Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik, (vagy bárki) amikor...

Kismamik, (vagy bárki) amikor eljön a nagy pillanat, Ti beleegyeznétek, h egy vagy több gyakornok bent legyen, miközben szültök?

Figyelt kérdés
Elvégre a pályakezdőknek is valahol tapasztalatot kell szerezniük. Szülésznőnek tanulok, és 40 szülést kell önállóan levezetnünk 2,5 év alatt ahhoz, h megkapjuk a diplománkat. Ti bevállalnátok, h egy gyakornok vezesse le a szüléseteket, persze tapasztalt szakember felügyeletében? Vagy egyáltalán megengednétek, h bent legyen(legyenek)? Mert, ha jobban belegondolok,én sem biztos,h örülnék neki, ha egy csapat újonc kísérné végig a szülésemet, főleg nem az elsőt. Érdekelne a válaszotok, nem csak kismamiké. Én el sem tudom képzelni, h ki az aki beleegyezne, h egy szülésznő tanoncnál szüljön. Előre is köszönök minden hozzászólást!
2013. febr. 2. 15:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer szültem, de gyakornok egyszer sem volt bent. Második szülésem komplikációs volt, ezért volt bent két orvos, két szülésznő és két csecsemős, de gyakornok nem. Egyébként nem zavarna, hisz nekik is tanulniuk kell. Sőt, engem megnyugtatott, hogy sokan voltak körülöttem(nagyon fel sem fogtam, mi történik)


Kétlányos 26hkm.

2013. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Amikor bementem fájásokkal, egy kezdő nőgyógyász vizsgált meg. Szerintem én voltam neki az első, mert úgy remegett a keze, hogy nem tudta betenni az ujjait. Szegény, még én sajnáltam őt, ahogy próbálkozik.
2013. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök annak amennyien írtatok és annak is, amit írtatok.

9-es válaszoló, köszi a jó kívánságot. Csak ezt a munkát tudom elképzelni magamnak :) nagyon lelkes vagyok.

Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt, mindet felértékeltem :)

2013. febr. 2. 16:10
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

nálam a második szülésnél volt bent egy szülésznő gyakornok

a fogadott szülésznőm megkérdezte, ohgy zavarna-e, ha marad a leányzó, egyáltalán nem zavart, az ember ilyenkor annyira beszűkült tudatállapotban van, hogy szerintem nincs olyan nő, akit az adott pillantban zavarna, előtte lehet, de amikor a baba jön, akkor már semmi mással nem foglalkozol. Még nekem is élmény volt, ahogy hálálkodott a szülésznőmnek, hogy részese lehetett a folyamatnak, mert szerinte (is) nagyon szép szülés volt. Utólag sem bántam meg, hogy bent volt, főleg azért, mert nagyon jó volt a szülésznőm, és örültem, hogy ezt látta a gyakornok, nem valami mészárszéket.

2013. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
40%
Én még nem szültem, de én nem engedném. Oké, hogy meg kell tanulniuk valahogy a gyakornokoknak, de amúgy is utálom ha sokan bámulnak, pláne még akkor egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben.. Egyáltalán nem hiányozna, hogy még bámuljanak, hogy szenvedek, és esetleg véleményt alkossanak rólam, hogy milyen gyenge vagyok, stb, amikor fogalmuk sincs min megyek keresztül. Nincs szükségem közönségre, úgyhogy semmi pénzért nem engedném. Ha mégis bejönnének biztos hogy kiverném a balhét. Persze ezt most így gondolom, hogy még nem szültem, de lehet hogy meg fog változni a véleményem, ha eljön az idő, de nem látok rá sok esélyt.
2013. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl. egy fiatal rezidens fiú császározott meg,persze úgy,hogy volt vele egy adjunktus is,aki felügyelte.

Teljesen meg voltam vele elégedve,sőt...pedig elég sürgősen kellett műteni,mert életveszélyben voltunk és koraszülés is volt.

Ebből kiindulva engem nem zavarna,lelkiismeretesebbnek gondolom őket,mint akik már egy kicsit elszálltak maguktól.

2013. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél bent lehettek másodiknál nem lesznek bent. Meg is mondom miért. Mert hirtelen tömeg lett és hihetetlenül kezdett zavarni, hogy ki be járkáltak mintha nem is tudom mi lett volna. Lehet ezért sem ment úgy ahogy akartam, mert nem tudtam elengedni magam.

Nem véletlenül van fogadott orvosom ezért nem engedném műteni sem magam, mert nem csak rólam van szó, hanem a gyerekem életéről is. Ha csak rólam lenne szó akkor igen.

2013. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok és a 15-nek üzenem.


Valószínű, hogy ez meg fog változni. Mielőtt terhes lettem, attól kivert a víz, hogy meg kell szülni a gyereket, nemhogy még ott legyenek többen is:-). De amikor szülsz, akkor tényleg az lesz a fontos, hogy akire 9 hónapot vártál, egészségesen a kezedbe legyen. Nálam - mint utólag kiderült - benn volt a csecsemős is, de én nem vettem észre.

2013. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
51%

Engem zavarna!

Én nyugodtan szeretnék szülni a párommal illetve nem kevés pénzt fogunk adni a dokinak meg szülésznőnek...

Zavarba jönnék mert amúgy is ilyen tipusú vagyok én biztos mondanám hogy mennyenek ki!

2013. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Orvostanhallgató vagyok. Az első nyári gyakorlatomat a szülészeten töltöttem. Minden vágyam volt, hogy lássak egy szülést, és megkértem a szülésznőket, hogy azonnal szóljanak, ha van valami. Szerencsém volt, délután már jöttek is, hogy mehetek nézni:) Bementem a szülőszobába, és nagy meglepetésemre a szülőágyon a volt föcitanáromat láttam. Kicsit kellemetlenül éreztem magam, mert hogy azért én se örülnék neki, ha valami volt tanítvány nézegetne szülés közben.

Pár nappal később szóba elegyedtem vele, és megkérdeztem, hogy nem volt-e probléma, hogy bent voltam.

Mire mondta, hogy észre sem vette:D Szerintem a legtöbb nő így van vele:) Olyankor arra koncentrál, hogy megszülje a kicsit:)

Persze ez nem ugyanaz, hiszen én csak néztem, nem levezettem, de szerintem nagyjából az is mindegy lett volna neki:D


Meg nyilván azokat a nőket fogod "megkapni", akiknek nincs saját orvosuk. Akik fizetnek a dokinak, azok nem szeretnék, hogy mások vezessék le. De ha nincs fogadott doki, és bemegy szülni, azt sem fogja tudni, hogy gyakornok vagy:)

2013. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!