Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon vagy inkább korházban...

Otthon vagy inkább korházban szüljek?

Figyelt kérdés
Hát a kilencedik hónapban járok, és elkezdtem rettegni. Ez a második gyermekem, az elsőt korházban szültem.Most valahogy szeretnék otthon inkább. Szerintetek melyika jobb?Azért szeretnék talán otthon, mert úgy gondolom úgy talán nem annyira fáj. De nektek melyik volt a jobb?

2013. ápr. 2. 10:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem eszedbe se jusson otthon szülni, bármi történhet...
2013. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%
Kórház.ha nem kórházban vagyok akkor ottmaradtam volna,mert sos császár lett.elötte semmi gond nem volt,és a szülés is problémamentesen indult.
2013. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
56%

Ja igen,utolsó vagyok.

Szerintem otthon is pont ugyanannyira fáj... nekem például nem állt el a vérzésem szülés után,otthon mit csináltunk volna? Elvérzek? Csak gondolj bele...

2013. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
65%

8as vagyok, a kényelmet úgy értettem, hogy a lelki nyugalmam és a biztonságérzetem otthon lenne csak adott! Sajnos az utóbbi fél évben bemutatkozott helyi nőgyógyászat 2szer is és annyira nagy ellenszenvet váltottak ki belőlem, hogy már bemenni se szeretek, nem hogy bent feküdni, tök kiszolgáltatottan, úgy hogy senki se mondd semmit, (tisztelet a kivételnek) csak húzgálják a szájukat...

Sajnos a tapasztalatom ez... és emiatt kialakult bennem egy elutasító érzés a kórházzal szemben... emiatt is merül fel bennem az otthonszülés gondolata.. de sajnos annyira nem problémamentes a terhességem, hogy ilyesmivel kockáztassak, szóval így értettem a kényelmet...

2013. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%
Ez a 36.hét amúgy benne van törvényben hogy addig dönthetsz hogy otthon szülsz e? Vagy hogy van ez most? És ha úgy döntök akkor szólni kell valakinek, kinek?
2013. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
55%
Kórházban.Otthon is pont annyira fáj,mintha nem otthon vagy.Viszont a kórházban nagyobb biztosnságban vagy,mint otthon.
2013. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
71%

Igen, törvényben van, hogy a betöltött 36. hét előtt szólnod kell a bábának ha nála akarsz szülni, beszerezni a kellő igazolásokat...

"(...)Otthonszülésre, más néven intézeten kívüli szülésre akkor kerülhet sor, ha a szövődménymentes terhesség a 37. és 41. hét közötti időszakban van, a magzat fekvése koponyavégű, illetve az édesanya az intézeten kívüli szülésről történő döntése időpontjában betöltötte a 18. életévét, de még nem múlt el 40 éves. Az édesanya legkésőbb a terhessége 36. hetéig dönthet úgy, hogy intézeten kívül szül, a terhesgondozásnak azonban a jelenleg működő rendszerben kell történnie.(...)"

2013. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%
És van olyan bába (szülésznő?) ma M.on aki vezethet le otthonszülést?
2013. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 gabszem ***** válasza:
57%
kórház
2013. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
19%
Ajánlom figyelmedbe a Geréb Ágnes ellen indított pereket!!!!!! Gondolkozz már kérdező!Mi a frász a fontosabb? Te vagy a kisbaba biztonsága?:O Brrr...mert otthon nem fáj? Dehogynem!!!!!!!!!!!!!!Inkább menj kórházba, ott még EDA-t is kérhetsz..:S
2013. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!