Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt szokás adni...

Mennyi pénzt szokás adni mostanában egy szülésért? Illetve mennyit, ha császármetszéssel születik meg a baba?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 12:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%

Sziasztok!

Nekem ezeket az infokat a dokim mondta mikor feldogadtuk h tisztába legyek a dolgokkal:) :

-Ügyeletes dokinak és szülésznönek elvileg ingyenesen kell levezetni e a szülést,töled függ adsz e egy jelképes összeget amit te gondolsz.

- Fogadott dokiknál és szülésznöknél: Fiatal/kevésbé tapasztalt dokinak 50-60ezer;kezdö szülésznönek 10ezer körül.

-Idösebb/tapasztalt dokiknak 100 vagy több(ez rajtad múlik);tapasztalt szülésznönek 30-50ezer között.


Nekem azt is elmondta a doki h végülis mit takar ez a pénz amit adok.: Kap belöle a kórház alapítványa,azok akik részt vesznek a szülésben(ha nem fogadsz szülésznöt akkor ö ad neki a sajátjából)

Ha császár akkor 15 ezret ad összesen, az altatóorvosnak plusz aki még a beavatkozáshoz kell.Erre nekem azt mondta h ezt vagy bele kalkulálom vagy akkor ugyan ugy ö ad a sajátjából.Én 120.000ezret adok a dokinak és 30at adok a szülésznömnek.Amugy én pesten szülök.Szerintem van logika abban amit a dokim mondtott h minnél tapasztaltabb a szakember annál drágább.Szerintem teljesen megéri pénzt adni hiszen a szülést levezetö orvosok az egyeylenek akik egyszerre 2életre figyelnek,a tiedre és a gyermekedére.Ezt egyetlen orvosról sem lehet elmondani hiszen akár milyen beavatkozás is legyen, ott mindig csak te rád figyelnek.A szülészen pedig 2élet súlya van.Remélem tudtam segíteni:)32hkm

2012. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A tűzoltók meg egyszerre több ember életét is megmentik akár, mégse kapnak érte pénzt...

Amúgy szépen hangzik amit írsz, de nem hiszem, hogy minden orvos így csinálja.

2012. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
56%
Természetesen itt az orvosi dolgozókon belül értettem h több életre figyelnek.Amugy sajnos szerintem sem minden doki gondolkodik igy ha nem csak zsebre rakja.De az én dokim annál a kórháznál volt szülész föorvos,de most már csak magán doki,de gondolom ezért ad adományt a pénzemböl.
2012. dec. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ennyiből lehetne adni a csecsemős nővéreknek is mind mert figyelnek a babád életére a csecsemőosztályon, a takarítóknak mert ők tartják sterilen a helyet hogy megelőzzék a fertőzéseket, észleljék a problémát, vészhelyzetet és nagy szerepük van az egészség megóvásában.

Az orvosnak és a szülésznőnek Kötelessége életet menteni, Gyógyítani a legjobb tudása szerint a legutolsó reményszálig, ezért tesszük le a Hippokratészi esküt.

A pénzadományt szívesen fogadják a kórház fenntartására és új eszközök vételére, ezt az adott alapítványnak kellene adni.

Kezdő orvosnak, szülésznőnek elegendő egy dícsérő szó, egy finomabb csokoládé is sokat jelent.

Anyagi helyzetétől függően adjon valaki, ha mindenképpen adni akar - aki megteheti és sok felesleges pénze van az többet, aki viszont alig tud megélni, érthető módon ne verje költségekbe magát.

Mert az ellátás nem Kiváltság, hanem Kötelesség.

2012. dec. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem megvan a veszélye a fogadott orvosnak,és ezt láttam is. Amíg nincs ott a dokid nem nyúlnak hozzád, az a legkevesebb hogy 8 órát vártak egy NST aláírásra de hogy ha baj van sem nyúl hozzá az ügyeletes,majd a dokija....
2012. dec. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló: ez így van.

Az én születésemnél órákkal előbb elkezdte volna az ügyeletes orvos a császármetszést, de vártak a fogadott orvos engedélyére, aki pont akkor ment el nyaralni.

ami a pláne hogy napra pontosan a kiírt időpontban indult meg a szülés, tehát nem tartotta be az ígéretét hogy mindenképpen ő vezeti el (elvégre anyám ezért fizette hogy ne idegen, hanem ismerős kezekben legyen akihez terhesgondozásra is járt).

Végül az ügyeletes orvos mindent profin csinált, még mielőtt végzetesen oxigénhiányos és ebből fakadóan fogyatékos lettem volna.

Nekem ezért nem is lesz fogadott orvosom, ahogy most sincs egy állandó nőgyógyász akihez járok. Mind a három ott dolgozót ismerem és tudom, hogy bármelyiknél lennék nem esnék pánikba, nem érne hidegzuhanyként hogy megfogadtam és nem lesz ott, mint ahogy sokakat.

Jobb is így mert mindegyikkel szemben kialakul valamiféle bizalom, megismertetik a saját módszereiket, álláspontjukat, tudom hogy mire számíthatok, akárhogy alakul.

2012. dec. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van fogadott orvosom, de nem járok a magánrendelőjébe, általában a kórházban fogad és vizsgál meg. Emiatt nem nagyon beszélgetek más kismamákkal, így azt sem tudom, milyen tarifákért vezetnek le szülést az orvosok. Nyilván mindenki annyit ad, amennyit tud... Apropó, a császárnál is jelen van a szülésznő?
2012. dec. 11. 12:11
 18/24 anonim ***** válasza:
Dokinak adtunk 120-at,szülésznőnek 50et,altatós dokinak 10et.a csecsemősöknek csokikat ,a takarítóknak süteményt..:)
2012. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

hat ti tartjatok fel az eu halapenz rendszeret nagy gratula nektek ha ekkora hulek vagytok.

Mindenki aki eu ben dolgozik feleskudott arra elllat mindenkit legjobb tudasa szerint.

ha en halapenzt fogadnek el nem tudnek tukorbe nezni persze mondhatjatok kulfold. Nem kulfold hanem erkolcsi beallitottssag es a szakma szeretete az ami visszatart nehogy mar valaki azert agyon penzt mert jol vegzem a sajat munkam arra kapom a fizetesem kutya kotelessegem erre szol az eskum is.

Akkor a kukasokat is meg kell kenni az utcasoproket a rendoroket mindekit mert a tarsadalomban sokat tobb eletet tartanak a kezukben Ja a buszsoforom is borravalot erdemel elvegre minden nap tobb ember elete van a kezeben.

De fizessetek csak biztos van mibol.

2012. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Kedves Utolsó. Igazad van. Csak sajnos azt is be kell látni, hogy ma Magyarországon, ha nem állsz be a sorba hagynak megdögleni. Nekem meggyőződésem, hogy ha nem indulok el magán úton, akkor még mindig nem lennék terhes sem. Ha nem fizetek a terhesség alatt, akkor nem marad meg a terhességem. Az orvosok sajnálatos hozzáállása meg nagy mértékben összefügg az alulfizetettségükkel.

Egyébként, ha én a munkahelyemen pénzt fogadnék el, akkor bilicsben vinnének azonnal. Még egy csokit sem mernék elvenni. Nyilván nem is helyezek előnybe senkit, de volt már olyan, hogy egy ügyfél miatt munkaidő előtt bementem, vagy tovább maradtam. Végülis ilyen esetben még hálás is lehetne, attól még az ügyét ugyanúgy látnám el, mint másét. Nálunk mégsem lehet. De minket lehallgathatnak, bekamerázhatnak, stb.

2012. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!