Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg általános, amit a...

Tényleg általános, amit a barátnőm mondott? Nem ciki megkérni a férjemet, hogy szülés előtt még ő borotváljon le alul, ne a kórházban kelljen?

Figyelt kérdés
Barátnőm szülészeten dolgozik és azt mondja, általános dolog, hogy a nők otthon megkérik a férjüket, hogy ő borotválja le őket szülés előtt, mert a kórházban kellemetlen és mivel szárazon csinálják, fáj is. Ez tényleg így van? Nem volt ciki szóba hozni? Mi volt a férjetek reakciója? Az én férjem nem tudom, hogy reagálna erre, de ha így van, akkor megkérném rá én is.
2016. szept. 4. 14:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Én megkértem hogy az utolsó igazítást végezze el. Láttuk egymást ennél rosszabb helyzetben is. Most pl nincsenek beltéri ajtóink (gyártó elcseszte, két hónapot kell még várnunk, de be kellett költöznünk, mert az albérletet felmondtuk), úgyhogy nálunk nincs tabu. 😊
2016. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%

Minkdét terhességem alatt a férjem borotvált, amikor már nem bírtam. Nálunk sosem voltak olyan tabuk, hogy jaj nehogy meglásson a wc-n.

Sőt, ha elkapsz egy jó kis hányós-hasmenős vírust, mint pl. én egy hete, örülsz, hogy van, aki hozzon egy tálat, amíg te ülsz a wc-n.

Vagy,amikor a párodnak olyan sebe van a végbelénél, amit kenegetni, ecsetelni kell, de magának nem bírja megcsinálni, akkor nyilván nem hagyod "szenvedni", hanem segítesz neki. Ez a szeretet szerintem.

2016. szept. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem teljesen más, ha beteg vagyok, vagy a férjem az, és nyilván segítünk egymásnak, egymáson, mint egy pu*nciborotválás.

Extra méretű hasam volt, de én nem kértem, hogy borotválja le, megoldottam kitapintással, majd tükörből ellenőriztem és ha kellett, igazítottam még rajta.

Nekem ez annyira magán jellegű dolog (hiába imádom, szeretem a férjemet, azért kell, hogy legyen saját magánszférája az embernek), mint a wc-zés... ennyi kis "titka" maradnia kell szerintem mindenkinek...

Szóval nem ciki megkérni, de mivel a terhesség és a borotválás ilyenkor sem lehetetlen dolog, és kell a privát szféra, így nem, én nem kértem meg.

2016. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%

Most komolyan, miért kell azt lepontozni, aki nem kérte meg??

Szerintetek ebben mérik a házasságot?

Tiszta szívből kívánom, hogy mindenkinek csak fele olyan jó legyen a házas élete, mint hála Isten nekünk, pedig nem borotváltatom magamat, nem fi*ngok előtte, de még a wc-t se előtte rendezem...

na mindegy, kinek hogy... ;)

2016. szept. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
50%
KOZMETIKUS
2016. szept. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
48%
14 +egy szavazat a válaszodra, így nem kell leírjam ;)
2016. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer a válaszokat! Én sem értem, miért kellett valakinek bárkit is lepontoznia a véleménye miatt, hiszen mind normális volt. Miért kellene, hogy mindenkinek ugyanaz legyen a véleménye? Én adtam zöldet mindenkinek.
2016. szept. 5. 13:23
 18/24 anonim ***** válasza:
30%
Ha apás szülést terveztek, akkor bizony készülj fel, hogy nagyon kiszolgáltatott helyzetekben is làtni fog a férjed. Pl.a beöntés ellenére is bekakilhatsz, amikor kinyomod a babát. A vajúdás vége felé benne van a pakliban egy hányás. De a nyákdugó is kijöhet úgy, hogy meglátja a férjed. Az sem valami guszta. A szülés utáni esetlegee intim problémákat is meg kell majd valahogy oldani. (hüvelyszárazság, fájdalmas szex, inkontinencia). Jól néztek ki, ha már a borotválásnál elakadtok.
2016. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék apás szülést. Nekem az nagyon intim dolog és nem szeretném, ha annyira kiszolgáltatott helyzetben látna.
2016. szept. 5. 13:27
 20/24 anonim ***** válasza:
65%

Csak egy hányást, egy nyákdugót, stb nem tud az ember szabályozni, de egy borotválást ne mondja senki, hogy nem tud egy nő magának megcsinálni...

(amennyiben nincs valami probléma a terhességgel, természetesen)

Az én férjem is bent volt a szülésnél, pont hánytam én is, ezen nyilván egyikőnk se akadt fenn, de mint írtam óriáshasam volt, benne egy több, mint 4 kgs gyermekkel (én meg alig 160 cm és 50 kg, szóval el lehet képzelni) mégis rendbe tudtam magamat tenni...

Amúgy ha megkértem volna, hogy rakjon rendbe,nyilván megtette volna, de se beteg, se magatehetetlen nem voltam, mint ahogy a kismamák 90%-a sem az hála Istennek... Csak ezt sokan elfelejtik...

Az a baj manapság, hogy túl van misztifikálva a terhesség...

2016. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!