Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit szoltok ehhez? Most...

Ti mit szoltok ehhez? Most fogok szulni es anyukammal megbeszeltuk, hogy ket hetig nalunk lesz, ha hazajovok a korhazbol, segit a baba korul es fozni.

Figyelt kérdés
Ezt kovetoen a parom mondja az anyukajanak, hogy ket het utan pedig johet o ket hetre. En teljesen kiakadtam, nem akarom hogy ket hetig nalunk legyen, nekem o nem segitseg. Mindenbe beleszolna, es en udvariassagbol nem szeretem visszautasitani, es ezt nem gondolom h pont szukes utan jol viselnem. Jot akar, de nem szeretnek 2 hetig 0-24 ben vele lenni.A parom szerint ami az egyik szulonek jar, az a masiknak is. Szerintetek?
2015. dec. 9. 18:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
53%
Istenem mennyi hülye van itt, hihetetlen....! Savanyú a szőlő!
2015. dec. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 A kérdező kommentje:
Megmondod hol irtam, hogy a parom az elso 2 hetben dolgozni fog????
2015. dec. 10. 07:13
 53/67 anonim ***** válasza:
69%

Anyaként mindig meglepve olvasom, hogy milyen sokan írjátok hogy pár nap anyukátokkal való együttélés után megbolondulnátok.... ez nagyon szomorú számomra :-( Remélem az én gyerekeim nem fognak így érezni felnőttként.


Kérdező, én őszintén beszéltem anyósommal és megértette a dolgot. Jöhetett a babához, hozott főtt ételt, innivalót, gyümölcsöt - ezekért nagyon hálás voltam. De a háztartással, szoptatással kapcsolatos dolgokat a férjemmel és anyukámmal oldottam/beszéltem meg.

Nekem jó volt, hogy 2 hétig csak a babát kellett ellátnom és tudtam gyógyulni, pihenni, nyugodtan leülni enni, a szoptatásra koncentrálni.

Biztos mi is meg tudtuk volna oldani kettesben, de szerencsére nem volt rá szükség. Ahogy arra sincs, hogy a nagyszüleink maguk vágják fel a tüzelőt, hogy bevásároljanak maguknak, hogy egyedül menjenek az orvoshoz. Egy család vagyunk, segítünk egymásnak.

2015. dec. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
75%

AZ most itt kit érdekel hogy volt olyan aki tök egyedül oldott meg mindent császár után stb.??? Nyilván jobb ha az első napokban van ott valaki aki segít.


KÉrdező: egyszerűen mondjátok meg anyósnak hogy 1-2 napig ott lehet, de nincs szükség rá hogy ott legyen ő is még plusz két hétig. (egyébként 1-2 hét után már úgyis belejössz a dolgokba, egy 1 hónapos baba mellé már tényleg nem kell 0-24 órás segítség)

2015. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
38%

persze aztán a szomszéd két hét, másik két hét. aztán mire oviba megy, ellátod egyedül!

minek vállalsz gyereket ha 0-24-es segítség kell?

2015. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 A kérdező kommentje:
Jezusom utolso, te tenyleg ennyire degeneralt vagy? Vagy nem tudsz olvasni????Nem arrol van szo hogy kell a segitseg es e nelkul nem menne.... De latom neked meg a szovegertelmezeshez kellene segitseg, de surgosen.
2015. dec. 10. 11:37
 57/67 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, miért kell szélsőségekben gondolkodni. Nem, nem volt itt a szomszéd meg a 28. rokon hetekig. 4 napot volt itt anyukám, ezután kb 2 hétig segítettek egyéb módon a közeli rokonok (főtt étel, vasalás - kb ennyi). Szomorú, hogy magyarázkodni kell mert valaki segítséged fogad el a családjától. A mi családunkban ez a normális. Anyósomnak gerincműtétje volt, a húgomnak eltört a lába, nyilván segítettünk nekik. Pedig önálló, felnőtt emberek. Felfogtuk mindannyian, hogy ez egy IDEIGLENES dolog. Senkiben fel sem merült, hogy az éppen segítségre szoruló ezt kihasználja vagy hogy ettől ő életképtelen.
2015. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
38%

Igen, ez tükrözi a mai magyar társadalom hozzáállását a családhoz... ez végtelenül elszomorító! Itt egyes anyukáknak lila gőze nincsen a család szerepéről, funkciójáról. Egymás kölcsönös megsegítéséről, támogatásáról. Ebben a szellemben nevelnek gyereket. Belegondolni is rossz, mi lesz ennek a vége..

Ezek a tipikus emberek, aki maguk is rosszul kötődnek és a saját szüleiknek sem fognak segítséget nyújtani, ha majd ők szorulnak rá. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen édesanyák vannak...végtelenül rosszindulatú és irigy emberek..

2015. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim válasza:
96%
Nem olvastam végig minden választ, bocsánat, ha ismétlek valakit. Ez szerintem nem annak a kérdése, hogy kinek mi jár, meg mi nem. Ha szeretnéd, hogy az anyukád segítsen két hétig, és ő megteheti, akkor ez nagyszerű dolog, örülj neki. Ha anyóst nem szeretnéd,hogy két hétig ott legyen (teljesen megértelek, hisz ő nem az édesanyád, mégiscsak számodra egy "idehen nő") akkor udvariasan vissza lehet utasítani.
2015. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, a férjednek miért nem jó az a megoldás, hogy anyukád jön 2 hétre, anyósod meg - akár minden nap, avgy két hétig heti többször - napi 2 órára? Abban az időben tudna eleget segíteni, hozhatna kaját, segíthetne a háztartásban, unokázhatna, az ageyenlőség is megvan, és te sem készülnél ki. és mellesleg jöhetne pont akkor, amikor már a férjed is hazaért :P
2015. dec. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!