Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a vajudás és a fájás?...

Milyen a vajudás és a fájás? Olyan mint a menstruációs gorcs, csak sokkal erősebb?

Figyelt kérdés

Milyen fájdalmat érez akkor a kismama? Mije fáj? Kérlek, próbáljátok megfogalmazni, mitek fájt. Egyszerre nagyon fáj, vagy csak hullámokban jon, előbb lassan, aztán egyszer csak lesz egy csúcspontja, majd megint elmúlik?

Első babás, 32 hetes kíváncsi kismama


2009. dec. 3. 13:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Huhhh, nem rég még én is ilyen kíváncsi voltam mint most Te:) Aztán megtudtam...nekem is úgy kezdődött mint egy mensis görcs még a 3 percesek is kb. egy jó erős menstruációs fájdalomhoz volt hasonlítható. ( gondoltam is, hogy ettöl féltem annyira? :)) aztán kaptam oxitocint ekkor már 4 órája vajudtam, na akkor durvult be és igen mint előttem már többen megírták nekem is olyan volt mint egy hegy...egy jó fájdalmas hegy! Mész, mész felfelé jön a fájás és már úgy szeretnéd, hogy ne jöjjön hanem menjen...és múljon de csak jön, jön és mikor már úgy érzed jobban ha fáj nem bírod na akkor megy..és ahogy megy kevésbé fáj és pici szünet aztán egyre hosszabban fáj és egyre kevesebb a szünet végül nincs szünet. A fájás az elején tényleg olyan volt mint egy mensis görcs de aztán valami semmihez sem hasonlítahtó nagyon erős fájás én a pocakomban és a környékén éreztem, szegény férjemnek odapaszíroztam a mutatóujját a szülőszék kapaszkodójához:) had érezze kicsit Ő is:)

Sajnos nekem a vége császár lett 9 óra vajudás után ( rátekeredett a babámra a köldökzsinór) amikor vittek a műtőbe már iszonyúan fájt mikor beadták a gerincembe az érzéstelenítő szurit az megváltás volt.

Hát nem biztos, hogy ezt akartad olvasni kedves 32 hetes kismama de így visszagondolva úgy látom leírva sokkal szörnyűbb mint átélni.

Kívánok neked szép, boldogságos szülést.

4,5 hós anyuka

2009. dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%

1. vok:

Kedves kérdezö! Bocs,tényleg nem adja ki a sok ilyen jelkegü kérdést,ha a kérdésedet beirom,na mindegy.

De én konkrétan irtam le a fájásokat,söt még a szülésem történetét is,sose irtam azt,hogy ha megszületik minden fájdalom megszünik stb,mert nálam nem ez volt! Utána jött a neheze,a varrás jobban fájt,mint a szülés! Kivül-belül repedtem, 1 órán át varrtak.

De a kérdésedre válaszolva nekem éjjel jöttek a fájások,kb fél óránként,gyenge mensi görcs érzés. Felébredtem rá,de nem gondoltam,hogy ez már szülési. Majd pár óra múlva 10 percenként jött,akkor már erösebb mensi görcs+haskeményedés,ami kb 1,5 percig tartott. A hasam alján fájt a legjobban,mintha egy nehéz kö is nyomna. És ez az érzés sürüsödött és erösödött. A szülés elötti percekben nagyon durván fájt. Majd jött a tolófájás,az már nem vészes.

2009. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Még egyszer koszi

Annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy nem biztos, hogy ilyet akartam volna olvasni, mint amit ő írt, csak azt tudom válaszolni, hogy úgysem igazán tudom elképzelni még sajnos, hogy milyen lehet, szóval jó, hogy leírtad. Nem szabad burokban nevelkedni, ezekről is tudni kell.


A sokat macerált első válaszolónak is koszonom. Amúgy csak az jutott eszembe, hogy a Terhesség kategóriában már napok óta sláger H1N1-es kérdések csak ma két embert zavartak már, így nem tudom, hova vagy úgy kibukva azon, ha valaki 3-4 hetente megkérdezi ugyanazt, amikor ma már legalább 10-en kérdezték meg ugyanazt... De mind1, nem akartam rosszat mondani, csak kikívánkozott belőlem, hogy az én kérdésemen vagy felháborodva, míg a H1N1-es kérdésektől már nagyon sokaknak feláll a hátán a szőr - most olvastam pár választ. Bár nem tudom, azokra hogyan reagáltál

2009. dec. 3. 19:42
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem voltam menzis fájdalmaim, nekem mindig a fejem fájt. De szültem és a vajúdást tudom milyen: Mintha valahol ott ahol a szeméremszőrzet kezdődik, belül megmarkolná valaki és iszonyatosan tekerné, csavarná. Mint egy rongyot mikor kicsavarod, azt egy idő után nem tudod csavarni, de ez csavar utána is!!!! :-( Iszonyatos, de megéri, tudom mindenki ezt írja! Ne olvass ilyeneket ezután, mindenkinél más a fájdalomküszöb, más az érzés állítólag. Sőt minden szülés más, bár ezt még nem tudom, de remélem hamarosan! Különben meg, ha annyira rossz lenne,hogy nem lehetne elfelejteni, senkinek sem lenne testvére! :-) Könnyü szülést neked!!

13 hós kislány anyukája

(most startolunk a kistesóra)

2009. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

1. vok:

én a h1n1-es kérdéseket el se olvasom! Úgy is mindenki saját maga dönt,hogy oltat v nem! Nem tudom,miért kell erröl ennyit beszélni!

2009. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

én pl leirom amit más nem, hogy én mért teszek fel olyan kérédst amit már más kérdezett. minden kérdést legalább egyszer feltettek már, nem te hanem más ember. ha valaki ide kérdést fel akar tenni be kelene irni a keresőbe nem????,és kidobja valószinűleg.


De lehet te másmilyen

kérdéssel kérded, vagy kommentben elmagyarázod bővebben mit is akarsz tudni pontosan.

vagy szerintem ami leggyakoribb, hogy tutitutiti hogy pl mindenki azt szivesebben olvassa amit ő irt ki kérdést!!!!!!!na nem kell it ezért piszkálódni!nem kell irni rá választ!

2009. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

Nézd már a paraszt elsőt.... Csak bunkózik, de nem válaszol a kérdésre. Minek jár ide, minek olvassa el?????

Szóval, én úgy éreztem, hogy az egész hastájékom és az egész derekam leszakad. Kb. ehhez tudnám hasonlítani a vajúdási fájdalmat. Gyakorlatilag érzed, hogy jön, erősödik, kaparod a falat, amikor a csúcsra ér, aztán elernyedsz. A nyomásnál nekem nem a fájás "fájt", hanem az, hogy a doki belekönyökölt a hasamba, hogy tolja kifelé a babát. 18,5 hónapos kislány anyukája.

2009. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj már TE PARASZT utolsó!!!! Te miröl beszélsz?! Nyitsd már ki a szemed és olvasd el a válaszomat,ahol leirtam,milyen volt a fájásom!!! Tanulj meg olvasni!!!!
2009. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!