Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után rögtön ha persze...

Szülés után rögtön ha persze még nincs tejed adnak valamit a babának enni a kórházba mert sok helyen olvasom 2 napig orditott éhségében? , mert ha igy van én viszek tápszert.

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 13:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szekszárdon szültem.Nekem rossz emlék a szülés utáni pár nap épp emiatt....szerda este szültem és következő héten kedden indult meg a tejem.A kórházban a fiam nonstop a mellemen volt,véresre szívta,de semmi nem jött:(,valóban 2 napig ordított,szegény a kezét ette...(cukros vizet kapott)én meg már szó szerint könyörögtem a nővérkéknek hogy adjanak már tápszert a gyereknek!Aztán nagy nehezen 2 nap este adtak,mert ők is látták hogy üvölt megállás nélkül.Aztán megetettem és édesen aludt:)!Ez megnyugvás volt számomra...

Nekem ez egy nagy para a következő babánál,hogy legyen tejem,vagy ha nem lesz akkor adjanak neki tápszert a kórházban, ne kínozzák,nyugodtan pihenhessünk mind a ketten!

2010. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk csak cukros vizet adnak. De én is azt olvastam, hogy az előtej elég a babának. Első néhány napban 10-20 gr-ot szopnak, mert annyira pici még a gyomruk. Ha nem vagy benne biztos, hogy van előtejed, kérd meg a csecsemősnővéreket, hogy evés előtt, és után mérjék meg. Hazamenetel előtt nálunk amúgy is megmérték, az én babám 30 gr-ot evett! Mégis sírt egész nap, szóval nem az volt a baj, hogy éhes volt. (Bár azt mondták is nekem, hogy nem fogadta el a cukros vizet)

Idegen nő tejét nem adnám semmiképp.

A tápszerrel is vigyáznék, mert tényleg nem indul be a tejed, ha nem szopik elég intenzíven.

Ami nálunk tévedés volt, hogy 3 óránként lehet csak szoptatni. Előtejnél ez nem igaz. Amikor látod, hogy nyűgös, nyugodtan tedd mellre, annál előbb beindul a tej. A 10 gr-ot hamar megemészti, és tényleg lehet, hogy előbb éhes lesz. Bár nálunk árgus szemekkel nézték, hogy ki mikor szoptat, de a második gyereknél tuti nem fog érdekelni, hogy mit mondanak.

2010. febr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A baba nem éhezik, ez csak az anyukák parája. NEkem 3 gyerekem van, tejem csak 5 nap után volt minden esetben, de egyik se üvöltött. Pár nap után adtak neki valamit, de nem sokat, hogy tudja gyakorolni a szopit, hogy legyen tej. Ha megeteted a babát, sose lesz tejed. NE félj, nem hal éhen! És nem azért üvölt...
2010. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
nekem ez a második baba lesz. az elsőt külföldön szültem ott adtak egy pici üvegben neki nos vagy anyatej volt vagy tápszer nemtudom de adtak.2 napig kellett csak a korházban lenni de annyi tejem volt amig az egyikből szopott a másikhoz cumisüveget kellett tartanom mert spriccelt.szóval szerintem ettől még lesz teje valakinek.legalábbis nekem volt.most győrben szülök és nemtudom itt mi a szokás.
2010. febr. 21. 18:21
 15/16 anonim ***** válasza:
én a 22-46-os voltam.Szerintem meg azért üvöltött a fiam mert éhes volt....ette a kis kezét,csak úgy cuppogott:(.És érdekes mód,mikor megkapta a tápszer adagját,csend volt és aludt mint a bunda.Nos akkor miért sírt???Mert éhes volt...
2010. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
első babámnál nem indult be a tejem...a gyerek üvöltött első nap az éhségtől,nem volt mit ennie...utána meg besárgult,alig lehetett felébreszteni,utána 1 hétig a PIC-en voltunk. Hiába kértem tápszert,nem adtak az újszölött részlegen...PIC-en már kapott...
2010. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!