Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtehetem, hogy szülés után...

Megtehetem, hogy szülés után maximum 48 órával távozom a kórházból saját felelősségre babával együtt?

Figyelt kérdés
Az eü törvény szerint igen, ezt tudom. De hogy megy ez a gyakorlatban ? Nem szeretnék (lehetőség szerint nem is fogok) 3-4 napot bent tölteni, természetesen ha minden gondtalanul megy. 2. baba.
2014. ápr. 8. 22:02
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Miután az én gyerekem, a kórház egy lepusztult igénytelen és koszos putri, ahol a bentlét alatt fertőzések tömkelegét lehet elkapni persze szülés után, igen, vállalom. Nem is ez volt a kérdés és nem is az, hogy ki ért ezzel egyet vagy ki nem. Mindenkinek a maga döntése, hogy mit tenne meg és mit nem. Én az elsőnél is megtettem volna, ha tudom, hogy van erre lehetőség. De pont emiatt váratott magára a tesó.
2014. ápr. 9. 08:38
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Én délelőtt 11kor szültem és másnap délelőtt 10kor már a kezemben volt a zárójelentés. Gyerekkel együtt távoztam. Másnap el kellett menni a gyerekorvoshoz, megkapta a PKU oltást. Előtte beszélni kellett a gyerekorvossal, aki írásban vállalta ezt, ezt be kellett vinnem a kórházba magammal. Természetes szülésem volt, de császárnál is haza mentem volna, bár volt segítségem.

Nem éreztem, hogy lekezeltek volna, vagy bunkóskodtak volna egy nővér kivételével, de ő szerintem alapból olyan, mert már találkoztam vele NST alkalmával, kicsit helyre tettük egymást és utána minden oké volt. :)


Uzsoki kórház, Budapest, fogadott doki

2014. ápr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly júliusban szültem.

A szobatársam előttem szült egy nappal, császárja volt.

Mivel a babájával miden rendben volt és ő is jól érezte magát, megkérdezték tőle, hogy szeretne-e hamarabb hazamenni. (kellett az ágya, mert nagyon sokan szültek akkor)

Ő ezen nagyon meglepődött, de élt a lehetőséggel, úgyhogy két napot töltött a kórházban.

Nekem nem vetették ezt fel, de én nem is bántam. Igaz a 72 óra közeledtével már nagyon vágytam haza. :)

Szóval ilyen is van, hogy ők "küldenek" haza.

2014. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
89%

Megteheted.

Szólnod kell a védőnőnek és a gyermekorvosnak. Ő ír egy igazolást, hogy vállalja a baba ellátását, beadja a BCG-t és leveszi a PKU-t.

Ha ez megvan, haza kell engedniük, amennyiben minden rendben.

Én is így tettem 3. gyermekemmel, de sajnos hiába lett - a streptom, ő mégis elkapta, így mégis maradtunk a végén antibiotikum kúrára.

Természetesen így volt jó, én is csak akkor jöttem volna haza (de abban az esetben szülés után azonnal, amint megvan a vérvétel eredménye), ha minden rendben van.

2014. ápr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
51%

A Te konkrét esetedben nem tudom mi lesz a következmény, ez sokban függ az orvos hozzáállásától.

Én 1 ilyen esetről hallottam, amikor az anyuka az orvos beleegyezése nélkül hazavitte a babáját. A kórház feljelentette a gyermek veszélyeztetése miatt, nagy hercehurca lett belőle.

Engem császár után 2 nappal, varratokkal a hasamban engedtek ki saját kérésre. Igaz, én nem haza mentem, hanem a koraszülött babám után egy másik kórházba.

2014. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
47%
Én három napot mindenképpen várnék, mert minden 2.vagy 3. baba besargul a harmadik nap körül. Az én kisfiam is sárga lett ezért 1 napig szolizott az inkubatorban. Ráadásul a szülők ezt nem is biztos, hogy észreveszik. Én sem lattam meg. Ha otthon Te sem veszed észre, akár több napos kórházi kezelés is lehet belőle, ha jól tudom és akkor mehetsz vissza a babával. Ezt sajnos nem lehet tudni, hogy nem-e fog besárgulni. Bár abban egyetértek veled, hogy egy retkes kórhàzban utálatos minden oerc és ha Te nem érzed jól magad, akkor azt a baba is megérzi. A kisfiammal 6 hetesen be kellett feküdnöm gyermekkórházba a veséje miatt. Mikor megmondták, hogy minimum 1 hét, nagyon rosszul lettem. Másnap el is ment a tejem. Aztán kiderült, hogy az osztályon fertőző betegek is vannak. Én ott akkor csak azért nem vittem haza a gyereket, mert felfogtam, hogy máshogy nem lehet neki az antibiotikumot beadni, csak brannülbe. Ráadásként én viszont elkaptam ott vmi vírust, aminek köszönhetően a jobb fülemre alig hallok, megtámadta ugye a dobhártyámat és nem jutottam el vele időben orvoshoz. Havonta járok hallasvizsgálatra emiatt és talán majd egyszer még jobb lesz a hallásom, ha teljesen meggyógyulok. Szóval, kérdezz rá a sárgaságra és ha nincs vele gond és tényleg szörnyű a hely, ne maradj ott. Mondjuk ha ránéz 1-2 naponta otthon a gyerekorvos, kiszűri ő is a sárgaságot, így lehet, az sem gond.
2014. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
26%
Halkan megsúgom, hogy ha én hazavittem volna a gyerekemet, akkor a harmadik napon ott hal meg. Azért élte túl, mert ott volt a folyosó végén a műtő, és azóta is egészséges. De hajrá, vidd haza borsószemkirálykisasszony, hiszen a te kényelmed a legfontosabb! Bár ennyi erővel fizesd ki a magánkórházat, vagy csak egy VIP szobát.
2014. ápr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Mint elmondtam már, kedves értelmileg korlátozott utolsó hozzászóló, nem véleményt kértem arról, amit szeretnék, hanem választ a kérdésemre.
2014. ápr. 10. 08:36
 29/34 anonim ***** válasza:
44%

Arról nem is beszélve, hogy akár az 5., 6., akárhányadik napon is történhet baj. Akkor mindenki költözzön kórház közelébe?


Ezzel a felfogással milyen felelőtlen vagy, te utolsó válaszoló? Anya az ilyen, aki nem a kórház mellé költözik, mi lesz ha Isten ne adja meg, baja lesz a gyerekednek mondjuk holnap? Hogy érsz be vele? Hm, te kis képmutató borsószem királykisasszony?

2014. ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Ne hasonlitsd már össze a kettőt te nagyon okos. Nyilván senki nem teheti vagy teszi meg hogy korház mellé kőltözik.De azt azért megteheti már a gyerekéért hogy ha már biztositva van hogy 3 -5 napig figyelik akkor megteszi hogy ő ikibirja a helyet. Tehát az nem felelötlenség hogy nem költôzöl oda de az igen ha elviszed a saját kényelmed miatt. Menjen orvoshoz kezeltesse magát, válasszon másik korházat stb.
2014. ápr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!