Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendő, ha a magzatvíz...

Mi a teendő, ha a magzatvíz egésze elfolyik otthon/utcán, stb?

Figyelt kérdés
Szabad e mozogni? még zuhanyozni? mentőt kell hívni vagy autó is bevihet a kórházba?
2015. febr. 26. 11:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az nem gond. Megnézik, hogy nem szorult-e a feje alá a köldökzsinór, utána sétálhatsz, mert ha már lent van a feje, nincs tovább veszély.
2015. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem az elsovel kizudult a rengeteg magzatviz nem is engedtek felkelni az agybol meg a wc re sem...be lettem kateterezve
2015. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én még letusolhattam, szépen felöltöztem, taxit hívtunk és kb egy órával később már benn voltam a kórházban.
2015. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem itthon folyt el este. Az egész... Bevitt anyósom a kórházba és megcsaszaroztak mert faros volt a baba. Előtte itthon gyors zuhany de "fölöslegesen"mert dőlt a víz folyamatosan...
2015. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, ha elfolyik a magzatvíz, és tiszta, akkor nyugodtan zuhanyozzak le, készüljek össze, de az elfolyástól számított max egy óra múlva legyek a kórházban. Ha mekóniumos a víz, akkor azonnal induljunk, ha véreznék, akkor pedig hívjam a mentőket, és mondjuk el, hogy vérzek, mert akkor minden perc számít. De ez nagyon ritka. Nekem végül itthon folyt el este a víz, utána lezuhanyoztam, rendbe szedtem magam, és indultunk is. Kórházban megvizsgáltak, csináltak uh-t, nst-t és utána kaptam antibiotikumot, mert nálunk kap minden kismama, akinek elfolyik a magzatvize.
2015. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!!
2015. febr. 27. 09:00
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem is elfolyt a magzatvizem, az egèsz. Pont a kòrházban voltam, nst-re mentem. Beöntès, zuhany mèg megvolt, de utána lefektettek, ès mondák, hogy már nem állhatok fel, mèg pisilni sem.
2015. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A zsinór akkor esik előre, ha nincs beilleszkedve a baba feje. Ne ijeszgessétek már a kérdezőt.
2015. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!