Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más császáros anyukát is...

Más császáros anyukát is frusztrál, hogy nem tudott természetes úton szülni?

Figyelt kérdés

Engem nagyon.

Fájásgyengeség és a baba pulzusának fájások alatti leesése miatt az orvosom 9 óra vajúdás után a műtét mellett döntött.

Őszintén szólva megkönnyebbültem. Úgy éreztem, nem tudom megcsinálni és rohadt messze van még a vége. Hogy soha nem fogom azt érezni, hogy nyomni kell. Féltem a további fájdalmaktól. Megcsászároztak, a lábadozás nem volt éppen kellemes, de panaszmentes voltam.

Aztán jött a következő buktató: nem tudtam szoptatni, pedig mindent elkövettem érte.

Mivel befelé forduló mellbimbóim vannak, kisfiam meg lusta volt a szopihoz, ezért engem nem járt át különösebben a szoptatás intimitásának érzése. Csak úgy tudtam szoptatni, hogy leültem az étkezőasztalhoz, magam elé fektettem a kisfiamat és a szájába adtam a cicit. Sehogy máshogy. Ez eléggé fárasztott és frusztrált is. Meg az is, hogy az istenért nem akart lenni tejem, teák, sok folyadék, homeós bogyók ellenére sem.

Így gyakorlatilag az egész anyaság kudarcokkal telve indult: se szülni, se szoptatni nem tudtam.

Ezt az érzést csak súlyosbítja, hogy mindenhol azt olvasom, szoptatni milyen jó, szülni milyen csodás, és mennyire fontos a korai kötődés kialakulása szempontjából, hogy születés után rögtön az anyuka mellére tegyék a picit, és hogy szülni minden nő tud.

Ehhez képest nekem egyik se ment és kb. 3 óra elteltével foghattam meg a kisfiam.

Most akkor én már eleve úgy indítottam, hogy szaranya vagyok (ha egyáltalán anya az, aki nem tud szülni és szoptatni) és hozzám nem kötődik a babám?


2015. jan. 24. 14:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp gondolja. Én nem hiszem, hogy a mártíromságtól (pl. fájdalomcsillapítás nélkül, gátmetszés nélkül szétrepedve) lesz valaki jó anya. Én pl. kifejezetten császár párti vagyok, és baromira örülök neki, hogy nem szülhetek természetes úton a gerinc problémáim miatt. Ettől pedig nem érzem magamat rossz embernek. Azt gondolom, hogy a szülés a babára nézve , míg a császár az anyára nézve hordoz nagyobb kockázatot. És igen, ha választhatok magamat teszem ki nagyobb veszélynek. Mert egy beszorult baba, akiből magatehetetlen felnőtt lesz, mindenki felett ott lebeg pallosként. Ezt a korai kötődés dolgot meg már idegesítően túllihegik. Bizonyára van benne valami, de minket 30 évvel ezelőtt elvittek és másnap délután adtak oda az anyukáknak, mert akkor ez volt a protokoll...és láss csodát IMÁDOM az Anyukámat...
2015. jan. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hosszú leszek:


sógornőm hüvelyi úton szült, aztán soha nem kelt fel éjjel a gyerekéhez (az anyja, azaz az anyósom kelt fel minden éjjel), kirakta babakocsiban a teraszra és órákig hagyta sírni, utálta óvodába vinni, utálta etetni, stb.


Nekem császárom volt, és minden megteszek a gyerekemért, a lelkemet kiteszem érte, reggeltől estig mesélés, mondókázás, nem hagyom sírni, odafigyelek rá, stb.


NEM AZON MÚLIK, HOGY A PUNCINKBÓL VAGY A HASUNKBÓL VETTÉK-E A KI A GYEREKET.

Lehetünk attól a világ legjobb anyái, hogy császárunk volt.


Persze, a császár után lehetnek összenövéseink, ahogy egyik kedves válaszoló társam írta is, azt azonban elfelejtette leírni, hogy a hüvelyi szülésnél meg úgy szétmehet a puncija az embernek, hogy még évek múlva is fáj a gátseb, meg vége a szexnek a férjjel, mert hónapokig nem tudnak utána szexelni, vagy tök tág lesz a hüvely.


Mindegyiknek van előnye és hátránya, persze, ez igaz, de attól senki nem kevesebb, hogy császározták.


És azok, akiknek nem lehet gyerekük, de örökbe fogadnak? Ők nem szülnek, nem szoptatnak, mégis csodás anyák lehetnek.


Felejtsd ezt el, örülj az egészséges gyermekednek.

2015. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!