Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem büntetik a várandóss...

Miért nem büntetik a várandósság alatt dohányzókat?

Figyelt kérdés

A múltkor a szülészeten jártam, 14-18 éves leendő anyukák csoportosan pöfékeltek, nagy pocakkal. Miért nem szól közbe a gyámhatóság, a terhes "nőt" meg miért nem ítélik börtönbüntetésre a leendő gyermek veszélyeztetése miatt?


(Előre látom, hogy majd jönnek a liberális "nők" válaszai, hogy az az ő teste és azt csinál vele, amit akar, senkinek semmi köze hozzá...)



2013. jan. 4. 16:59
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
50%

Akkor feltenném a kérdést, hogy miért nem büntetik meg azt a szülöt aki rácsap a gyerek kezére. Ugye ez is elitélendö lenne. NA de az is veszélyeztetés hogy anyuka tömi magát cukorral és a baba már cukorbetegséggel születik, vagy kiskorban ezért alakul ki. Aztán az is veszélyeztetés hogy 2 éves gyerek 18 kiló. elzsírosodott szív, máj, nehézlégzés 2 évesen.


Aztán lehetne sorolni hogy mennyi veszélyeztetés van.

2013. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 1., nem ez a kérdés jelenleg!


Kérdező:


valaki indíthatna már egy próbapert magzat veszélyeztetése vagy valami hasonló címen, ami megvan a Btk-ban, mert ennél nagyobb bunkóság nemigen van.

2013. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
64%
Jó ötlet.Régóta felháborít, ugyanezt látom,idősebbek ugyanúgy.Tényleg,kellene büntetni.
2013. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy tényleg kellene, csak sajnos sokan nem is látják ezeket dohányozni az utcán mert van aki titokba csinálja. A sógornőm most nemrég szült 22 évesen több mint 1 hónapja. Terhessége alatt többször észrevettem hogy dohányzott mert lehetett érezni. Bátyám nem annyira érzi mert nem jó a szaglása de én még egy alaposan kiszellőztetett szobában is megérzem ha cigaretta füst szag van.

Na szóval megszületett az unokahúgom és az orvosok rájöttek hogy dohányzott az anyuka igaz semmibaja nincs a gyereknek még, de ugye a dohányzás miatt az ő szervezetébe is kerülhetett nikotin aminek majd az lesz az eredménye hogy hiányozni fog majd neki.

A bátyám ezért nagyon mérges a párjára mert nagyon fontos neki a gyerek és nem akarja hogy esetleg utólag derüljön ki valami rendellenesség.

Én is láttam már az utcán terhes nőt cigivel a szájában, meg amikor összegyűltünk a barátainkkal akkor is jött egy fiatal terhes lány igaz ő nem ivott alkoholt de vagy 20 percenként kiment cigizni én akkor mondtam is neki hogy ne cigizzél mert baja lehet a gyereknek, ő meg mondta á dehogy nekem se lett semmibajom amikor anyám cigizett, meg a barátaim gyerekének sem. Igaz még nem született meg a gyereke de nem kívánom azt hogy betegen jöjjön a világra nagyon nem kívánom ezt de sajnos ez benne van.

És szerintem neked kérdező jogos a kérdésed és erre tényleg kellene valami szabályozás csak ugye ha otthon van titokban úgy is ráfog gyújtani a kismama ami elég nagy baj és ez ellen nem nagyon lehet védekezni.

2013. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
81%
Az ötlet jó lenne, de belegondoltatok, hogy hogy lehetne kivitelezni? Egy nőn nem látszik azonnal, ha kisbabát vár, viszont a dohányzás már az első hónpokban is káros lehet a magzatra. Most akkor minden cigiző nőhöz menjenek oda a járőröző rendőrök és bizonyíttassák be vele ott helyben, hogy nem várandós? Tiltani lehet a dohányzást bizonyos helyeken, de hogy azért tiltsák, mert valaki várandós, az sajnos nem megoldható.
2013. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
65%

Van egy csomó vérvétel terhesség alatt, gyanítom nem lenne nagy cucc kimutatni a nikotint, és szépen megvonni minden támogatást az olyantól, aki bagózik. És nem hazaadni a Babát.


Az én anyám is dohányzott a terhesség és a szoptatás alatt is, kényszerevő voltam, 7 évesen gyújtottam rá először, 15 éves koromtól dohányoztam rendszeresen, amíg úgy nem döntöttünk, hogy gyermeket vállalunk. Ja, és egész kicsi korom óta szemüveges vagyok, a szemészorvos szerint ez is a magzatkori "bagózásomnak" tudható be.

2013. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szomorúnak tartom, hogy vannak nők, akik a terhesség alatt sem tudnak lemondani a cigiről, na de, hogy lehetne kivitelezni, hogy büntessék őket?

Nem hiszem, hogy az összes dohányzik az utcán is. Az otthonába meg hogyan követik? Minden kismamára egy rendőrt állítanak éjjelre-nappalra?

Az első válaszolónak pedig igaza van, hogy rengeteg mindent lehetne büntetni, mégsem teszik, mert kivitelezhetetlen.

2013. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként érdekes adat lehet,hogy a terhesen dohányzó nők(és a családon belül,a lakásban dohányzó felnőttek) gyermekei nagyon nagy %-ban asztmásak,amiért jutalmul kiemelt családi pótlék,utazási kedvezmény,közgyógyellátási igazolvány jár.
2013. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, ezek a kedvezmények a szerencsétlenül járt gyereknek járnak elsősorban. Én nem sajnálom tőlük. Elég nekik, hogy betegek lettek az anyjuk/szüleik miatt...
2013. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
24%
Én dohányzom de letettem terhesség alatt.Ennek ellenére azt mondom h a kérdésed elítélendő.Én igenis azt mondanám erre amit a zárójelben leírtál!Az így születendő babákat sajnálom nagyon de semmit nem tudsz tenni ellene max háborogni mint most!
2013. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!