Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tul nagy a baba hozzam kepest?

Tul nagy a baba hozzam kepest?

Figyelt kérdés
153 cm vagyok, 12kg hiztam a terhesség alatt, most vagyok 63 kg. A 38.heten jarunk, minden orvos ijesztet, hogy nagy a babank. Elozo heten 3300grammra becsultek.a 4D-s ultrahangon is elvolt ajulva a szonografus , hogy micsoda hurkas baba. Mit gondoltok, nehez szulesem lesz? Egyebkent mar korhazban vagyok egy hete, eros joslo fajasokkal.
2016. máj. 8. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Miért fektettek be? Ok nélkül nem szoktak 37 hetesen befektetni valakit.


Ha téraránytalanság miatt túl nagy, akkor császár lesz. De ez inkább a belső csípőátmérődőn múlik, nem a testmagasságodon.

2016. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
teljesen igaza van az elsö hozzászolonak.
2016. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

A leírt adatokból pont semmi nem derül ki.

3300 grammos baba nem extrém nagy, tök átlagos.

2016. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

És azt honnan làtta,hogy hurkàs a baba??? Azt még 4-5Dn se nagyon lehet megàllapìtani.

Miért fektettek be? Az hogy vannak jóslók az nem ok,plàne 37 hetes korban vagy utàna.

158cm vagyok 4 kg és 3,4 kg volt a két gyerekem születéskor, 37cm és 36cm volt a fejkörfogatuk. Simàn született mindkettő a 38. héten.

Nem sok köze van a magassàgnak,de még csak a csipőszélességnek sem a szülés lezajlàsàhoz. Egyedül a belső tàvolsàg szàmìt,de ez is csak tipp,mert tàvolodhatnak a csontok szüléskor is.

2016. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

A testmagasságon annyi mulhat hogy lehet a baba kényszertartásban van a hely szűke miatt(ami már abbol sejthető hogy pl a gyomrodat nyomja a lábaival) igy elkepzelheto hogy pár hosan derul ki hogy pl C tartásos vagy feszes a hátizma (ha nem szeret majd hadon aludni) a dévényes ajánlott ilyen esetekben. Vagy pl mindket karját fel tudjatok e emelni fej föle stb többfelekeppen vizsgalhato az izommerevseg v lazaság.


Amugy en olyat hallottam hogy pont nagyobb babákat konnyebb szülni, mert segiti a sulya is a kibujásban :)


De szules elott amugy a csipomeretet fogjak nezni hogy kifér e. Ami erdekes mert azt olvastam a neten hogy a farcsont es szemeremcsont között kell asszem 30-34 cm hogy egy gyerek kiferhessen(atlagos egészséges ujszulott fejkörfogat mérete szerint), amit soha nem mérnek le sehol...

2016. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Én 159 cm vagyok, nekem a magzatvíz elfolyasa után mérték a babámat négy kiló fölé. Az ügyeletes főorvos csinálta az uh-t, oda meg vissza volt, hogy hatalmas baba, bőven négy kg felett lesz. Teljesen bepánikoltam, amikor bejött az orvosom, akkor mondtam neki, hogy mit mondott a főorvos és inkább császározzon meg, mert akkora gyerek úgysem fér ki. Dokim megnézte az uh leletet, amin ugyan szerepelt, hogy nagy súly várható, de a fejkörfogata kicsi volt, és szerinte valamit félremért a főorvos, és kisebb lesz, bőven négy kiló alatt lesz. Mire ezt megbeszéltük, már kitolás jött. Pár perc alatt ki is bújt, és 3100 grammal született.

Később egy védőnő barátnőm mesélte, hogy a főorvos szeret műteni, így a kismamái 90%-a császáros és minden kismamát ezzel riogat, hogy nagy lesz a baba, inkább császár legyen, és sokan ilyenkor, főleg akiknek nincs saját orvosa, már maga kéri a császárt (persze akkor már fizetnek is).

2016. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

156 cm vagyok 52 kg-mal szültem.

A baba súlyát csak becsülni tudják a hosszából.

38. héten 3600-ra becsülték a lányomat és 39. héten született 2600g-mal és 51 cm-rel.....

De ha úgy gondolja a dokinak és ennyi.

Miért vagy kórházban?

2016. máj. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindenesetre, hogy babamasszázsra járjatok majd, azt ajánlom valamit hogy legalább egyszer átnézze dévényes.
2016. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

A babák súlyát képtelenség normálisan megbecsülni. Fél kilós tévedés átlagos, de sa szülésznőm mondta, hogy egy kilós tévedés is előfordul.

Én 162 cm vagyok, szültem 2850-es babát, majd belepistultam, míg a 4090-es babám olyan könnyen meglett.

A nagy súlytól nem kell félni, szerintem még segít is, ha függőlegesben tudsz vajúdni (akár állva, akár labdán csücsülve), akkor a gravitáció remekül viszi előre a nehezebb babát.

Ami igazán számít, az a baba fejkörfogata, hiszen akkorára kell tágulni, a többi kicsusszan, még akkor is, ha széles a válla (nekem az egyik babám ilyen volt).

Hogy a lába mennyire "hurkás", az annyira mellékes hidd el!


A sok jóslónak is örülj nagyon, mert minél több a jósló a szülés előtti időszakban, annál könnyebben megy a tágulás amikor tényleg beindul.


Szép szülést Neked!

2016. máj. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
görcsökkel keményedèssel kerültem be, minden nap van ctg,mehszaj vizsgalat, 2100as amugy. Most hetvegere hazajohettem , de holnapra vissza rendelt az orvos, vissza kell fekudnom ismét. Mindig mutat fajasokat a ctg, de nem rendszeresek.
2016. máj. 8. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!