Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem büntetik a várandóss...

Miért nem büntetik a várandósság alatt dohányzókat?

Figyelt kérdés

A múltkor a szülészeten jártam, 14-18 éves leendő anyukák csoportosan pöfékeltek, nagy pocakkal. Miért nem szól közbe a gyámhatóság, a terhes "nőt" meg miért nem ítélik börtönbüntetésre a leendő gyermek veszélyeztetése miatt?


(Előre látom, hogy majd jönnek a liberális "nők" válaszai, hogy az az ő teste és azt csinál vele, amit akar, senkinek semmi köze hozzá...)



2013. jan. 4. 16:59
1 2 3 4 5 6
 21/56 Tom Benko ***** válasza:
0%
Jé, hová lett a hozzászólásom? Csak nem kellemetlen az ellenvélemény?
2013. jan. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
66%

És azt miért nem büntetik, aki fogyókúrázik a terhessége alatt? Vagy alkoholt iszik? Vagy nem szed vitamint, mert szerinte az hizlal? Vagy aki veri a gyerekét? Vagy csak simán hagyja üvölteni az újszülöttet a kiságyban? Miért csak a dohányzás vált ki ilyen tömeghisztériát?

Úgy elképedek mindig itt a kérdéseken. Bíztatjátok a kismamákat, hogy nyugodtan vedeljenek pezsgőt szilveszterkor, de aki elszív egy szál cigit, azt börtönbe csuknátok és elvennétek tőle a gyerekét...

Az emberi ostobaság végtelen.

2013. jan. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
81%

Elsö vagyok.


Utolsóval teljesen egyetértek.


nem rég volt egy kérdés hogy a kismama megihat-e egy pohár bort, mire mindenki biztatta, én meg leírtam hogy bizony az az egypohár alkohol is átmegy a placentán és a baba fejletlen idegrendszerére ugyan olyan káros mintha újszülötnek adnák vagy az újszülött cumijának alkoholba mártása sem károsabb ennél. erre lepontoztak.

2013. jan. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
20%
Attól szép a világ, hogy mások vagyunk? Ezért kellett kitöröltetni a válaszomat? Iszonyú nagy butaság és rosszindulat uralkodik egyes nőszemélyek fejecskéjében. Mint mondtam, ez a mentalitás is nagyon veszélyes a gyerekeitekre.
2013. jan. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
71%
Én nagyon régóta mondogatom ezt, hogy a dohányzás olyan mértékben károsítja a magzatot, hogy én bizony semmilyen támogatást nem adnék annak, aki nem teszi le a terhessége alatt a bagót. Semmit! És vérvétellel ellenőrizném, hogy van-e nikotin a szervezetében. Ennyi. Börtönbe nem zárnám, nem venném el a babát, mert azért ennyire nem durva, de a családtámogatásokat sztornóznám, mert egyedül ebből értenek, ha nincs pénz. Azt mindenki gyorsan megérzi.
2013. jan. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
78%

mert képtelenség leellenőrízni

büntetnék? akkor megveteti mással a cigit, elsétál az erdőszélre ahol nem látják és ott szívja el

aki akarná ezt is lazán kijátszaná

van olyan ismerősöm aki meg szándékosan dohányzik olyan szöveggel hogy nem akarja túlhordani a gyereket és azt hallotta hogy a dohányosoknál hamarabb megérik a méhlepény, meg hogy ő nem akar 4 kilós gyereket csak 2 kilósat amit könnyen kipottyant hogy őt nehogy vágni kelljen (szóval elmeroggyant kicsit)

az ilyen tini"anyukák" többsége meg nem tervez gyereket, némelyiknek a szülei nem írják alá az abortuszt... lakásotthonos csajokat is hallottam egymás között, a lány várta hogy "minél hamarabb kisz.ródjon a gyerek, onnantól úgyis örökbe adja, őt nem érdekli".

szóval ez a hozzáállás.

én meg azt mondom nem büntetni kéne hanem olcsóbbá tenni a védekezési módszereket, a drogmegelőzés helyett ezt kéne csapból, orrból-szájból folyatni az iskolákban, óvszert osztani mint amerikában és kötelezővé tenni babavállalás előtt a Pszichés Alkalmassági Vizsgálatot.

merthogy nagyon nem való minden gyerekvállalónak gyerek.

és, a gyereknevelésről is felvilágosító órákat tartani mert a legtöbb szülő életében nem fogott még csecsemőt, nem csoda hogy ilyenek a mai fiatalok.

2013. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
63%

Sziasztok


Kulfoldon elek es itt a vedono minden talakozasnal mer szenmonoxid szintet (olyan mint az alkohol szonda, denem elkohol hanem szenmonoxidot mer).

Azt otthon is be lehetne vezeni.A bortonbuntetes nem megoldhato szerintem, de a tamogatasok megvonasa igen.

En is dohanyoztam, nem terveztuk a babat de amikor kesett es halvanyan de pozitiv lett a tesztem nem gyujtottm ra tobbet.Ennek mar tobb mint 3.5 eve es barmikor ujra tudnam kezdeni de nagyobb az akaraterom mint a vagy a igaretta utan.

Ez mint sok mas is fejben dol el.Akarod vagy sem?!?!

2013. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
80%
Itt a Gyk-n meg szokták magyarázni, hogy a dohányázás nem is káros. Akkor ezek után mit vársz?
2013. jan. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 Tom Benko ***** válasza:
14%
Soha nem értettem, miért jó egyeseknek mások magánéletében vájkálni. Azért nem büntetik, mert senkinek semmi köze hozzá, mit csinál bárki is a saját testével.
2013. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
79%
Majdnem egy teljes év kell, hogy a tüdő teljesen kiszellőzzön. Szóval már a terhesség előtt 1-2 évvel le kellene szokni. (Tegyük hozzá, hogy maga a szervezet sosem fog kitisztulni, a lerakódások megmaradnak, csak a tüdő szellőzik ki.)
2013. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!