Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet, hogy nem is akkor...

Lehet, hogy nem is akkor kellett volna szülnöm?

Figyelt kérdés
Nem friss a dolog,de sokszor eszembe jut ez a kérdés,mert nem voltak fájásaim.Semmi,sehol,semmikor.Sztk alapon jártam egy nem túl elhivatott nőgyógyászhoz és azt mondta,hogy mivel faros és első baba,ezért ahogy beindul a szülés siessünk a kórházba császáros szülésre.39.héten este 22 körül éreztem a rendszeres összehúzódásokat fájás nélkül.A Szent Imre kórházba mentünk Dr Nyulasi Gábór volt az ügyeletes.Megvizsgáltak,fölvették az adatokat,gépre tettek hogy megnézzék az összehúzódásokat.Végülis megcsászároztak 3.15-kor anyuka lettem.

2014. márc. 2. 14:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Engem már a 38. héten megcsászároztak volna, előre megbeszélt időpontban, anélkül hogy magától beindult volna a szülés. Mert farfekvésnél általában így működik a dolog, szóval tök mindegy, hogy volt-e fájásod vagy nem. Végülis az én esetemben megfordult előtte pár nappal, így csak a 40. héten szültem simán.


Az hogy idegrendszeri éretlensége van a gyermeknek, az tuti nem attól van, mert 39. hétre született, nagyobb a valószínűsége, hogy valami más gond állt fent, pl. egy enyhe oxigénhiány még a terhesség alatt, vagy valami más. Ha faros volt, akkor lehet hogy a köldökzsinórral is volt valami "probléma", és azért nem tudott megfordulni (pl. túl rövid volt, vagy nyakra tekeredett). Inkább ilyen dolgokra próbálj visszaemlékezni, hogy például nem volt-e meconiumos a magzatvíz stb. Lehet, hogy pont inkább hamarabb kellett volna megcsászározniuk.

2014. márc. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
en 37 es fel hetre szultem,nem voltak fajasaim, gepre tettek,az mutatta hogy fajasaim vannak de en nem ereztem.8 ujjnyira ki voltam nyitodva...januar 1-jen 9kor mentem be a szuloszobaba.10:10re jott az altato orvos,10:20ra megszuletett a kiafiam 4 evvel ezelott.4,18 kg volt. es 3 hettel hamarabb szultem , fajasok nelkul.
2014. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
8 ujjnyira? Ejha!
2014. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!