Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más császáros anyukát is...

Más császáros anyukát is frusztrál, hogy nem tudott természetes úton szülni?

Figyelt kérdés

Engem nagyon.

Fájásgyengeség és a baba pulzusának fájások alatti leesése miatt az orvosom 9 óra vajúdás után a műtét mellett döntött.

Őszintén szólva megkönnyebbültem. Úgy éreztem, nem tudom megcsinálni és rohadt messze van még a vége. Hogy soha nem fogom azt érezni, hogy nyomni kell. Féltem a további fájdalmaktól. Megcsászároztak, a lábadozás nem volt éppen kellemes, de panaszmentes voltam.

Aztán jött a következő buktató: nem tudtam szoptatni, pedig mindent elkövettem érte.

Mivel befelé forduló mellbimbóim vannak, kisfiam meg lusta volt a szopihoz, ezért engem nem járt át különösebben a szoptatás intimitásának érzése. Csak úgy tudtam szoptatni, hogy leültem az étkezőasztalhoz, magam elé fektettem a kisfiamat és a szájába adtam a cicit. Sehogy máshogy. Ez eléggé fárasztott és frusztrált is. Meg az is, hogy az istenért nem akart lenni tejem, teák, sok folyadék, homeós bogyók ellenére sem.

Így gyakorlatilag az egész anyaság kudarcokkal telve indult: se szülni, se szoptatni nem tudtam.

Ezt az érzést csak súlyosbítja, hogy mindenhol azt olvasom, szoptatni milyen jó, szülni milyen csodás, és mennyire fontos a korai kötődés kialakulása szempontjából, hogy születés után rögtön az anyuka mellére tegyék a picit, és hogy szülni minden nő tud.

Ehhez képest nekem egyik se ment és kb. 3 óra elteltével foghattam meg a kisfiam.

Most akkor én már eleve úgy indítottam, hogy szaranya vagyok (ha egyáltalán anya az, aki nem tud szülni és szoptatni) és hozzám nem kötődik a babám?


2015. jan. 24. 14:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nekem is pont emiatt lett császár. Szerintem inkább örüljünk, hogy kibírta a babánk szíve végig, és nem halt meg. Mondjuk szoptatni tudtam. De szerintem ne érezd magad ezek miatt rosszul. Nemcsak ezeken a dolgokon múlik a kötődés. Ne stresszelj ezen, szeresd, törődj vele, gondoskodj róla. Biztos, hogy szeretni fog, ezektől a dolgoktól nem leszel szaranya.
2015. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem frusztrált. Nem császárra készültem, de örültem, hogy az orvosoknak köszönhetően egészséges gyereket sikerült szülnöm császárral. Nem volt semmiféle lelki problémám emiatt. Én gyorsan fel is épültem. szerettem volna természetes úton szülni, de a gyerekem és a magam egészsége fontosabb ennél a vágynál. Tejem is lett bőven. Sajnálom, hogy te ennyire negatívan és stresszesen élted meg ezt az egészet.
2015. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Persze, hogy örülök, hogy egészséges babám született! :-)

Ha lesz kistesója, valószínűleg akkor is félni fogok a természetes szüléstől és a fájdalomtól.

De mégis, attól, hogy nem szültem igazán, hanem kioperálták belőlem a kisfiam, kevesebbnek érzem magam női/anyai mivoltomban.

Nem tudom, értitek-e?...

2015. jan. 24. 14:40
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem bantam egyaltalan. Inkabb örultem neki. Szerintem a sima szules rosszabb.
2015. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Prog. császárral szültem (nem az én kérésem volt!), mindösszesen 4 hónapig szoptattam (ebből az utolsó 2 hónap már csak szenvedés volt, tápszeresen pótoltam mellette), de egyik sem frusztrál vagy zavar. Miért kellene ezek miatt rosszul éreznem magam? Az anyaság mércéje nem a szülés módja vagy a táplálás módja kellene, hogy legyen, hanem a sok szeretet, törődés, gondoskodás, amit az édesanya a gyermekének nyújt nem csak az első időkben, hanem élete végéig.


Ismerek olyan anyukát, aki természetesen szült, évekig szoptatott, veri is a mellét a fentiek miatt, közben meg alig törődik a gyerekével, türelmetlen hozzá, ezek után sutbavághatja a szülését meg a szoptatását, ő ezektől még nem jó anya. Legalábbis az én szememben.


Elismerem, hogy fontos a kötődés kialakításában a szoptatás, de azért azt elutasítom, hogy mindezek hiányában nem tud kialakulni normális kötődés. Én nem szoptattam sokáig, de tápszeres táplálás közben is az ölemben volt a kislányom, simogattam, cirógattam, dúdolgattam neki, és ez a mai napig sokszor így van, holott már 1,5 éves nagylány. Nagyon ragaszkodunk egymáshoz, és nem tudom megnyugtat-e, de úgy érzem teljes és bensőséges a kapcsolatunk szülés és szoptatás ide vagy oda.

2015. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Bocsass meg de nem ertem... attol nem lesz senki kevesebb mert nem kinok áran,esetleg szetrepedve,24 ora vajudas nelkul szult. Ez akkor is szules,9 honapig fejlodott benned. En csaszartol fuggetlenul igenis szultem mint ahogy minden mas no is. No es anya vagyok. Ennyi. Nem ertem te miert betegedtel bele ennyire. A jot nezd ne azt hogy mi lett volna ha...
2015. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hosszú vajúdás után nem akart kibújni, császár lett. Én először betojtam hogy anyám, császár mi lesz velem. Én azt sajnáltam legjobban hogy miután kibújt nem lehettünk együtt hárman az apjával a szülőszobán, nem érezhettem a pár perces illatát, nem engem látott először. Csak egy pillanatra láthattam, igazából magamnál sem voltam. Másnap reggel kaptam meg, akkor kezdtünk ismerkedni egymással. Aztán aggódtam a szoptatás miatt, de szerencsére sikerült és sokáig szopizott.

Nem vagy szar anya, nyugi.

2015. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Ne izgulj, semmi baj nincs veled! Sőt inkább a világgal van a probléma, mert nem hajlandóak a terhesség, a szülés és az utána lévő dolgok másik oldaláról beszélni az emberek. Mindenki azt sulykolja, hogy milyen szép és csodálatos rózsaszín cukormáz a terhesség, de senki nem hajlandó beszélni a reggeli rosszullétek valódi mibenlétéről, a sok változásról ami a testedben végbemegy, senki nem beszél arról, hogy a belső szerveid kész káoszban vannak és küszködnek a fennmaradásért, mert a gyerek kénye-kedve szerint rugdossa, bármit teszel fulladsz, vagy úgy érzed szétrepedsz, de az nem számít, mert csodálatos a terhesség.

Ugyan ez van a szülésnél, mindenhol azt olvasni mennyire csodálatos élmény, azt meg mindenki elhallgatja, hogy nem életed legjobb napja mikor egy "kamiont kell kipisilned" (bocsi ezt valahol hallottam és megtetszett a hasonlat), sőt kész sértésnek veszik, ha azt mondod egy férfinak, gondolj bele milyen lehet kiszrni egy görögdinnyét egyben.

Ha vége a szülésnek mindenki az apát dicséri,hogy milyen ügyes volt 9 hónapja, azt meg magasról letudják, hogy az anya ülni nem tud úgy fáj a puncija, nem hogy wc-re kimenjen. Sőt, még be se forrtak a sebek már arról faggatják, hogy: és mikor jön a következő???

Ha pedig nem tud szoptatni akkor egyből rossz anya leszel. Mintha tehetnél róla...


Szóval ne érezd magad szr anyának! Te úgy vagy tökéletes ahogy vagy a kicsi babáddal együtt. Ha valami nem megy, nem kell erőltetni, és amúgy meg nem vagy köteles az orvoson kívül senkinek sem elmondani, hogy hogyan táplálod a gyereket. Ha megkérdezi valaki akkor te is tegyél úgy mint mindenki más: Mámoros pofával hazudj, hogy mennyire élvezed a szoptatást, és hogy milyen hatalmas élmény! Úgysem fogja senki megtudni, hogy nem mondasz igazat! Nem állnak a fejed felett és nem nézik, hogy mit csinálsz!

Én 31 hetes vagyok és kuvára frusztrál, hogy 90%az hogy nem tudok rendesen szülni, mert sem az anyám, sem a nővérem nem tudott a csontszerkezete miatt. Nekem is megvan az esélyem, és nagyon idegesít, főleg, hogy a nődokival erről beszélni sem tudok, mert ő hallani sem akar még a feltevésről sem. Ezért sem kértem meg szülésznek, hanem azt mondtam neki, inkább szülésznővel leszek, orvost csak a legvégső esetben akarok látni!


Bárhol bármikor panaszkodom, hogy milyen érzés mikor a baba épp nyújtózkodik és úgy érzem kiszakad az oldalam, vagy ha panaszkodom a gyomorégésről akkor egyből mindenki úgy nézz rám mintha vért hánynék egy szentképre. Mert olyan nincs, hogy rossz érzés a terhesség alatt, mert az csak rózsaszín cukormáz, és biztos nem is szeretem a gyereket, milyen anya leszek így? Hát milyen lennék? Pont olyan mint te! Jó anya, aki mindent megtesz a gyerekéért, de bármit teszel az biztos rossz lesz. Ez olyan, ha van rajta sapka, akkor azért szidnak, ha nincs akkor azért.


Te is tedd azt amit én, hazudj! Mond el milyen rózsaszín cukormáz az életetek! Ne mondj semmi mást ami eltér a normálistól, meg a köztudatban elfogadottól!


Ne haragudj, hogy ilyen hosszú lett, de valahogy nem tudtam rövidebben írni.

31hkm

2015. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%
Igen, csoport alakult facebook-on, VBAC támogató csoport néven. Ott megértenek. Itt majd jönnek az "örülj, hogy egészségesek vagytok" szöveggel. Ott tudják majd, miről beszélsz és nem puffogtatnak közhelyeket. Csatlakozz!
2015. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8%

"Nem bantam egyaltalan. Inkabb örultem neki. Szerintem a sima szules rosszabb."


Ha nem tudnék semmit arról, melyik milyen és milyen szövődményei lennének, csak egyszerű lennék, mint a facsipesz, akkor én is így gondolnám. Ne olvass utána, mert a fejed fogod verni a falba!

2015. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!