Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Utolso honapban járó kismamák...

Utolso honapban járó kismamák hogy vagytok? Ti is annyira féltek mint én?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem egeszseges ennyire rettegni, de ha a szülésre gondolok hatalmas kő lessz a szivemen. Irtozatosan felek tőle. Első babás vagyok igy nem tudom mi vár rám és az ismeretlenség és tudatlanság kiborìt! Tegnapelott menstruációs fájdalmakhoz hasonlo görcseim voltak, aztan elmúltak. De már nagyon kínlódok azóta, se fekve, se állva se ülve nem jó a testemnek.

2014. máj. 13. 09:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

1 percre sem féltem, inkább kíváncsi izgatottság volt bennem, ha a szülésre gondoltam.

Tudtam, hogy minden rendben lesz és könnyen fogok szülni.

Minden fejben dől el, én a szép szülést vonzottam be.

2014. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Elviekben utolsó héten járok (gyakorlatilag túlhordhatom) de nem félek, hanem egyszerűen azt akarom, hogy legyen már vége szülni akarok nem érdekel, ha fájni fog mert tudom túl lehet élni, utána elfelejted és ott a baba. Mondjuk Ő már a 3. baba lesz, de az elsőnél még ennyire sem tartottam az egésztől, pont azért mert nem tudtam mi vár rám.


Könnyű és gyors szülést! Mikorra vagy kiírva?

2014. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Junius 4.re vagyok kiirva

Mar nagyon szeretnem a karomban tartani a kislanyom, de ez a allando felelem a szulestol......

2014. máj. 13. 09:45
 4/24 anonim ***** válasza:
Tudod, nekem az első szülésemnél halott volt a baba. A másodiknál egy fikarcnyi félelem sem volt bennem, örültem, h most nekem is élő gyermekem fog születni. Most a koraszüléstől félek, de már csak péntekig kell egyben kihúzni vhogy, akkor töltöm a 35. hetet.
2014. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Sajnálom nagyon ami veled történt :( Viszont nem mondanám épp megnyugtatónak a leírtakat.
2014. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Holnapra vagyok kiírva, de semmi előjel. Már nagyon túllennék rajta.
2014. máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem, de én (és a dokim) azt a nézetet valljuk, hogy a szülés kb. 5%-ban "dől el fejben", a többi az a genetikán múlik, azzal pedig úgysem lehet semmit kezdeni. Szóval engem ez a tudat nyugtatott meg, hogy úgysincs különösebb ráhatásom a dolgokra. (Tudom, ezért most le leszek pontozva…)
2014. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Fejlődési rendellenesség miatt halt meg a baba, nem szülés közben. Sajnálom, nem paráztatni akartalak titeket, csak adni egy más fajta aspektust. Én mindig erre gondolok és akkor nincs bennem félelem a szüléstől.
2014. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Én is inkább izgatott vagyok, de nem félek. Mondjuk nekem még van 6 hetem és szintén első baba lesz. Szerintem meg nagyon is sok minden fejben dől el. Én sokszor mondogatom magamban, hogy minden a legnagyobb rendben lesz, nem sokáig fog tartani és könnyű lesz és el is hiszem ezt, így készülök én. Plusz megbeszéltem a kislányommal, hogy ő is legyen nagyon ügyes és akkor pikk-pakk túl leszünk rajta és végre találkozunk. :)

34 hkm

2014. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én már túl vagyok rajta egy ideje, és én meg a beöntéstől féltem. Utólag rájöttem, hogy feleslegesen. :D

Mindenki mindent mondani fog, hogy mikor mi miért van, mit csinálnak. Kérdezz nyugodtan, és válaszolni fognak. Most otthon gondold végig, hogy mikor mi fog történni,(bemész, átöltözöl, adatokat felveszik, megvizsgálnak, odakísérnek az ágyhoz stb.) és gondold végig mi lesz ha esetleg császárra kerül a sor. Koncentrálj a képre, hogy utána a pici csodád a kezedben lesz, és el fog nagyon hamar jönni ez a pillanat. Képzeld el, ahogy a kiságyában fog majd szuszogni. De ehhez előbb meg kell érkeznie, úgy hogy megszületik. Tehát ne a szülésig gondolj előre, hanem már az utána jövő időszakot is képzeld el :)

Nekem ez segített mikor eluralkodott rajtam a félelem.

2014. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!