Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes...

Császár vagy természetes szülés után a rosszabb?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra vonatkozik ,hogy ezek után milyen a házas élet, a gyógyulás , esztétikai változások , panaszok , mennyi idő a regenerálódás, vérzés mikor áll vissza , stb?
2016. ápr. 13. 00:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nekem volt császár is meg természetes is.

Viszonylag hamar gyógyultam a császár után (a körülöttem lévő császárosokhoz képest), nekem nem volt semmi szövődmény.Viszont sokkal hosszabb és fájdalmasabb volt a 14 cm-s hasi seb gyógyulása, mint a 3 cm-s gátsebé. Mindkét heg gyönyörű lett, a hasamon lévőt csak nagyon közelről lehet észrevenni.A gátsebem hegét meg már csak sejteni lehet, hogy hol volt. Mindkét esetben 4 hétig tartott a gyerekágyas vérzés. Érdekes módon a hüvelyi szülésem után - nem túlzok - szuper lett a házaséletünk (a császár után nem lett rosszabb, viszont jobb sem)...azóta is viccelődünk, hogy az orvos biztos valami egyedi technikát használhatott a gátseb varrásakor. :-)

2016. ápr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Huuuu!! Koszonom hogy sokan irtok, es igy megjobban atlatom, es vilagos, hogy nagyon egyèn fuggo ki hogyan viselI, orvosok milyenek stb.. :)
2016. ápr. 13. 10:51
 13/22 anonim ***** válasza:
a császár gyorsabb,de a felépülés a heg miatt minden tovább tart fájdalmasabb is,mint természetes uton valo szülsénél
2016. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Minden ? Az túlzás , császáros barátnőm két hete házas életet tud élni es 5 hete szült

Unokanővérem júniusban es azóta se tudnak együtt lenni, a szomszéd hölgy szinten 3 hónapja szült kb es azóta se jött rendbe odalent

2016. ápr. 14. 09:23
 15/22 anonim ***** válasza:
48%
Off: Ne haragudj, de milyen felelotlen mar az ismerosod, aki szules utan 3 hettel szexel??? A 6 hetet nem azert talaltak ki, mert addig tart a testi felepules, hanem mert a meheden olyan es akkora seb van, ahonnaan levalik a mehlepeny, hogy annak be kell gyogyulnia, plusz addigra zarodik kb a mehszaj rendesen. En is pont 4 hete szultem siman, odalent tokeletesen rendben van minden, megse esek neki a ferjemnek, mert nem hianyzik egy fertozes!!
2016. ápr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

6 hétig császár után sem javasolt a nemi élet.

Egyébként nekem nem volt gondom e téren sem császár, sem természetes szülés után, a szülésznőn és az orvoson múlik, hogyan vezetik a szülést, időben és megfelelően van-e gátmetszés, ami egyébként lényegesen kisebb és gyorsabban gyógyuló seb (normál esetben), mint a sectio vágása. A hege gyakorlatilag észrevehetetlen, ellentétben a császáros heggel, a has is sokkal gyorsabban rendbejön szülés után, ha használnod kell a hasprést és nem vágják szét keresztben a hasizmaidat (bikinimetszésem van.)

2016. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, sok függ attól, hogy mekkora a gátsérülés, illetve vágnak-e és mennyire profin varrnak.

Engem nem engedtek repedni, inkább vágtak pár centit. Nagyon jól sikerült a varrás, hamar gyógyult a seb.A kontroll után azonnal újrakezdtük, és rögtön fantasztikus lett a házaséletünk.(#11 voltam)

2016. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Alulrol a harmadik: mar elsonel is 4heten sexeltek, es semmi gond nem volt, nem pofilment kell elkepzelni, hanem ovatosan.... :)
2016. ápr. 14. 10:34
 19/22 A kérdező kommentje:
11es na meg tobbike koszi h irtatok!!:) offolni tilos amugy :)....de most az egyszer elnezem. Hazas elet is egyen fuggo lehet, h ki mikor hogyan... szules es csaszar eseteben IS NAPTON FONTS h elotte miyen eletet elt az illeto. Csaszaros sportolo anyukat ismerek. Ikrei vannak. bombazo 35eves. Azthinnetek 22... okay gyorsa rendbe jott h az mar felelmetes. En 8eve sportolok rendszeresen heti 4napot es meg azis keves a nohoz kepest akirol irtam. Szval sztem ezis igazan szamit.:)
2016. ápr. 14. 10:38
 20/22 anonim ***** válasza:

Te nem vagy tisztában az OFF fogalmával.


A témához szorosan kapcsolódik, ha a rossz logikádra (császár könnyű = lehet korán szexelni), leírjuk, hogy sík hülye a barátnőd, mert egy esetleges sepsis nem csak a méhébe, hanem az életébe is kerülhetett volna, akármilyen óvatosan is csinálták.

Még ha ki is tisztították alaposan, és már semmi vérzése nem volt, azt sem jelenti, hogy begyógyult a méhén lévő seb.

2016. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!