Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más császáros anyukát is...

Más császáros anyukát is frusztrál, hogy nem tudott természetes úton szülni?

Figyelt kérdés

Engem nagyon.

Fájásgyengeség és a baba pulzusának fájások alatti leesése miatt az orvosom 9 óra vajúdás után a műtét mellett döntött.

Őszintén szólva megkönnyebbültem. Úgy éreztem, nem tudom megcsinálni és rohadt messze van még a vége. Hogy soha nem fogom azt érezni, hogy nyomni kell. Féltem a további fájdalmaktól. Megcsászároztak, a lábadozás nem volt éppen kellemes, de panaszmentes voltam.

Aztán jött a következő buktató: nem tudtam szoptatni, pedig mindent elkövettem érte.

Mivel befelé forduló mellbimbóim vannak, kisfiam meg lusta volt a szopihoz, ezért engem nem járt át különösebben a szoptatás intimitásának érzése. Csak úgy tudtam szoptatni, hogy leültem az étkezőasztalhoz, magam elé fektettem a kisfiamat és a szájába adtam a cicit. Sehogy máshogy. Ez eléggé fárasztott és frusztrált is. Meg az is, hogy az istenért nem akart lenni tejem, teák, sok folyadék, homeós bogyók ellenére sem.

Így gyakorlatilag az egész anyaság kudarcokkal telve indult: se szülni, se szoptatni nem tudtam.

Ezt az érzést csak súlyosbítja, hogy mindenhol azt olvasom, szoptatni milyen jó, szülni milyen csodás, és mennyire fontos a korai kötődés kialakulása szempontjából, hogy születés után rögtön az anyuka mellére tegyék a picit, és hogy szülni minden nő tud.

Ehhez képest nekem egyik se ment és kb. 3 óra elteltével foghattam meg a kisfiam.

Most akkor én már eleve úgy indítottam, hogy szaranya vagyok (ha egyáltalán anya az, aki nem tud szülni és szoptatni) és hozzám nem kötődik a babám?


2015. jan. 24. 14:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

3 császárom volt, a fájásokat még hírből sem ismerem, jóslóm sem volt egyiknél sem.

Engem egyáltalán nem frusztrál a dolog, nem is foglalkozom vele, örülök a 3 gyönyörű gyermekemnek.

2015. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
8%
...és a közel 70-80%-ban biztosan kialakult csodás összenövéseknek odabent, amik csak idő kérdése, mikor okoznak problémákat.
2015. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért teljesítménynek állítják be a szülést, pedig nem az. Természetes úton szültem, én ott nem voltam aktív résztvevő, maximum aktív elszenvedő, szóval ez nem egyéni teljesítmény.

Az evolúció kibacarintott velünk a két lábra állással meg a megnövekedett aggyal, más fajoknál egyszerűbb.

2015. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Neharagudj ekkora hülyeséget :DDDD

Én normál úton szültem mégsem rakták rám a gyereket, sőt néhány óra el is telt, komplikációk léptek fel, azonnal vizsgálni kezdték, ez több óra volt. Szoptatni keveset tudtam, sosem ment tápszer kiegészítés nélkül. Engem nem zavart, sokkal inkább érdekelt, hgoy ne legyen semmi baja, ne legyen semmi baj a komplikációból, marhára nem érdekelt hogy nem rakták rám egyből, a szoptatás meg nem mindenki tud szoptatni, ez van, erre van a tápszer. Nem ettől fog kötődni a gyereked hozzád, hanem a később lesz, törődés, szeretet, mindig számíthat rád. Nem hiszem hogy azért kötődsz anyukádhoz, mert normál úton szült vagy szoptatott téged nem?

A szülni milyen csodás dolgot is mindenki másképp éli meg. Persze nagyon nagy dolog megszülni egy gyereket, de nem abból áll az élet, az csak egy része.

Nem olvastam el a kommenteket bocsi ha írtál erről, de ez jutott eszembe.

2015. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 piroska és a farkas ***** válasza:
100%

Szerintem onnantol kezdve, hogy valakiben megfogan egy élet és arra igent mond - a nő anya . ha a száján huzzák ki a gyereket, akkor is...

Semmivel sem kevesebb, mint azok, akik simán szültek, és utána 3 évig szoptattak. Sőt, tovább megyek, ha valakinek a szívében fogan meg a baba- akit aztán örökbefogad, őt is teljes értékü anyának tartom.

2015. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem, miért kell kudarcnak megélni a császármetszést! A legjobb barátnőm császáros volt, és összetört lelkiekben, hogy nem tudott spontán szülni. Tehát tudom, hogy van, akinek ez valóban probléma, de akkor sem értem, miért. Én is császáros vagyok. Egy dolog lebegett a lelki szemeim előtt: a fiam és a sajat magam egészsége. Nem bánom a szülésem egyetlen pillanatát sem, egy gyönyörű nagyfiú makkegészséges anyukája vagyok. Tegnapra voltam kiírva a tesóval, most sem érdekel, hogyan szülök, csak kinden klappoljon.

Az fájt volna, ha nem tudtam volna szoptatni, arra nagyon készültem. De érdekes, a műtét után ahogy összevarrtak, és betoltak a megfigyelőbe, rögtön megszoptathattam a fiam. Tehát műtét után félórával már szopizott a.kisfiam. Na, azt tényleg sajnáltam volna kihagyni. De erre pedig tudatosan készültem, olyan babamama-barát kórházat választottam, ahol nagyon támogatják a szoptatást. Így császáros varrás ide, kábaság oda, szoptattam. Tehát én nagyon szerencsésnek érzem magam. És.eszemben sincs bánkódni a császárom miatt. Teljes értékű nő vagyok, akit imád a kisfia.:-)

2015. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem, nem ettől rossz anya vki. Viszont a legjobb amit tehetsz a baba érdekében, hogy nem aggódsz ezen!én szültem és szoptattam már, most várom a második babám. Azóta eltelt 5 év,és átértékeltem sok dolgot magamban. ...


A doki biztosan jól döntött!! Én szültem: majd 4 kgós gyerek. Ülni 3 évig úgy ültem, hogy mindig éreztem a gerincem végét. A gyerek tele nyomással, bevérzett szemmel született, de egészségesen! ÉS ez a lényeg.

A szoptatás: anno annyira belénkplántálták azt, hogy anyatej, csak anyatej, bla bla, hogy állandóan ezen görcsöltem: inni, inni, inni, és még vmi? inni. Tejserkentőket, homeós bigyót, változatosan enni... Végül 14 hónapig szopott a lányom, de az eltelt 5 év tükrében, és az azóta látottak és tapasztaltak szerint nem látok különbséget a tápszeres és az anyatejes gyerekek immunrendszerének erőssége (vagy inkább a közösségbe járó gyerekek betegségének gyakorisága) között!

Szóval, bocsánat, nem akarlak untatni, csak a saját tapasztalatomat írtam le! Nem mondhatom, hogy ne érezd magad a leírtak miatt rosszul, inkább azt kívánom, tedd túl magad, fogadd el a dolgokat és annak próbálj örülni, ami van! Egy remélhetőleg egészséges baba :)

2015. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok.

Valamelyikőtök nagyon frappánsan fogalmazta meg, amit nekem nem sikerült, hogy a szülést valamiért teljesítménynek állítják be. Ez tényleg így van.

Valószínűleg igazatok van, és ha csak üres frázis is, akkor is örülhetek és örülök is, hogy egy egészséges, eleven fél éves kisfiú anyukája vagyok. Még ha úgy is születette, ahogy. :-)

2015. jan. 24. 22:10
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommenteket, úgyhogy bocsi, ha feleslegesen ismétlek valakit.

Én hüvelyi úton szültem, és jó érzéssel gondolok rá vissza, de hadd kérdezem meg: te komolyan elhiszed, hogy én ettől leszek jobb anya, mint te? Meg hogy szaranya az, aki nem tud szoptatni?

Elmondom, hogy szerintem ki a szaranya.

Az, aki a természetes szülés oltárán feláldozza a gyereke biztonságát.

Az, aki inkább éhezteti a gyerekét, mondván, hogy csak a szoptatás a tuti, ahelyett, hogy tápszert adna neki (ha mondjuk nincs elég teje).

Az, aki úgy gondolja, hogy az anyaság kimerül a természetes szülésben és szoptatásban, és ha ezt a teljesítményt hozta, akkor innentől már nincs is további jelentősebb gyermeknevelési feladata, és csak a saját önző érdekeinek él (ismerek ilyen háromgyerekes nagy magyar anyát).


Ugyanakkor több olyan anyát ismerek, aki a szülésélményét nagyon szívesen elcserélte volna egy császárra, csak akkoriban ez még nem így ment. Meg olyat is, aki az összes gyerekét császárral szülte, mert így jött össze.

Meg olyat is, aki egyik gyerekét sem tudta 1 hónapnál tovább szoptatni, mert nem volt teje. Mindegyikük csodálatos anya, de korántsem attól, ahogyan szültek, vagy szoptattak, hanem ahogyan azóta nevelik/nevelték a gyereküket.


És igen, szülni valóban csodás, ha minden körülmény a lehető legoptimálisabban alakul. De ez sajnos nem mindenkinek adatik meg.

Nagyon szomorúan olvasom, hogy egy sereg nő önértékelését az határozza meg, hogyan szült, vagy szoptatott-e és ha igen, mennyi ideig. Ennek rohadtul semmi jelentősége nincs a későbbi anya-gyerek kapcsolatot illetően.


Ha császárral kellet volna szülnöm se érezném a legkisebb frusztrációt sem, mert nem a szülés módja a cél, hanem a gyerek testi és mentális egészsége.


Szoptatni csak hellyel-közzel tudok, és idegrohamot kapok azoktól a nagy magyar anyáktól, akik kötelességüknek érzik elmagyarázni, hogy szarul csinálom, és nem így kéne, és rosszat teszek a gyerekemmel. És közben rohadtul nem hajlandók tudomásul venni, hogy a gyerekemnek sokkal rosszabb lenne, ha egész nap egyszer sem lakna jól, mert én ragaszkodom a szoptatáshoz.

Na ennyit a szaranyákról.

Ne engedd, hogy az önjelölt megmondóemberek megmérgezzék az önértékelésedet a hülyeségeikkel. Nem ez az anyaság fokmérője. Pedagógus vagyok, és naponta látom, hogy mennyire nem.

2015. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
33 óra vajudás és 4 óra sikertelen kitolás után megcsászároztak. Nem élem meg kudarcként, mert a végsőkig küzdöttem. Hiába mondták meg már a terhesség idején, hogy császár lesz, mert tul kicsi vagyok és a baba túl nagy az én mérteimhez képest. MEg akartam próbálni. Nem skerült. A kitolásnál már majdnem elájultam az erőlködéstől és haragudtam magamra, hogy nem tudom megcsinálni. De amikor azt mondták, hogy a baba már nem érzi jól magát, nem fér ki, muszály kivenni, mert másképp mindketten ott maradunk a szülőasztalon, akkor egyik pillanatról a másikra csak arra tudtam gondolni, hogy a gyermekem egészségesen kijusson. A 3. napon láttam őt, akkor hozták be hozzám. A császárt már nem bánom, de a mai napig sajnálom, hogy a babám nem lehetett velem az első percektől.
2015. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!