Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit szoltok ehhez? Most...

Ti mit szoltok ehhez? Most fogok szulni es anyukammal megbeszeltuk, hogy ket hetig nalunk lesz, ha hazajovok a korhazbol, segit a baba korul es fozni.

Figyelt kérdés
Ezt kovetoen a parom mondja az anyukajanak, hogy ket het utan pedig johet o ket hetre. En teljesen kiakadtam, nem akarom hogy ket hetig nalunk legyen, nekem o nem segitseg. Mindenbe beleszolna, es en udvariassagbol nem szeretem visszautasitani, es ezt nem gondolom h pont szukes utan jol viselnem. Jot akar, de nem szeretnek 2 hetig 0-24 ben vele lenni.A parom szerint ami az egyik szulonek jar, az a masiknak is. Szerintetek?
2015. dec. 9. 18:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
Anya azert kell, hogy megnyugtasson mindkettonket, h nem csinaljuk rosszul stb. Egy tapasztalt anya aki minket megnyugtat. Ez nem azt jelenti h nem menne nelkule, csupan annyit h jobb mindkettonknek h jon, es o is szivesen segit. Mar elore szolt, hogyha idokozben meggondoljuk magunkat o azt is megerti, es hajlando csak beadni az etelt a kulcslyukon es menni. O tenyleg megerto ezert nem frusztral egyikunket sem,nem sertodoskdik es tenyleg csak segiteni jon...
2015. dec. 9. 21:20
 42/67 anonim ***** válasza:
29%

kérdezo, huuuuh, annyira nehéz, hogy bele is halhatsz....

ekkora ostobaságot!! mondom egy nagy nulla vagy, a tobbi "anyukával" egyutt, akiket korul kellett ugrálni.

2015. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ne törődj az itteni frusztrált anyukák válaszaival...! Mint írtam, ez most rólatok szól, nem a nagyszülőkről. Ha nektek az a jó, hogy csak anyukád van jelen, akkor nem kell oda az anyós. Tapasztalatból mondom, hogy a tej elég kényes jószág, stressz hatására hamar el tud apadni. A babának meg szüksége van anyatejre, pláne az első pár hétben. Neked meg regenerálódni kell, mert nem lesz egyszerű. Állandó fáradtság, bizonytalanság... a gyermekágyas 6 hét nehéz és örülj, ha kapsz nektek megfelelő segítséget. El is kell fogadni, nagyon okosan teszed ezt.
2015. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 A kérdező kommentje:
Szo sincs arrol h nem tudnank egyedul megoldani. Meg tudnank, ha akarnank. De nem akarjuk es nem is kell. Edesanyam is szivesen jon, igy ez nem kerdes, de latok ettol nehanyan keptelenek elszakadni.
2015. dec. 9. 21:28
 45/67 anonim ***** válasza:
61%

62%-os. Mióta világ a világ, a gyermekágyas anyukának segíteni szoktak a rokonok. Ez régen is így volt szokás. Nem véletlenül! Ha az anya magára marad, annak következménye van mindig. Meg lehet egyedül is csinálni, de minőségi különbség van azok között a családok között, ahol jó a családi kapcsolat és van segítség, mint ahol az anya reggeltől estig egyedül van mindennel.

Csak a mai anyukák hiszik páran, hogy ők mormotán is életképesek és kiváló munkát végeznek. Hát a frászt! Az ember társas lény, az erős családi kapocsnak csak pozitív hozadékai vannak.

A te írásodból is látszik, hogy egyedül voltál és tele vagy frusztrációval, irigységgel.

2015. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
43%

Én sem értem, miért baj, ha egy újdonsült anyukának segít az anyukája, és átadja a tudását, bölcsességét.

62%-os válaszolónak: Lefogadom téged nem kellett bilire szoktatni kiskorodban, mert annyira okos voltál, hogy magadat szoktattad bilire! :D

2015. dec. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
84%

Felesleges ezen ennyit hisztizni. Ha értelmes felnőttek vagytok, akkor szépen elmagyarázod párodnak, hogy egy anyós nem egyenlő a saját szülővel és ebben a helyzetben Neked édesanyád segítségére van szükséged.

Én személy szerint senkit nem szerettem volna magunk körül tudni és beköltöztetni hetekre, hanem szimplán ismerkedni a gyerkőcünkkel és a szülői szereppel. Ebbe nem fért volna bele, hogy még valakit "kerülgessek" az otthonunkban, pedig az én párom nem is tudott szabin lenni.

2015. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:
45-os,nagyon leirtad a lenyeget, koszonom
2015. dec. 9. 22:33
 49/67 anonim ***** válasza:
53%

Most akkor erősen ellentmondásba keveredtél magaddal. Azt írtad, a kórházból való hazatérés után jön 2 hétre az anyád, mert a párod dolgozik. Most meg azt írod, az első két hétben ő is szabin lesz.

Ti a babával hárman lesztek egy család, minek is oda anyukád akkor, ha az apa is otthon van?


Amúgy jogos, amit a férjed mond. Nyilvánvalóan ha őt is idegesíti az anyja, akkor csakis azért akarja rád tukmálni, mert így akar az orrodra koppintani: ha te két hétig a nyakára hozod az anyóst, ő is a tiédre a tiéd. Az egy dolog, hogy kijönnek anyáddal. Az még ég és föld ahhoz, hogy akar-e vele két hétig egy fedél alatt élni, amikor inkább hármótoknak (ti+baba!!!) kéne összeszokni, és oda nem kéne felesleges negyedik ember

2015. dec. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
36%

Erdekes ez mikor valaki az anyjanak szul.

Nekem szules utan semmi, azaz 0 Segitsegem volt, a parom reggel 7 tol este 9 ig dolgozik, szuleim 2000 kmre, anyosek 8000 km- re.

Erdekes modom mindent megoldottam a baba ket napos koratol kezdve.

Csaszarom volt, 24 ora utan mentunk haza.

2015. dec. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!