Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik, (vagy bárki) amikor...

Kismamik, (vagy bárki) amikor eljön a nagy pillanat, Ti beleegyeznétek, h egy vagy több gyakornok bent legyen, miközben szültök?

Figyelt kérdés
Elvégre a pályakezdőknek is valahol tapasztalatot kell szerezniük. Szülésznőnek tanulok, és 40 szülést kell önállóan levezetnünk 2,5 év alatt ahhoz, h megkapjuk a diplománkat. Ti bevállalnátok, h egy gyakornok vezesse le a szüléseteket, persze tapasztalt szakember felügyeletében? Vagy egyáltalán megengednétek, h bent legyen(legyenek)? Mert, ha jobban belegondolok,én sem biztos,h örülnék neki, ha egy csapat újonc kísérné végig a szülésemet, főleg nem az elsőt. Érdekelne a válaszotok, nem csak kismamiké. Én el sem tudom képzelni, h ki az aki beleegyezne, h egy szülésznő tanoncnál szüljön. Előre is köszönök minden hozzászólást!
2013. febr. 2. 15:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem 16-os válaszoló vagyok aki második szülésésre nem fogja beengedni a gyakornokokat. Szóval engem ott az zavart, hogy az, hogy megkérdezték az egy dolog de az, hogy hirtelen 20-an jelentek meg és ki be járkáltak a kórteremből na az már nagyon zavaró volt. Ha csendben nézelődtek volna és nem ki be járkálnak talán fel sem tűntek volna. Tudom milyen érzés mert nem engednek nézni és tapasztalni ápolónő vagyok de ennek is meg kellene lennie a kultúrának, hogy nem csak úgy leülünk mintha egy szórakozó helyen lennénk. Ha ismét császároznának akkor nem zavarna ha bejönnének ott tényleg nem voltak zavaróak de vajúdásnál igen. Nagyon is. lehet más lett volna, ha csak 1-2 ember jönne be de most arra gondoltam, hogy kipróbálom ezt a verziót is.
2013. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Én nemrég szültem. Ünnepnap volt, műszakváltás a kitolási szakasznál. Fogadott orvosom volt, de volt még bent 2 szülésznő, 2 csecsemős nővér, meg még egy nővér. Nem is emlékszem pontosan, csak arra, hogy mindenki buzdított és mondták milyen ügyes vagyok. Nagyon kellemes hangulat volt a szülőszobán. A következőnél sem bánnám, ha többen lennénk bent, főleg ha ez valakinek segít. Még a szülést is levezethetné egy gyakornok, ha azért van mellette valaki tapasztalt is :)
2013. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Én akkor lehettem bent 9 szülésnél és egy császárnál, amikor okj csecsemő és gyermekápolónak tanultam.

Csodálatos érzés volt, nekem mindig potyogtak a könnyeim amikor a babék világra jöttek. A szülés maga a csoda, a szülő nő pedig a másik csoda!:)

Többen lehettünk bent mindig, és az anyukák soha sem voltak megkérdezve, és úgy emlékszem, mi sem lettünk bemutatva. Feltételezem ezeknek a nőknek nem volt választott orvosuk; gondolom ott megkérdezik, vagy legalább jelzik.

Volt egy lány osztálytársam, aki mindig vágta a pofákat, És ahogy kibújt a baba kiment. Én akkor határoztam el hogy ilyen gusztustalan agyament tanulók az én szülésemnél semmi pénzért nem lehetnek ott.

Szóval nem tudom. Talán szülésznőt, akinek felvételiznie kellet a főiskolára, beengednék. De szigorúan csak egyet azt hiszem....

2013. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én nem bánnám, pontosan ahogy írod, valahol nekik is meg kell tanulniuk, miért ne járuljak ehhez hozzá? Igaz nem szülés hanem még az utolsó terhességi vérvétel volt amit gyakornok csinált nekem, hát nem az volt életem legkellemesebb szúrása, de végig arra gondoltam közben hogy szegényt biztos mindenki elküldi a halálba mivel újonc... inkább kibírtam.
2013. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Én is nagyban szülögettem, mikor a kitolásnál egyszer csak feltűnt tőlem két-három méterre két fiatal srác meg egy lány, akik csak csöndben ácsorogtak szemben, és elég rémült arcot vágtak. Igazából nem zavartak. Később mondta az orvosom, hogy a fiúk most láttak először szülést, és mentőápolónak készülnek.
2013. febr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
20%
Hadd jöjjenek, legalább majd védekeznek!
2013. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
En akoor vettem eszre mikor megszuletett a kislanyom h egy k 8gyakornok all a doki es a szuleszno mogott.. Es mindenki magyon orul es ujjong. Akkor kerdeztem a dokimat h muszaj premierplanba lennem? Kikuldte oket:) amugy nem erdekelt csak mar jobban hallottam az o hangjukat mint a babanet es ez nem tetszett..
2013. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdődtek a fájások a kórházban sajnos egy kezdő szülésznő kezei közé kerültem. Fiatalka volt nagyon, piszok kellemetlennek éreztem, hogy első bbám és jobban örülnék egy tapasztaltabbnak aki segít vagy tanácsokkal lát el. Valószínű rosszat fogtam ki, hiszen olyan buta volt, nem közölte a fájdalomcsillapító felajánlása után mikor elutasítottam, hiszen akkor még annyira nem fájt- hogy kismama, de később már nem adhatunk mert akkor már nem hat. Utólag lett volna hozzá egy pár kérdésem. Múszakváltásnál lelépett szó nélkül és akkor szerencsére kaptam egy olyan szülésznőt aki tapasztalt volt és 2 gyerekes anyuka, ott bizonságban éreztem magam. A fogadott orvosom a legvégén feltünt, és akkor megnyugodtam teljesen, hogy most már rendben lesz minden. Addig csak rohangáltak körülöttem, nem tudtam megszülni a lányomat, rosszul fordúlt be a szülőcsatornába, azok meg csak bénáztak ott... Hogy még plusszba engem nézegessen valaki , na nem , kizárt dolog. engem az is zavart, hogy ott az a sok tanult ember és mégis tehetetlenek. A szülést én a férjemmel akartam átélni, és nem egy csapat tanulóval. Most megint babás vagyok, remélem csak egy szülésznő és az ovrosom lesz bent, és a férjem. És nem kizárt, hogy egyszerűen pehem volt azzal a kezdővel, de soha többé nem szeretnék így járni.
2013. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
A további válaszokat is köszönöm. Persze azt is megértem, ha valaki nem szeretné, h gyakornokok bent legyenek, pl rossz tapasztalat miatt...de örömmel hallom,h a többséget nem zavarná. Mondjuk az 1.szülésemnél én sem szeretném, ha sokan bent lennének, de 1-2 tanonc még beleférne.
2013. febr. 3. 09:00
 30/31 anonim ***** válasza:
Csakis akkor engedném, ha ő is olyan szemléletű lenne, mint a mostani szülésznőim. (akik inkább álruhás bábák, annyira természetesen intéznek mindent). Akkor is azért engedném, hogy legyen, aki folytassa a munkájukat! egy "sima" tanulót nem engednék, mert ismerek szülésznő tanoncot, aki üvöltve mesélte, hogy volt egy szülés, ahol a nő becsinálát és fújjj, meg hogy hogy hisztizett meg nem tudom... Na ilyen nem kéne, hogy ott legyen. Szülés előtt két bábakoktélt benyomattam, volt is hatása rendesen, mégis valahonnan nekem is sikerült "produkálnom" némi mellékterméket. A világon senkit sem érdekelt! Szépen letörölgettek, a baba pedig egyáltalán nem lett olyan.... Szóval aki nem tud tiszteletben tartani, az ne jöjjön be. AMúgy: ha a kórházban nem kérik a nő hozzájárulását, hogy bent lehessen tanuló, az nagyon durva jogsértés, és ha az a nő beperelné őket, akkor bizony kapnának egy csinos számlát emberi-, személyiségi- és betegjogok megsértése miatt.
2013. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!