Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Már szült anyukák, szülésre...

Már szült anyukák, szülésre készülő kismamák, válaszolnátok minél többen?

Figyelt kérdés

Hanyadik héten szültél, hogyan (sürgősségi császár, program császár, hüvelyi), és melyik kórházban?


Mikor aludta át a gyermeked az éjszakákat?


/Tudom, nincs összefüggés, később leírom, hogy miért kérdezem./


2014. jan. 26. 15:03
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem nem késtem el :)

40+1 hetesen sürgősségi császárral szültem.

Az éjszakát kb. 1,5 éves kora után aludta át,de inkább 2 volt,mikor már úgy aludt,ahogy a felnőttek is,és nem ébredt fel éjjel egyszer sem.Rettentő rossz alvó volt addig,volt,hogy 10x ébredt éjjel,de 5-6x minimum.

Szóval baromság,amit az a nő mond,színtisztán a gyerek jellemétől függ szerintem.

A miénk tápszeres volt ráadásul,de mivel pörgős fajta,éjjel is pörög,forog,kúszik,meg mindent csinál.Most, lassan 3 évesen már kezd erről is leszokni,és csak minden 4-5.nap "jár" körbe az ágyon.Amúgy most sincs nagy alvásigénye,este kb.11-reggel 7-ig,max. 8-ig alszik,és van,hogy napközben már egyáltalán nem.

Szörnyű fáradtak voltunk (néha még most is előfordul) emiatt 2 évig,de most újból belevágtunk,kb.egy hónap,és jön a tesó,a szülés császár lesz megint,és valószínű tápszeres lesz,nálunk a családban ez sajnos genetikai defekt sajnos.Viszont a megérzésem az,hogy ő jobb alvó lesz.Nem is olyan aktív odabent,mint az első,aki hajnali 1-5-ig volt csak csendben,plusz nap közben 10 percet összvissz.Szerintem van összefüggés eközött is.

2014. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
41+2 naposan szültem rendesen nagy babával 4200grammos volt,nagyon nehezen jött ki,rosszul feküdt bennem úgy nyomták ki és még vácumos is volt. Úgy hogy nem volt egyszerű se nekem se neki ls mégis pár hetesen már este 10-től hajnal 4-ig aludt. Azóta sincs baj az éjszakákkal csak ha beteg. Most 2 éves lassan. :) Mellesleg én is hallottam már ezt.. :)
2014. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:

Sziasztok!



Megmutattam neki, nagyot mosolygott, és sokat beszélgettünk még, szerencsére már nem hajlik erre a megoldásra. :)



Nem hinném, hogy van erre recept vagy módszer... Az én lányom a pocakban borzasztóan aktív volt, gyakorlatilag meg sem állt, a szülészem szerint ez is volt az oka annak, hogy 4x a zsinórba tekeredett.


Utána rettentő nyugodt volt, a kórházban is a csodájára jártak, a szülésznőm mondta is, hogy meglátjuk, hogy csendes baba lesz. :) Igaza lett.


A tápszer biztosan segített valamennyit, meg aludni is külön aludt tőlünk, de mindig van ellenpélda is, szóval totál nem tudom, min múlik. Fel kell készülni mindenre, ha gyerekről van szó! :)



MÉg egyszer köszönöm nektek, nagyon rendesek vagytok, és jól felpontozok mindenkit, még sosem csináltam olyat úgysem... :)


Szép estét lányok!

2014. jan. 27. 21:21
 54/58 anonim ***** válasza:
melyik szülésznő agymenése?
2014. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:
Marmint hogy-hogy melyik? Fogadott szulesznoje van, vele beszelgettek arrol, hogyan tervezi a szulest, akkor jott fel a tema. Nevet termeszetesen semmi esetre sem irnek, nem celom ot kellemetlen helyzetbe hozni, ha esetleg valaki ismeri.
2014. febr. 2. 14:11
 56/58 anonim ***** válasza:

Úgy gondoltam priviben elküldhetnéd...vagy legalbb a kórházat, emelyikben dolgozik..mert még véletelenül sem szeretnék hozzá kerülni, vagy közben váltani, mert az biztos, hogy ha útközben derülne ki hgy agymenései vannak sem maradnék nála...


Természetesen értettem, hogy az ő fogadott szülésznője..

2014. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
Én 39hetesen+5naposan szültem, természetes módon, a Dél-pestiben. Nekem már 2 hetesen átaludta az éjszakát egészen 2,5 éves koráig... Most valami oknál fogva fél éve éjszakázom vele... Sajnos nem hogy rossz alvásról van só, hanem hogy elalvás után negyed óránként felkel és sír, van, hogy fel kell ébreszteni, mert önkívületi állapotban van... A gond az, hogy ő se piheni ki magát és én sem... sokszor, mint egy élő halott, úgy nézek ki, ráadásul útban van a kistesó(8. hónapban vagyok)... Még az éjszakázások előtt terveztük, hogy belekezdünk a babaprojektbe, de ha előre tudjuk, hogy rá 2 hónapra ennyire nem alszik majd, akkor még vártunk volna.. így borzalmas, mert a fiammal is türelmetlenebb vagyok az alváshiány végett, ő meg hisztisebb és rettegek, hogy mi lesz, ha megszületik a pici...:S
2014. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

1. Kiírt napon, természetes szüléssel, Édesanyák úti klinika, Pécs. 4 hónapos kora óta alussza át az éjszakákat, most 3,5 éves.


2. 39. héten, természetes szüléssel, ugyanott, most 11 hetes, és egyszer kel enni éjjel.

2014. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!