Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pszihològustól kaptam...

Pszihològustól kaptam papirt, hogy felek a szulestol?

Figyelt kérdés
Nem kertem a papirt megis adott fel eve jarok oda sokszor szoba jott h vagyom egy babara de iszonyatosan felelmetes nekem a szules. (Kerlek ne irjatok h nemfaj stb) meggyozni nem lehet... neis probaljatok. Millioszor hallottam millio storyt. Inkabb az a kerdes h akkor en ha terhes leszek es ezt megmutatom orvosnak, akkor csaszarom is lehet?

2016. ápr. 12. 13:29
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mas a velemenye, hallottak, tanultak latottak es tapasztalatok alapjan. Szerintem felesleges vitatkozni.:)
2016. ápr. 14. 22:52
 52/57 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kár vitatkozni, mindenhol máshogy működnek a dolgok, más a szokás. Nálunk a saját orvoson kívül a főorvos beleegyezése (sürgős esetben az ügyeletvezető beleegyezése) kell a császárhoz. A császár oka lehet valamilyen más orvosi szakterületről hozott orvosi szakvélemény, de fóbiás félelem esetén pszichiátertől kérnek szakvéleményt, nem pszichológustól. És ezt a szakvéleményt alapul véve dönt a saját orvos és a főorvos, hogy mi legyen. A jelenlegi főorvos minden esetben rábólint egyébként a császárra, a korábbi főorvos szinte sohasem egyezett bele, így születtek ikrek, faros babák is nálunk természetes úton.

A fogadott orvosok egy része nem mond árat semmilyen szülésre, másik része mond egy x árat a hüvelyi szülésre, x+pár tízezres árat császárra és x+pár tízer+pár tízezres árat a kívánság császárra, ugyanis ilyenkor nem elég, hogy meg kell csinálnia a műtéte, de valamilyen indokot is kell rá találni, amit le kell papíroznia úgy, ha gond lenne a császárnál, akkor se vehessék elő. Egyszer volt ebből probléma egyébként, egy anyuka császárt kért, orvos kamu indikációt írt be, a császárnál viszont probléma volt, anyuka perelni akart, mert nem is lett volna szükség a császárra szerinte, az orvos hazudott, és életveszélybe sodorta őt egy nagy műtéttel. Végül nem pereskedett, mert belátta, hogy végeláthatatlan per lenne csak az egészből, ki tudja, hogy milyen végeredménnyel.

2016. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:

Igazabol nemsokan vettek figyelembe mi is az igazi kerdesem.

Persze kedves utolso valaszolo. Nagyon koszonom h irtal. De birom h amint meglatjak a nok h csaszar..es szules egy helyen mar megy az erveles okoskodas. nem rad ertem felre ne ertsd.:) ment a zold kez!!!

2016. ápr. 14. 23:08
 54/57 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

22-s vagyok. Kedden voltam orvosnál. 35. heti vizsgálaton. Minden ok. Igaz méhlepény meszesedik kicsit. Baba 2750 g körüli. Előző császár és meszesedés miatt jövő héttől már nst-re kell mennem. Kérdeztem, hogy akkor szülés esetén mi lesz? Rögtön kérdezte ő is, hogy mit szeretnék? Mondtam, ha lehet választani akkor császárt. Semmi ellenvetése nem volt. Annyit mondott, hogy akkor 40 hetet nem várjuk meg. Nem kellett sem könyörögnöm, sem lefizetnem.

2016. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Utolsó! Gondolkozzál már egy picit! Neked jó, hogy nem kellet könyörögnöd, hiszen már volt egy császármetszésed. Általában az orvosok első császár után fel is szokták ajánlani a választás lehetőségét. De ne keverd már a szezont a fazonnal! A kérdező és a te helyzeted között óriási a különbség.
2016. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Gondolkozom, gondolkozom és folyton arra jutok, hogy miért is kell valakinek magyarázkodni ha császárt szeretne, Vagy nem szeretne,de úgy sikerül? Minden tiszteletem azon nőké, akik hüvelyi úton szülnek, de akkor legyenek kedvesek és ők is tartsák már tiszteletben azt,ha más máshogy szül. Nem a szülés módjától lesz valaki jobb vagy rosszabb anyuka.
2016. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Félreérted. Én nem nézem le azokat, akik indokolt császárral szültek. Azokat viszont igen, akik saját önös baromságuk miatt rohangálnak irvosról orvosra több százezerrel a zsebükben, reménykedve abban hogy találnak egy pénzéhes idiótát, aki kamu indokot gyártva, a kockázatokat is vállalva, teljesen feleslegesen megcsászározza őket. És bocs, de ha valaki már a szülésnél saját magát helyezi a gyerek elé, az hogy lehetne jó anya? Itt nem elsősorban a kérdezőre gondolok, hisz írta hogy megpróbálja, hanem a sok lökötagyúra, aki a saját testét majmolja és mindentől óvja...mert azt hiszik a császár annyival jobb. Pedig hát nem...
2016. ápr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!