Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtehetem, hogy szülés után...

Megtehetem, hogy szülés után maximum 48 órával távozom a kórházból saját felelősségre babával együtt?

Figyelt kérdés
Az eü törvény szerint igen, ezt tudom. De hogy megy ez a gyakorlatban ? Nem szeretnék (lehetőség szerint nem is fogok) 3-4 napot bent tölteni, természetesen ha minden gondtalanul megy. 2. baba.
2014. ápr. 8. 22:02
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Pszichés okaim vannak, ennél többet nem szeretnék erről mondani. Mint a kérdésben is szerepel, ha minden rendben lesz.
2014. ápr. 8. 22:43
 12/34 anonim ***** válasza:
45%
En vagyok a nemetorszagi hozzaszolo. Nem ertem miert hurrogjak le a nok ezt az opciot. Nyugaton nagyon elterjedt az ambulans szules. En sem szeretnek bent maradni egy rakas nemet kozott ugy hogy kommunikalni sem tudok. Tiszta depresszios lennek. Ha a baba is rendben van mint mar irtam hazaengedik, es jobb is neki otthon, itt ugy velekednek. Ha tudnek jol kommunikalni akkor, esetleg maradnek, mert itt az ellatas olyan hogy egy tablageppel jonnek es valaszthatsz x menu kozul etelt is..
2014. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen, te saját felelősségedre távozhatsz, de a kórházak, orvosok, a baba hazaengedését gyakran akadályozzák. Ezzel védik is önmagukat, mert ha bármi komplikáció lép fel, akár pert is indíthatnak ellenük. Ugye közismert, hogy az otthonszüléskor történt komplikációk után, az eddig otthonszülést pártoló, akár illegálisan is ezt támogató szülők, följelentették a szülészorvost. Mindenkinek a gyereke a legnagyobb kincs, és ha vele történik valami, igyekszünk felelőst találni. Ettől félnek a kórházak is, hogy az a néhány benttöltött óra kevés ahhoz, hogy észrevegyenek egy esetleges rendellenességet. Aztán, ha gond van, a szülő perel, hogy miért nem vették észre.

A másik ok, hogy Mo.-on még nincs kiépülve az otthoni kismama-újszülött gondozás, támogatás rendszere. A védőnők nagyobb településeken túlterheltek, nem tudnának az első napokban naponta kijárni a kismamához.

Mivel törvényileg jogod van hozzá, járd körül a dolgokat, kérj igazolást gyerekorvostól, védőnőtől, hogy ők vállalják az első napokban a támogatást, és ezzel keresd fel a kórházat és kérj állásfoglalást, hogy lehetséges-e náluk az ambuláns szülés.

Nemrég akadtam rá a "Minden napra egy szüléstörténet" oldalra. Itt több magyarországi ambuláns szülésről olvastam, tehát van rá példa.

2014. ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
86%

Az egyik ovistársunk anyukája így tett, szombat reggel szült, s vasárnap délután jöttek haza a babával. Ő azt mesélte, hogy ebédet nem adtak neki a kórházban, és nagyon lekezelőek voltak vele. Az ő zárójelentését nem is adták ki, csak a baba papírjait adták neki oda rendben.


Az ő oka a hazamenetelre az volt, hogy 4. gyermeke. Ez most volt februárban, budapesti kórház, s nem volt szó arról, hogy ő mehet, de a babát nem viheti.

Ja igen, annyit említett még, hogy nem azt kellett aláírnia, hogy saját felelősségére távozott, hanem, hogy önkényesen elhagyta a kórházat.

2014. ápr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

én támogattam kis városunk kórházát, benn voltam előtte öt napig és már babával együtt még öt napig, valóban van benne valami, hogy ezek miatt az élmények miatt nem vállalok több gyereket (első babám)

sajnos császár lett a vége, nem így terveztük, de fene bánja már olyankor

és valóban ha nincs komplikáció teljesen mindegy hogy két nap vagy 5 nap vagy 12 nap amíg benn van az ember, csak előre megjósolhatatlan mi fog történni


én remélem veled nem bánnak lekezelően emiatt, és komplikáció mentes szülést kívánok :)

2014. ápr. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
64%

Barátnőm kisfiát két nap múlva kellett átvinni a koraszülöttre, mert szülés közben elkapott egy fertőzést, amit csak akkor vettek észre. Eléggé rosszul lett a pici hirtelen! Lehet,hogy bunkó leszek, de ha valaki olyan pszichés gondokkal küzd, ami lehetetlenné teszi számára,hogy pár napot kórházban legyen, az menjen el még a terhessége alatt pszichológushoz.

Mi van ha netán valami miatt beteg lesz a gyerek és be kell vele feküdni a kórházba? Egy anyának sok a "muszáj" az életében!

2014. ápr. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hogy mikor megszületik minden rendben van de sok rendellenesség csak pár nappal később vehető észre. Vállalod a felelősséget hogy esetleg bele is halhat a kicsid?
2014. ápr. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
83%

Azt ugye tudjátok, hogy a kórház csak az esetben kapja meg a szülés után járó pénzt, ha bent tudják tartani pár napig még az anyukát a babával? Különben a szülés úgymond veszteséges lenne a kórházra nézve. Ezért is megy a lelki terror.

Sajnos a felelősség ebben az esetben kutyát nem érdekel. Hazamész a kórházból, ők leveszik Rólad és a babádról a kezüket. Ebben az esetben nem pereskedhet a szülő, ha ne adj'Isten bármi rosszra fordul.

Nyugaton tényleg minden lazábban megy.

2014. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a vizit vicc volt. A gyerekem sárga volt, de lusták voltak elvinni az ablakig, és a mesterséges fényben nem látták?! Amúgy egy általános vizsgálaton kívül semmit nem csináltak. Egy jó apgarral született gyereket szerintem nyugodtan haza lehetne engedni.

Otthon én szabályozom, hogy ki jóhet be a babához, mikor szellőztetek stb.

A kórházban lazán bemászkált boldog- boldogtalan a szobánkba, a szoptatásokat állandóan megzavarták, csapkodták az ajtókat, kiabáltak, huzat volt, vagy 40 fok, csecsemős nővérek meg úgy el voltak havazva, hogy alig láttuk őket.

Na ennél csak jobb otthon. Hangsúlyozom: egészséges újszülött esetében.

2014. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

A férjem orvos, náluk sok kismama megy haza szülés után, nincs csúnyán nézés, nincs dühösködés - pedig ebben a formában ők sem kapják meg az ellátás teljes összegét. Sőt, ők nagyon kampányolnak az ambuláns szülés bevezetése mellett (mármint annak a tb által is támogatott formája mellett), hiszen sok-sok finanszírozási gondot megoldana, és egy élettani szülés után FELESLEGES bent napozni 3 órát. (Aki komplikációkra hivatkozik, butaság: a szülést követő hat hétben minden nap ugyanakkora eséllyel lép fel bármilyen szövődményes vérzés, stb. Mentő, kórház.)


Szóval igen, eljöhetsz, bárhonnan. Remélem ezért sehol nem fognak rád csúnyán nézni.


Ha beszélsz előtte a gyerkorvosotokkal, a babát is haza lehet vinni, sőt, ha ő fogadj, NINCS JOGUK nem kiadni. Ha erre hivatkoznak, hivatkozz ügyvédre.


„A betegnek joga van a gyógyintézetet elhagyni, amennyiben azzal mások testi épségét, egészségét nem veszélyezteti. E jog csak törvényben meghatározott esetekben korlátozható.”

2014. ápr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!