Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem büntetik a várandóss...

Miért nem büntetik a várandósság alatt dohányzókat?

Figyelt kérdés

A múltkor a szülészeten jártam, 14-18 éves leendő anyukák csoportosan pöfékeltek, nagy pocakkal. Miért nem szól közbe a gyámhatóság, a terhes "nőt" meg miért nem ítélik börtönbüntetésre a leendő gyermek veszélyeztetése miatt?


(Előre látom, hogy majd jönnek a liberális "nők" válaszai, hogy az az ő teste és azt csinál vele, amit akar, senkinek semmi köze hozzá...)



2013. jan. 4. 16:59
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
81%
Leszarom ki mit tesz a saját testével,de ha terhes az már nem csak magáról szól.És ne kapjon TBt ha nem képes terhesen letenni a cigit .
2013. jan. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 Tom Benko ***** válasza:
33%

Jó, de akkor ne kapjon TB-t akkor sem, kövér, ha iszik, ha dolgozik, ha bármilyen fizikai munkát végez, ha túl sok cukrot eszik. Ezek ugyanis ugyanúgy veszélyeztetik a magzatot. Ja, hogy így a drága kismama otthon ücsörgésre van kárhoztatva? Nem baj, van, aki ennek örül legjobban.

Egyébként a születésig a magzat az anyja testének része.

2013. jan. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
80%
En kulfoldon elek, mar annyit elert az orszag, h pl terhes nonek nem adnak ki cigit es alkoholt de meg energiaitalt sem. Sztem ez ha nem is szunteti meg a terhesen dohanyzast, de igenis nagy elorelepes, foleg h betartjak!!
2013. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 Tom Benko ***** válasza:
18%
Abban az országban sem szeretnék élni. Melyik az, Szomália vagy Pakisztán? Apropó, honnan tudják, hogy terhes?
2013. jan. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
81%
Es miert nem szeretnel itt elni? ertem h amugy egy kulturalt orszagrol van szo, akik gazdasagilag benne vannak az elso 5-be mert vmit nagyon jol csinaltak. tobbek kozott ezzel is. ertem en h cigizel es szar lenne itt minden nap megkerni vkit h vegye meg a cigidet, de ha mar ennyire leszarod a gyereked egeszseget, akkor vessel magadra! haaaala h itt az ilyenek mint te csak szenvednek.
2013. jan. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
47%

"Jó, de akkor ne kapjon TB-t akkor sem, kövér, ha iszik, ha dolgozik, ha bármilyen fizikai munkát végez, ha túl sok cukrot eszik. Ezek ugyanis ugyanúgy veszélyeztetik a magzatot." - én pont így gondolom. Aki tudatosan károsítja a magzatát, az érezze meg a következményeit is. Igen, aki túlsúlyos és nem tartja a diétát, amit az orvos előír, és túl sok cukrot eszik, vagy alkoholt iszik és lesz egy alkohol szindrómás gyereke, vagy dohányzik terhessége idején, éppúgy ebbe a csoportba tartozik.


"Ja, hogy így a drága kismama otthon ücsörgésre van kárhoztatva?" - nem, csak arra, hogy viselkedjen felelős felnőttként, szülőként, anyaként. És ez azzal jár, hogy változások történnek a mindennapjaiban. Ha megszületett, annál nagyobb változások is, mint hogy mit ehet, vagy mit nem. Aki ezt nem vállalja fel, ne szüljön gyereket!


"Egyébként a születésig a magzat az anyja testének része." - igen, és mint egy fontos részért, teljes felelősségével felel érte. Ez a rész nem kérte, hogy legyen. Ha már vállalták, akkor tegyenek is meg érte mindent, hogy jó esélyekkel indulhasson az életben!

2013. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
78%
Na, én nem cigiztem terhesen, de bevallom a szoptatás befejezése után újra rágyújtottam. Tudom, szar ember vagyok, mert ebben az országban már eljutottunk odáig, hogy mindenki jogot érez arra, hogy a dohányzó embereket piszkálja, leszólja, szinte bűnözőnek állítsa be. Kérdem én:Nem volt még elég egymás bántásából? Foglalkozzon már mindenki a saját dolgával, a saját gyerekével. Persze tudjuk, Ti mind tökéletesek vagytok, egészségesen éltek, nem isztok egy csepp alkoholt sem, soha életetekben nem szívtatok el egy szál cigit sem. Nem hiszem, de ha így is van, ettől nincs jogotok másokról ilyen hangnemben beszélni, mint amit itt megengedtetek páran magatoknak.
2013. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
45%
Kedves 37-es! Tudod, amint kiderult h terhes vagyok, letettem a cigit es hozzateszem semmi erofeszitesembe sem tellett, mert volt kiert. Nem kockaztattam vna az egeszseget es kepzeld... 7 honapig szoptattam es a 9.honapban enis visszaszoktam. De attol h dohanyzom, egyaltalan nem vedem azokat az embereket, akik terhesen cigiznek es igenis elitelendo dolog h egy ilyen kis csopp babat veszelyeztetnek. A masik dolog h enis lebirtam tenni, ugyh nekem senki ne magyarazza be h "jajjjj nem megy, nem birok leszokni jajj jajj jajj". Hagyjuk mar ezeket az alszentsegeket es igenis vallja be az ember, h nem teszi le a cigit mert semmi felelossegerzete sincs a gyermeke irant. ismetlem, en nem cigiztem terhesseg es szoptatas alatt, mert igenis felelosseggel tartozom erte. Es most sem elotte cigizem es nem is mint a gyarkemeny. Gondolkozz el piciket azon amit irsz, mert bar semmi koze a masiknak h mennyire karositja magat, de konyorgom, a kisbabat is mindenfele betegsegeknek kitenni? hat milyen anya az ilyen? mert lehet h cigizel az egyik babaddal es semmi baja, de lehet h a 2. miattad lesz beteg...
2013. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
77%
Nem védem a dohányzó kismamákat, de nem is fenyegetem Őket büntetőperekkel, egyszerűen foglalkozom a saját életemmel, mert máséhoz nincs is közöm. Valamint semmi esetre sem veszem a bátorságot, hogy azt írjam más anyjáról egy részinformáció alapján, hogy nem szerette a gyerekét. Sziasztok.
2013. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
9%

Szintén 37-esre válaszolnék:


Amíg fiatal az ember, és csak saját magával foglalkozik, azt csinál, amit akar. Én is dohányoztam, ettem, amit akartam, lettem 95kg, buliztam, ittam. Most felnőttem. Anya akarok lenni, felelősséget vállalok a saját egészségemért, a testemért, és a gyermekemért is. Letettem a cigit, lefogytam 30kg-t, és nem soha nem iszom egy csepp alkoholt sem. Mert felfogtam mikor felnőttem, hogy a tetteimnek következményei vannak. És ezek a tettek már nem csak a "saját dolgom", a saját testem és saját életem befolyásolják, hanem a gyermekeim és a családom életét is. Valahol itt kellene kezdődnie az anyaságnak. Nem ott, hogy "azt csinálok, amit akarok sekni ne szóljon be". Ez a tinédzserkor. Ezen túl kell lépni egy bizonyos szint után. Mert ha a gyereket a saját anyja nem védi, akkor legalább a törvény védje. Nem mondom, hogy börtönnel, de legyen következménye.

2013. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!