj! Senki sem próbált rávenni egy kórházpártit, hogy márpedig szüljön otthon. Az ugyanolyan butaság, mint habzó szájjal elítélni azt, aki otthon szeretne (és ezt semmilyen tényező sem zárja ki). Egyébként én valószínűleg nem fogok otthon szülni, ugyanakkor nem ítélem el, aki igen!

2012. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
36, attól még, hogy felhozzuk a kórházban történő tragédiákat, még nem beszélünk le senkit. Mert baj mindenhol lehet! Ez csak arra válasz, aki szerint az otthonszülés gyerekgyilkosság, és csak a kórházi a jó, ahol aztán 1 perc alatt megmentenek (bár így lenne). Mindkét hely ugyanolyan jó, tényleg csak a szülőknek kell eldönteni, hogy hol érzik magukat biztonságban!
2012. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

azért hozzuk fel ezeket a dolgokat a kórházzal szemben, mert ti is azzal jöttök, hogy ott csak baj lehet.


A mi fő célunk az, hogy megengedjék a nőknek, leendő édesanyáknak, hogy ott, úgy és olyan körülmények között szülhessék meg a babájukat, ahogy és ahol szeretnék - persze csak az ésszerű korlátok mellett. Ha a baba vagy a mama veszélyben van, nehéz terhesség volt, komplikált a dolog (pl. vérzékenység, szívproblémák, stb.), akkor természetesen mi is a KÓRHÁZat javasoljuk. De ha minden rendben megy, miért ne tehetnénk, amit szeretnénk? Aki otthon érzi magát biztonságban, az otthon, aki a kórházban, az a kórházban szüljön. Ennyi. Pont. Mi csak a szabad választás jogát szeretnénk!

2012. okt. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

FEJLETTEBB külföldi országokban nincs ekkora megbotránkozás, normálisan le tudják szabályozni, tudnak az emberek kommunikálni rendesen, nem érdekes?


Nézzünk már körbe magunkon, hogy működik nálunk egy szülés, milyen körülmények vannak, milyen elavult vizsgálatokat végeznek stb. Nem lehet, hogy valamit mi tudunk rosszul? Hmm? Meg se fordul a fejébe senkinek, hogy nem a mérföldekkel előttünk járó országok vannak tele idiótákkal, hanem nálunk van a gond a fejekben?

2012. okt. 10. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!