Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek extrém, gyors...

Mesélnétek extrém, gyors villám szüléseitekről?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 15. 11:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
2.baba, de 1.termeszetes szules,10kor folyt el a magzatviz,12kor vettek fel az osztalyra,beontes,szuloszoba,14.20kor megszuletett a lanyom:)
2016. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hajnali 3-kor felébredtem, mert hasmenésem volt. 4:20-kor ébresztettem a férjem, hogy vmi véres izéke jött belőlem, szerintem menjünk be. 1 óra út a kórház. 5-kor már a kocsi kapaszkodóját majdnem letéptem, hirtelen erős fájások. 5:20-ra beértünk a kórházba. Még b@ccakodtak velem a nővérek, vagyis az egyik éjszakás. Mert a fájásoknál nem tudtam beszélni, szerintük még csak most kezdődtek, ne sóhajtgassak, lesz ez még rosszabb is (3-dik baba volt, tudtam meliyk fájás mi) Beküldetk egyedül a szülőszobára. 5:45-kor szólt a férjem, hogy elfolyt a víz, erre odaszóltak, had folydogáljon, ráér. Dokim megérkezett ezidőtájt, beköszönt, mondtam innen ne menjen. Ő kilápett a folyosóra, ordított, h az egész klinika hallotta. 5:50-kor a kezembe fogtam a babám :) A doki utcai ruhába, ágyat nem volt idejük felemelni, se beöntés, se borotva.

Párszor át kellett beszélnünk a férjemmel, hogy is történt az egész, annyira gyors volt :)

2016. máj. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Off utolso nekem ugyanez volt a vege,azzal a kulonbseggel h nem volt bent velem senki.Doki még nem volt bent,szuleszno meg kiment a szikes kocsiert,ugy kellett utanaorditanom h azonnal jojjon vki mert en mar tolnek:)))lelki szemeim elott lattam ahogy a gyerek a padlora placcsan.Ilyenre azert figyelhetnenek.
2016. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Első baba: Tulhordassal befektettek a kórházba.Oxitocin infúzió delelott.Egesz nap unatkoztam.Aznap este fel 8kor elfolyt a agzatviz.Fajasom nem volt,kemenyedesek voltak,de az mar akkor hetek ota. 21:58kor Megszületett a lányom. Oxitocint kaptam akkor is Szinte azonnal tolofajasaim lettek,a 2es fel orabol vegulis csak a vege volt igazan fájdalmas,meg nem mondom,mennyi idő volt,de 9kor meg sétáltam a folyosón. Masodik baba:szinten tulhordas,korhazi felvetel napja,nulla fájás,de mar volt tagulas,ami a vizsgalatkor derult ki. Burokrepesztes,ami fájás hiányában csak másodikra sikerult. 10:20kor sikerult es 10:45kor Megszületetta masodik csajszim.Szinten szinte azonnal tolofajasok jottek.
2016. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Második gyerek. Még volt pár napom a kiírt időpontig. Első gyerekem lázas lett, este 8-kor elindultam busszal a gyógyszertárba. 9 körül visszaértem. Akkor már éreztem, hogy fájdogálok. Anyánál voltunk, mert a férjem éjszaka dolgozott. 10 körül beálltam a zuhany alá, mert jólesett , nyár volt. Anya erősködött, hogy hívjunk mentőt, de mondtam, hogy nem fáj ez még annyira... Végül persze kihívta, kicsivel 22:30 előtt már a kórházban voltam. A mentőautóban már brutál fájásaim voltak. Bent megvizsgáltak, majd magamra hagytak pár percre. Mikor visszajöttek, kérdeztem, hogy kaphatok-e érzéstelenítést. Majd közölték, hogy a gyerek mindjárt kint vant, ilyesmire nincs idő. Átpakoltak a szülőágyra, 23:18-kor Megszületett a kislányom, pikk-pakk. Ha nem tapasztalom, el sem hiszem, hogy így is lehet szülni!! Az első gyerekemmel indított szülés volt komplikációkkal, és azok azóta is tartó hatásaival.. Ég és föld volt a kettő.
2016. okt. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Első baba. Bent feküdtem túlhordással. Szűk egy ujjnyinál tablettával indították reggel negyed 10 kor. 0 fájás. Már azt gondoltam ma se lesz semmi (2 nappal előtte sikertelenül indították). Szóltak,hogy nyugodtan ebédeljek,később ha úgy alakul lesz beöntés és borotválás,de nem kell sietni,mert első baba legalább 8 óra vajúdás lesz. 15 óra után jött az első fájás,kb 5 percesek. Sétáltam szinte végig. 16kor éreztem,hogy nagy wc-re kell mennem. Már sűrű fájásokkal néha néha megkapaszkodva eljutottam a toalettig. 16:15 kor odaértem, már 1-2 perces fájásokkal. Megláttam a bugyimon egy nagy vérfoltot. 16:25kor bevánszorogtam a vajúdóba,hogy vizsgáljon meg a szülésznő. Mondtam neki,hogy mi van erre azt mondta,csak tágulásos vérzés,sétáljak tovább. Álltam az ajtóban,már majdnem összeesve,mikor nagy nehezen kikönyörögtem egy vizsgálatot. Megvizsgált teljesen nyitva a méhszáj azonnal be a szülőszobába. Infúzióra tett,bejött az orvos,kérdezte apás szülés lesz-e. Mondtam,hogy nem,erre azt mondta ide se érne.16:35kor burkot repesztett az orvos és egyedül hagytak. A nagy sóhajtozásaimat meghallották és bejöttek. Szóltak,hogy nyomhatok. 2 nyomásra 16:50kor megszületett a kisfiam.
2016. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Az első nem volt tulajdonképpen extrém, bár pénteken bementem szivárgás miatt, bent töltöttem az éjszakát,reggel 9-kor burkot repesztettek, 10.30-ra megvolt, 3900 grammos fiúcska, fájásokra nem is emlékszem; kiírt idő előtt 6 nappal jött; áprilisban lesz 25 éves.

2. gyerek is előbb érkezett 6 nappal, drukkoltam, hogy a doki visszaérjen szabiról; este 9-kor kezdett fájdogálni, betelefonáltam, mondták hogy menjek be, a szomszéd vitt el, mert párom vidéken volt éppen; kb. fél 10-kor beértünk, megvizsgáltak, közölték, hogy farfekvéses (1 héttel korábban még rendesen helyezkedett el), doki megérkezett, készültek, hogy talán császár lett, majd míg a doki beöltözött, szülésznőnek szóltam, hogy jönne már a baba, odanézett és konstatálták, hogy ebből műtét nem lesz, kint volt a gyerek lába; doki jött, 22.30-ra kint volt; doki megköszönte nekem a segítséget, majd közölte, hogy kegyek szíves tudomásul venni, hogy faros szülésnél a kitolási szakasz 1 óra körül szokott lenni, nem pedig 10 perc; leányzó ráadásul nem is volt kicsi, 3600 gramm; februárban lesz 17 éves.

3. gyerekkel éjfélkor keltem fel, elmentem WC-re, elfolyt a magzatvíz, a fürdőkádból kiabáltam apának, hogy ébresztő van, ez olyan fél 1 körül lehetett; viszonylag közel volt a klinika, 120-szal repesztetünk végig az Üllői úton, valahogy feltámolyogtam, vizsgáltak volna, de mondtam, hogy arra nem nagyon lesz idő; dokim szerencsére pont ügyeletes volt, megérkezett és 1.15-kor már meg is volt. Negyediket az előzmények ismeretében nem vállaltam, mert féltem, hogy elhagyom valahol útközben. :-D A "kicsi" most töltötte a 13-at. Két héttel szülés előtt még dolgoztam.

Anyám még ennél is gyorsabb volt, velem hajnali fél 4-kor még otthon volt, fél 5-kor már megvoltam, félig burokban, állították, hogy űrhajós lesz belőlem, meret úgy kellett elkapni. Húgom meg egy egészu hónappal korábban jött, vizsgálatra ment anyu, megnyugtatták, hogy szépen fejlődik, még van ideje bőven. Ez volt reggel, átment dolgozni (az utca túloldalán volt a munkahelye szerencsére), majd dél körül visszament és közölte, hogy jött szülni. Kb. körberöhögték, felfektették, otthagyták, hogy majd mindjárt jön a doki, aztán igen rövid idő múlva lemászott az ágyról, kiállt az ajtóba és onnan kiabált, hogy jó lenne, ha jönnének, mert jön kifelé a gyerek. Pontosan nem tudom, mikorra lett meg, de olyan du. 1 körül már megvolt.

Remélem a lányaim is folytatják majd a "hagyományt" és gyorsan fognak szülni.

2016. dec. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Hármas válaszolok vagyok.

Közben megszületett a második babám, szintén extrém gyorsan, két és fél óra alatt.

Oxitocinos indítással, egy óra múlva burokrepesztes,onnan pedig másfél óra múlva a kezemben volt a drágám. 

2016. dec. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A saját élmémyeim nem idevalók, ùgyhogy ismerősök sztorijaiból tudok szemezgetni. Kolléganőm egyszercsak azt érezte, hogy kakilnia kell. Leült a vécére, elpattant a magzatburok, és ott a vécén ülve megszülte a gyereket.

Másik kollegina. Este mondta, hogy fájdogál, de nem tudja, hogy ez már AZ-e. Elment lepihenni, el is aludt. Másnap reggel is érezte, hogy fájdogál. 9kor elment neki magzatvíz, fél10-re szedte össze magát, hogy elinduljanak a kórházba. Épphogy beértek, már nyomnia kellett. 10:15-kor született meg a kicsi.

Egy friss anyuka mesélte a kórházban a szülését. Este vezetett hazafelé, akkor már érezte, hogy mintha valami történne. Gondolta, lezuhanyzik. A zuhany alól már nem tudott egyedül kijönni. Állítólag nem fájt, csak érezte, hogy nagyon erősen összehúzódik a méhe, és nem tudott mozogni. A párja berakta a lányt a kocsiba, bementek a kórházba, rá fél órára meglett a gyerek. Nem fájt neki, csak egy kicsit feszített. Mi görnyedeztünk az utófájásoktól, ő meg nézett ránk, hogy mi bajunk.

2019. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Terminustúllépés miatt bent feküdtem 5 napot már a kórházban. Ebéd után szunyókáltam, vasárnap volt és nyugi. Fél 4kor eldurrant a magzatvíz, arra ébredtem. 16:53-kor kibukkant. Férjem épp hogy beért a kitolás előtt kevéssel. A szülésznőm az orvost már be se hívta...
2019. febr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!