Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem büntetik a várandóss...

Miért nem büntetik a várandósság alatt dohányzókat?

Figyelt kérdés

A múltkor a szülészeten jártam, 14-18 éves leendő anyukák csoportosan pöfékeltek, nagy pocakkal. Miért nem szól közbe a gyámhatóság, a terhes "nőt" meg miért nem ítélik börtönbüntetésre a leendő gyermek veszélyeztetése miatt?


(Előre látom, hogy majd jönnek a liberális "nők" válaszai, hogy az az ő teste és azt csinál vele, amit akar, senkinek semmi köze hozzá...)



2013. jan. 4. 16:59
1 2 3 4 5 6
 41/56 Tom Benko ***** válasza:
15%

@36: Mondom, akkor szerencsétlen kismamának semmi szabad döntési lehetôsége nem marad. Majdhogynem a vécére menéshez is orvosi engedélyre van szüksége.

Mondjuk egyébként sem értem, hogy miért kell szenvedélybetegeket bûnözôként kezelni. Aki meg azt írja, csak úgy le tudta tenni a cigarettát, az igazából nem is volt dohányos, maximum kocabagós.

Ha viszont a testének része a magzat, akkor mi alapján szabjuk meg, hogyan rendelkezhet felôle?

2013. jan. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
47%
Na itt kezdodik kedves utolso a felelossegerzet hianya... nem vtam kocadohanyos, 6 evig szivtam minden nap 1 dobozzal (sztem nem itt kezdodik a kocadohanyzas) es Letettem mindenfele kihivas nelkul mert csak az jart a fejemben h karositom a babamat. Tudod minden fejben dol el, ugyh meg mindig fenttartom azt, h nekem nem lehet bemagyarazni h nem lehet letenni a cigit... NEM AKARAS itt a lenyeg!!!!
2013. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
47%
Én voltam a másik, aki azt mondtam, dohányoztam. Szintén napi 1 doboz, füstszűrő nélküli, szóval nem is lightos is izé. Mindent meg lehet tenni, el lehet érni, csak akarni kell. Fel kell fogni ésszel, hogy a terhesség alatti dohányzás már nem csak az anya ügye, hanem egy másik emberé is. A probléma ott kezdődik, amikor az anya, és ahogy látom te is, úgy gondolod, hogy a magzat még nem egy ember, akinek joga van az egészséges élethez. Szerintem meg az. És igen, ha orvosi tiltás van és fekvésre van ítélve a kismama (mert sajnos ilyen is megesik), akkor csak engedéllyel mehet ki wc-re is. Mert a testében egy másik ember növekszik, akinek ez szolgálja javát. Amíg egy nő nem képes áldozatokat hozni a gyerekéért, addig nem anya. Akár szült már, akár nem.
2013. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
24%

Szerencsére még többen vannak azok, akik nem a szenvedélyt helyezik a gyerek elé.

Bezzeg ha kutyát látnak szenvedni, akkor azonnal jajgatnak, de a terhes bagózásába ne szóljon bele senki.

Anyám... meg jönnek a hülye érveikkel, hogy ha valaki kövér, meg drogos és piás.

Na ezeknek üzenem, hogy terhesség alatt drogozni és piálni ugyanolyan sz@r, szemét dolog, mint szívni a cigit.

Az elhízás mögött meg nagyon sokszor betegség áll, ami nem egyenértékű ezekkel a gyerekpusztító dolgokkal.

Úgyhogy inkább kussolni kéne annak, aki le sem tojja a gyereke egészségét, mint itt verje a nyálát és írni a baromságait.

2013. jan. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
23%
Kedves utolsó! A stílus maga az ember. Hallottad már ezt a mondást?? El kellene gondolkodnod rajta, mert a Te stílusod nem sok intelligenciát árul el. Senki nem trágárkodott ennél a kérdésnél rajtad kívül. Vegyél be nyugtatót és ne sértegess másokat.
2013. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
47%
Nem rendelkezünk felett ,azt csinál amit akar.De ha dohányzik nem kap TBt. Külföldön van ingyenes fogászati ellátás de ha elhanyagolod a fogaid és nem jársz kontrollokra akkor buktad. Itt is ezt kéne- ha nincs egy tartományon belül az érték (nem csak nikotin,koleszterin alkohol stb ..akkor meg vonni . Így nem csak a büdös bagósok nyígnak. Bár teszem hozzá hogy az a kismamát aki a kórházban dohányzik ,úgy penderíteném ki ,csomagostól,aztán mehet a mezőre szülni... ha valaki el van hízva az kevésbé zavar ,mint amikor hónapokat töltök terhesen a kórházban és nem tudok úgy zuhanyozni hogy ne állna a füst a sok gyökér miatt.
2013. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
0%
Azert sztem kulturaltabban is meglehetne nyilvanulni, attol fuggetlenul h igazad van (reszben)... a gyerek azert ne a mezon szulessen mar :) o nem tehet arrol h felelotlen anyja van!
2013. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 Tom Benko ***** válasza:
0%

@42: Húha, az komoly! Képzeld, én meg 15 évig dohányoztam, a végén már napi 5-6 doboz cigaretta nikotinmennyiségét vettem fel. Fél éve letettem, de ne tudd meg, milyen kínjaim voltak utána! Tudod, a függôség nagy dolog ám!

Amúgy a többieknek is gratulálok! Kiderült ám, itt valami gond van a fejekben. Vonjunk meg minden támogatást egy szenvedélybetegtôl, hogy a gyerekének minél kevesebb esélye legyen egészségesen megszületni...

A magzat pedig még nem külön élôlény. Nem is egyéniség. Lehet tanácsokat adni a védelme érdekében, de korlátozni valakit emiatt nem.

2013. jan. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
35%
Aha, tehát babavárás nélkül tetetted és mikor babát vártál, akkor nem volt annyi erőd ÉRTE? Érdekes, gratulálok!
2013. jan. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
47%

Tom Benko:

Az ilyen emberektől mentsen meg az Isten. Még hogy nem egyén! Akkor micsoda mozog egy nőben terhesség alatt? Műanyag szék?

Aki nyers stílusban közölte az igazat azt leszólod, de te meg nem látod egyénnek a babát, aki már 25 hetesen is életképes! Nem a stílus az ember, hanem a gondolatai és a véleménye! Inkább a nyers modortalan igazság, mint az udvariasságba csomagolt gonoszság!


A dohányzás pedig káros, ahogy az alkohol és drog, de amíg egy magzatnak az anyaméhben nincs joga az egészséges fejlődéshez a törvényalkotók szerint, addig nincs mit tenni.

2013. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!