Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik otthon szültek (és előre...

Akik otthon szültek (és előre megtervezetten) azok miért döntöttek így?

Figyelt kérdés

egyre többet gondolok arra, hogy inkább itthon hoznám világra a kislányomat. nem tudom miért, csak talán a megszokott környezet miatt. de ugye sokan lebeszélni akarnak róla. kinek mi a véleménye erről? és aki otthon szült, azoknak milyen előkészületeket kellett csinálniuk? és ki volt mellettetek?

előre is köszönöm!!



2012. nov. 15. 17:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ugyanilyen esetből több is volt abban az évben a kórházakban, ahol meghalt a baba. Egyszerűen ez kivédhetetlen, mind otthon, mind kórházban :( Csak utóbbiból ugye nincs hír.
2012. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Van egy ismeros csaladunk. A noi tagja orvos, DE! nem ezert szult otthon. Mig apuka elvitte a kislanyukat a rokonokhoz, addig a no gondolta h bele ul egy kad langyos vizbe. Mire apuka visszaert, anyuka mondta, h mar nincs ido... Jon a baba... A ferfi nagyon megijedt, termeszetes erzes amugy, de fel oran belul vilagra segitette a kisfiukat. Zacsko csipesszel elszoritotta a koldokzsinort es olloval elvagta. Nagyon konnyen es egyszeruen ment, DE ez nem mkinel van igy. Vannak komplikaciok, amit ott nem mindig birnak megoldani. Mellesleg anyuka, apuka es a kisfiu 2 ora eltelte utan mentek be a korhazba, 1 hetet bent fekudtek.
2012. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Amugy ahol en elek, itt nagyon ellenzik az otthonszulest, DE ha vki megis igy dont, annak nagyon sok penzt kell fizetniuk. plusz ha elso gyerek, akkor nem is engedelyezik, viszont ha vki megis otthon szul a nem engedelyezes ellenere, akkor nagyon megbuntetik. illetve 2. babanal nagyon atvizsgaljak es nagyon nehezen mennek bele h "igen, maga szulhet otthon".
2012. nov. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%
Én otthon szültem, és nagyon szívesen írok, de nem itt, mert milliószor megkaptam, hogy egy felelőtlen roh@dék vagyok, csak azért, mert nem voltam hajlandó kitenni a babámat az orvosi műhibák esetleges tragikus következményeinek. Inkább hagytam magam a természet erőire bízni, és makk egészséges babánk született, sértetlen gáton át, a békés, szeretett otthonunkban. Bába és férjem voltak mellettem egyébként, férjem karjaiba született a kicsi, életünk legszebb pillanata volt. Ha gondolod írj privátot.
2012. nov. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Toroltek a valaszom innen, erdekes az alapveto emberi boi jogokrol irtam tegnap.Emberi jogok ugy latszik tabu m.orszagon
2012. nov. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

nagyon szépen köszönöm a véleményeket! igazából az eszem egyértelműen mondja a kórházat, csak kíváncsi voltam, hogy ki mit gondol az otthon szülésről

2012. nov. 16. 11:59
 17/17 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani,h a magyarországi szülésznök,akik otthon szülés vállalnak,az szinte mind,de legalább is 80% szakmailag NEM megfelelö!!!nem rutinos,kevés szülést vezettek le! (nézz utána!!!),és arról már nem is beszélek,ha a babával lenne valami,ne adja Isten!!! akkor itt vége a történetnek,mert az újszülött újraélesztéshez egyáltalán nem értenek,és felszerelésük sincs!!! Ezt mint szakember mondhatom!!!
2013. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!