Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is megalázónak tartja/mega...

Más is megalázónak tartja/megalázónak élte meg a szülést?

Figyelt kérdés

Az egész helyzetet, hogy ott fekszek full terpeszben egy ágyon, kiszolgáltatva, egyszer a szülésznő turkál bennem könyékig, egyszer meg a doki, meg éppen aki arra jár.

Hogy durva fájdalmaim vannak amitől teljesen elvesztem magam felett a kontrollt, jajgatok stb.

Hogy egy csomó ember előtt hányok, bepisilek, bekakilok stb.

Hogy egy szobában többen is vajúdnak, nézni/hallani egymás szenvedését..


Ezek bennem olyan mély nyomokat hagytak (első baba természetes szülés volt) hogy rögtön már aznap mondtam hogy hüvelyi szülés többet soha, és a másik két baba már kérésre császárral született meg.

Ez csak én élem meg így? Szerintem igazán tehetnének valamit a kórházak hogy elviselhetőbbé tegyék a vajúdás óráit..


2013. márc. 2. 18:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
De tudod, aki egy császárnál normális, az normális lett volna rendes szülésnél is.
2013. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Számomra is sokkal pozitívabb élmény volt a császármetszés és a második után a harmadik babát is azzal fogom szülni május 4én:)
2013. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

#21, gondolom te vagy a 17-es is, ugye?:)

Lehet hogy normális lett volna, de én az első negatív tapasztalat után nem szerettem volna még egyszer sőt, kétszer ezt átélni és mivel volt rá lehetőség így a könnyebb utat választottam.

Sajnálom viszont hogy nekem az örömtörténet helyett horrorsztori maradt az első szülés..:(

2013. márc. 2. 20:05
 24/38 anonim ***** válasza:
18 vagyok. Győrben szültem. Nem volt fogadott dokim. Ha lett volna, talán máshogy alakul.
2013. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Igen. Hát én is sajnálom. Ahol eddig jártam, ott teljesen normálisan bántak a kismamákkal.
2013. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

#18, Győri szülészeten szült a barátnőm is, tőle is érdekes dolgokat hallottam, pedig neki fogadott dokija is volt. Ahogy egyébként nekem is, mégis elég balul sült el az egész.

Remélem a következő neked is másként alakul majd! :)

2013. márc. 2. 20:12
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megalázó volt, hogy valami folyton folyt belőlem ott lenn, és nem tudtam, hogy most épp bepisilek,vagy a magzatvíz szivárog.

Megalázó volt, hogy egy 6 ágyas vajúdóban voltam a 16 órából 14-et. Végig folyt az oxytocin, nem kelhettem föl,a vajúdás alatt végig feküdnöm kellett. A férjem egy kis sámlin kucorgott mellettem. A császáron átesett kismamák is oda kerültek, mert az őrzőben már nem volt hely, így a szülésznők rám szóltak, hogy halkabban lihegjek (szinte egybefüggő fájásaim voltak), hogy a műtétesek tudjanak pihenni. Csak a kitolásra kerültem át az egyágyas szülőszobába. Volt kézzel tágítás, hasba könyökölve baba kinyomás másfél óra alatt, vágás, repedés,szakadás- másfél óra stoppolással.

Reggel 9 kor kértem EDA-t (állítólag éjjel nappal elérhető ebben a kórházban) A szülőszoba vezető azt mondta, minek, mindjárt itt a baba. délután fél 5 kor született meg...


Mindenki azt mondja, micsoda csodálatos dolog, amikor kibújik a baba, és elönti őket az eufórikus boldogság...

A mai napig nagyon bánt, és hatalmas bűntudatom van amiatt, hogy nekem az első gondolatom az volt, amikor kibújt a kisfiam, hogy végre vége(utána jött a boldogság)... Én nem így akartam Őt fogadni. Szerettem volna átélni azt a bizonyos eufóriát, amikor kibújik... Talán, ha máshogy alakul az egész szülés. Talán legközelebb- ha lesz legközelebb.

Lassan 2 éve szültem, de még a mai napig nem sikerült feldolgoznom... Velem van a baj?

A 21. században miért kell egy nőnek megalázónak éreznie a szülést? Nem a középkorban vagyunk...

2013. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a babának örültem, hanem annak, hogy végre nem fáj! De ennek nagyon!
2013. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem megalázónak. Dombóváron szültem, egyedül voltunk a szülőszobán, mindenki kedves volt. Nem vizsgálgattak összes-vissza és a férjem is velem volt. Nekem szép élmény a fájdalom ellenére. Ezek szerint szerencsés vagyok...
2013. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

én még nem szültem, de előre félek ugyan ezektől a dolgoktól, amit itt írtok...


kérdező, megkérdezhetem a Te orvosod árait? én baranyai vagyok, szóval nem tudnék hozzá menni, de az ár érdekelne, hogy úgy kb. mégis...

2013. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!