Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha ikreket szül valaki, abban...

Ha ikreket szül valaki, abban az esetben is hazajöhet a babákkal saját felelősségre egy nap után?

Figyelt kérdés
Az anya gyerekorvos, ha számít.

2015. máj. 24. 23:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%

"A 40. Hétben jár, oda mi a bánatnak inkubátor."


Például ha besárgul a baba - amire van esély, akkor is, ha orvos az anyja -, akkor jól jön. De ha ilyen észlények veszik körül anyukát, akkor nyilván semmi gond nem lesz, be se menjen szülni, mert minek. Ő úgyis mindent jobban tud. Ha nem, akkor meg majd a kérdező segít neki.

2015. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
Hat, az attol fugg, h teljes idore szuletnek-e az ikrek vagy sem. Ha az anyuka gyerekorvos, akkor tudnia kene, h koraszulottseg eseten nem azert vannak inkubatorban a babak, m a korhazi dolgozok babazni akarnak, hanem azert, m a koraszules miatt fellephetnek olyan problemak, mint az apnoe, verszegenyseg stb. Arrol nem is beszelve, h egy koraszulott baba meg rendesen enni sem tud, hanem az orran keresztul a gyomraba levezetett csovon taplaljak es allando legzesmegfigyeles alatt van az apnoe miatt. Az ikrek nagyon ritkan szuletnek teljes idore. Gratulalok annak az anyanak, aki - gyerekorvos letere - ezt nem gondolja vegig...No comment.
2015. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom honnan szeded, hogy külföldön is másnap hazaengedik az anyákat és babákat a kórházból.

Amerikában is 72 óra a benntartózkodás. Tavaly szült az unokatesóm 8-án és 11-én jöhetett haza.És ez nem a kórház pénzéről szól. Ennyi kell, hogy normálisan mehessenek haza anyák és babák. De ha valaki haza akar menni menjen, ha nem lesz gond a babával és vele persze híreszteli mindenkinek, hogy minek is maradt volna benn, ha meg gond lett volna, okolná a kórházt, hogy miért engedték haza. Nekem az elsőnél a hazajöveteles napon derült ki, hogy valami fertőzése lehet mert a crp megemelkedett (semmi tünete nem volt csak ez a vérképp - később kiderült, hogy ugye a streptoc. miatt volt, ami még a 36 hetes keneten nem volt kimutatható, de szüléskor ott volt), kapott antibiotikumot, így maradtunk még 4 napot a kórházban, de nem lett semmi baja (na ezt itthon senki nem vette volna észre. A másodiknál már alapban tudták, hogy lehet ez, így folyamatosan figyelték a babát, de ő meg nem kapott fertőzést (pedig akkor meg a kenetem is pozitív volt). Szóval szerintem az a 2-3 éjszaka nem a világ az egészségért (és ez most nem a kórház fejpénzről szól), de ha valaki másképp gondolja menjen haza saját felelőségére.

Viszont ikrekkel biztos, hogy meg sem kockáztatnám ezt.

2015. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Honnan szedi honnan szedi? Hát látta a tévében hogy Katalin hercegnő már másnap hazament. Összekeveri a helyszínt. Ezért teszik fel most olyan sokan ezt a kérdést. Nekem az a 3 nap is kellemes élmény maradt holott utálom a kórházat, de a pici babáddal az azért valahogy mégis más. Mi lehet az az ok valyon amiért kockáztat?
2015. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
"Vajon"-t akartam írni még mielőtt megszólsz.
2015. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, csak Angliában sem engednek haza másnap a kórházból, már ha egy egyszerű ember van. Az hogy a hercegnő hazament teljesen más dolog, otthon egy komplett ápoló/orvos személyzetük van :)
2015. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Svedorszagban elunk, itt normal szules utan aznap haza lehet menni. Csaszar utan 3 nap. Itt azt mondjak, hogy egeszses babanak es anyanak sokkal nagyobb riziko a korhaz (fertözesek miatt), mint otthon lenni.
2015. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!