Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Frissen szült anyukák, ti...

Frissen szült anyukák, ti hogy látjátok ezt a kérdést? (lent)

2014. jún. 9. 13:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
29%
Szülés után 3 nappal kiengedtek a kórházból, és 2 nap múlva főztem, mostam mindent csináltam. Nem volt segítségem senki nem jött segíteni, a férjem munkahelyet váltott így 2 napot volt itthon segíteni. Nagyon nehéz volt de meg lehet oldani, szükség nagy úr.. Mondjuk ha lett volna segítség én is pihentem volna..
2014. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

A pasikn általában egy náthába is bele akarnak halni. Szóval megnézném, hogy tőlük mit lehetne elvárni egy sebbel a seggükön, vérezve, 2-3 óránkénti keléssel, spriccelő és feszülő cicikkel, hormongőzösen, egy síró vadiúj csecsemő mellett. Szóval ne várjon el semmit, legalábbis a legelején, főleg ha nem is segít. A kaját meg lehet oldani máshogy is, mi is rendeltünk párszor, vagy maga az apuka hozott. Esetleg ő is összedobott valamit. Azért oké, hogy apuka dolgozik, de egy friss anyuka sem épp alszik meg tv-zik egész nap. Meg éjjel...


Nálunk amúgy nem volt ilyesmi gond. Relativ zökkenőmentes volt az első időszak. De nem mindenkinek könnyű, van akinek non-stop ordít a gyereke.

Persze ha nagyon akarjuk, mindent meg lehet csinálni, időt lehet rá találni, de ha nem akar valaki már az első pár hét után idegosztályra kerülni, annak jó ha van segítség, vagy pihenőidő. A mártírkodás hosszú távon nem kifizetődő.

2014. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó,nagyon jól összefoglaltad :-) Sokan élnek abban a tévhitben,hogy egy újszülöttel az élet abból áll,hogy a baba eszik-alszik,anyának meg egész nap semmi dolga,és halálra unja magát. Hát pedig nem. Azért 3 óránként szoptatni,fejni,pelenkázni,rájönni,hogy most épp mért ordít a gyerek,ez is elég fárasztó,és ugyanez éjszaka is. Én az első hetekben olyan fáradt voltam,hogy egybefolyt minden. De én normális emberhez mentem feleségül,aki mindenben segített,és pl értékelte,hogy míg ő éjjel alszik,addig én akkor is 3 óránként pattanok szoptatni.
2014. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
18%
Úgy látszik csak az a hasznos válasz ahol igen anyának csak a gyerekkel kell foglalkoznia és feküdnie.. Szép.. Majd a rokonok odateszik az ételt/tiszta ruhát apának. Hát lehet ez a normális, de akinek senkije sincs azzal mi a helyzet?? Ja tudom fogadjon bejárónőt!!
2014. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó,sztem apa is besegíthet ott, ahol nincs más rokon,akire számítani lehet. Az én férjem folyamatos műszakban dolgozik,mégse várta el,hogy terülj asztalkám legyen minden nap. Azóta is sokat segít,és igen,egy férfi is képes mosogatni meg beindítani a mosógépet. Normális apa meg részt vesz annyira a gyereke életében,hogy tudja,egy baba ellátása nem annyit jelent,hogy anyuka egész nap a seggét mereszti a kanapén.
2014. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

ácsi, szó nincs arról, hogy azt kell várni, hogy majd mindent elintéznek a rokonok, meg a férj. De ha besegíthet az apuka, mert ideje is úgy engedi, akkor miért ne. Ne várja már a seggét meresztve a tv előtt a vacsorát.

Felejtsük már el, hogy a ffinek az a dolga csak, hogy elmegy dolgozni és kész. A házasság, párkapcsolat életközösség, ahol normális esetben segítünk egymásnak. Ffi a nőnek, és fordítva IS.

2014. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!