Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves kismamák, anyukák!...

Kedves kismamák, anyukák! Pontosan 1 hét múlva van a szülés időpontja! Bevallom, kicsit félek! Mesélnétek nekem a szülésetekről vagy hogy élitek at az utolsó hetet?

Figyelt kérdés

2014. máj. 28. 22:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

39 hetes kismama vagyok én is, jövő hét hétfőre vagyok kiírva. Második babánkat várjuk...

Én egyáltalán nem féltem az első szülés előtt, nagyon is erősnek éreztem magam, háááát....figyelj, én sajnos nem voltam szerencsés, nem indult be a szülés, és mindent az oxi tartott "életben"...ami brutális fájásokat csinált...12 óra után még mindig nem tágultam ki teljesen, két fájás között elájultam, szóval, irigylem azokat, akiknek könnyű szülésük volt, nem is tudom elképzelni, az milyen...engem a végén megcsászároztak, sajnos több komplikáció adódott...

DE - minden fájdalmat megért az én gyönyörű kisfiamért! Most azért imádkozom, hogy beinduljon spontán a szülés, a legjobban az oxitól félek :( úgyhogy én most nem kímélem magam, takarítok, a kisfiam után rohangálok, szexelünk a férjemmel, csípős kaját is ettem már :D

Könnyű szülést Neked! És ami szerintem a legfontosabb - ne akarj hős lenni, kérj fájdalmocsillapítót időben, ha szeretnél - úgy, ahogy az első kommentelő írta!

2014. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom mondani neked, hogy ne parázz. Én nem is akartam gondolkodni a szülésen, amíg nem jött el az ideje, akkor meg idő nem volt gondolkodni rajta, mikor eljött az ideje. Én 5perces fájásokkal kezdtem alapból és 3 óra 45 perc múlva megvolt a kislányom. Ott már csak sodródtam az eseményekkel, egyedül oxigént kaptam, és örülök, hogy nem agyaltam rajta előtte, mert így tudtam leginkább együttműködni és a körülményekhez képest nyugodt maradni.
2014. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Olyan jo olvasni amit irtok! Ma voltam dokinal, nyitva vagyok 1 ujjnyira! Nem tudom ez mit jelent, de annyit mondott, hogy szerinte jovo heten mar babazok!

Hihetetlen hogy mekkora boldogsag van bennem! Soha nem vartam meg igy semmilyen fajdalmat mint most ezt! Tudom hogy nehez lessz es fajni fog, de mar akarom!

2014. máj. 29. 13:51
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szept-ben szültem. Előtte volt kb másfél hét, mikor nagyon paráztam, úgy éreztem, hihetetlen, hogy én ezt meg tudom csinálni. Aztán elkezdtem mondogatni magamnak, hogy igenis minden rendben lesz, és a végén már tök nyugodtan vártam a szülést. Ami pont úgy zajlott, ahogy elképzeltem :-)Hajnalban ébredtem fájásokra, kb két óra múlva mentünk be a kórházba, és délután kettőkor lett meg a baba. A vajúdás eleje elég lightos volt, sétálgattam, beszélgettünk, kapcsoltak nekünk rádiót is. Volt beöntés, ami nem is fájt meg kellemetlen se volt, inkább vicces. Az utolsó kb három óra volt húzósabb, akkor erősek, hosszúak voltak a fájások már és nem éreztem szünetet köztük. De nem volt ez se kibírhatatlan. A végén a fájások miatt nagyon erős hányingerem lett, ez megijesztett, de mondta a szülésznő, hogy ez normális. Aztán jött az első tolófájás, és utána kb 20 perccel kint volt a baba. Abban a pillanatban minden fájdalom tényleg elszállt :-)Nem volt gátmetszésem, kisebb repedések voltak csak, amit varrni kellett kívül, belül viszont végigrepedt a hüvelyfal. A varrás nem fájt, csak tanuló orvos csinálta, és baromi sokáig tartott, és már ezért idegesített. Szülés után sem voltam rosszul, tudtam mozogni, az a pár kis varrat sem fájta nagyon, a belső varratokat meg nem éreztem.

Szép szülést és jó babázást!

2014. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kedves 14 es valaszolo! Hogy erted hogy vicces volt a beontes? Elmeselned kerlek?
2014. máj. 29. 17:02
 16/18 anonim ***** válasza:

14-es vagyok. Úgy volt vicces, hogy nekem még sose adtak beöntést eddig, és fura volt, hogy csak úgy folyik ki minden utána...nem éreztem semmit, nem volt fájdalmas vagy kellemetlen érzés, az se amikor beöntötték a folyadékot. Csak utána ücsörögtem a wc-n, és magamban nevetgéltem, hogy ez milyen fura :-)

Különben utólag már a hosszas varrogatáson is jókat röhögtünk a szülészeten a szobatársakkal, és a tanuló doki, aki csinálta, elnézést kért a bénázásért.

2014. máj. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a beöntés nekem is vicces volt, főleg, hogy akkor azt hittem, oda se értem időben a vécére. Mivel én nem láttam a nagy hasamtól meg a fájdalomtól, a szülésznőt kérdeztem meg, nem sikerült-e lef..ni a bokám. :D
2014. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hat jot nevettem :)

Ma furan erzem magam! Faj a derekam es nyomast erzek ott lent, ezen kivul a hasam is faj alul! Kibirhato, nem faj nagyon de azert erzem! Szerintetek lessz a hetvegen baba?

2014. máj. 30. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!