Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készültetek fel a...

Hogyan készültetek fel a szülésre és az anyaságra?

Figyelt kérdés

4. hónapban vagyok, és az egyik rokonom novemberben szült, de nagyon ki van borulva, nem tud mit kezdeni a babával, azt mondta hogy a szülés is rossz élmény volt, és az anyaságra sem volt felkészülve.

Büszkén mesélte korábban, hogy ő aztán nem csinált ügyet a várandóságból, nem olvasgatott a témában, nem készült az anyaságra.

Szeretném ha ez velem nem fordulna elő, szeretnék tudatosan felkészülni a szülésre és az azt követő nehéz időszakra.


2017. jan. 22. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Én is novemberben szültem. A szülésre úgy keszültem, hogy sokat olvastam a témában és a vége felé szülés videókat is néztem. Nagyon jó szülésem volt, tudtam a folyamatokat, mi mikor miért van stb. Az anyaságra nem lehet felkészülni..az hogy milyen a kialvatlanság, a hasfájós időszak azt csak meg lehet élni, vagyis inkább túlélni. A csecsemőgondozásra felkészülhetsz pl. youtube videók vannak a fürdetésről, ápolásról stb.
2017. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem erre nem lehet felkészülni. Nekem pl. a terhességem egyenlőre egy rémálom, hiába tudtam, hogy hánynak sokszor a terhesek, az érzésre nem lehet felkészülni, hogy naponta 10-szer hánysz, küzdesz a kiszáradás ellen, teljesen legyengülsz, és tönkremennek a fogaid, a gyomorsav meg marja a nyelöcsövedet naphosszat.

Nyilván azt is tudom, hogy egy újszülött gondozása nagyon fárasztó, de ezt elméletben tudni, nem ugyanaz, mint amikor nem aludtál egy hete és egy sor egyéb gonddal kell megküzdened.

2017. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Vannak jó könyvek, én vagy kettőt elolvastam, persze a tapasztalatokhoz képest nem sok minden, de azért a semmitől több. Úgy gondolom sokmindenre felkészültem lélekben így nem ért meglepi (fáj a gátseb, a szoptatás nem feltétlen könnyű, a babáknak természetes igénye a testközelség, az altatás se mindig könnyű, lehet hasfájós is a baba), sokmindenre nem (oké, hogy hasfájós de tejallergiás és refluxos is?? Már 5 hetesen egy hét kórház húgyúti fertőzés miatt?)

Persze, én azt gondolom nem is kell az ilyen tényleg gáz dolgokra előre felkészülni mert nem túl gyakori dolgok, de az lehetséges, hogy a nap nagy részét a szoptatás tölti majd ki pl.

A szüléssel kapcsolatban pedig van itt is sok szüléstörténet, én szívesen olvasgattam, de szerintem naivitás azt gondolni, hogy nem fog egyáltalán fájni és 1 óra alatt túlleszel rajta.

2017. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet felkészülni. Bizonyos oldalak még többet ártottak, mint használtak. Pl.: az lll. Nem írják le, hogy akkor se biztos, hogy szoptatni tudsz, ha minden tanácsukat megfogadod (és a tanácsadóikét) és azt se, hogy van, hogy jobb a tápszer az anyatejnél (durván refluxos gyerek, akinél se a nulldiéta, se a sűrítő előetetvr, függőleges helyzet... stb. nem használ, nem gyarapszik.)
2017. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik!

Melyik könyveket olvastad el?

2017. jan. 22. 11:51
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Én direkt nem néztem szülésre videókat csak ritkán egy-egy volt kiveltel. A többi dologra megprobat nagyjából felkészülni. H a szules faj, h utána a seb faj. A gyerekkel nehéz és nem csak azt kell megszokni h szultel hanem h ott van ő is, akit el kell látni meg úgy is h fogalmad sincs időnként mi a baja. H ha nem alszik és te se alszol akkor mindketten kimerültok és az katasztrófa érzés. Hogy kétségbe esel, h nem eszik, hogy sir, h faj a hasa és görcsösen ordít ejjel 2kor. Hogy jó anya vagy e mert olyn gondolatod jön elő h basszus ki rohanok a világból m elegem van... persze 5 perc boges és újra nekilendulsz a munkának. A gyerek pedig egyre jobban szeretni fog. És persze jönnek a sokkal kellemesebb napok és azok mindenért karpotolnak majd🙂
2017. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én októberben szültem. Erre nem lehet felkészülni! Én sokat olvasgattam előtte mit hogyan kell de hidd el élesbe más a helyzet. Adott egy pici lény aki miatt a vérnyomásom 2 mp belül megy fel 0 ról 200 ra és mégis imádom, sőt ha hosszabbat alszik nappal hiányzik...egyébként meg alig várom h le tudjam tenni aludni..aztán meg... ha rámmosolyog elfelejtem h előtte 2 órán át üvöltött és ki voltam készülve. Ha alszik a hasamon és ott szuszog sírok mint a hülye h milyen gyönyörű meg h imádom. De amúgy bekattanok a napjaink miatt, nem könnyű! De én már nem bírnèk nélküle élni az tuti. Az idő majd megold mindent mondják, ez erre az esetre is igaz. Én azt mondom ne aggódj, nyugodtan olvasgass a témában ártani nem árt, szüléstől se félj mert mindenkié más, nem feltétlenül szörnyű ( nekem se volt az pedig paráztam rendesen). Élvezd h a pociban növekszik ja és aludj amennyit tudsz mert nem biztos h jól alvó babád lesz! Minden jót kívánok neked, boldog babaváràst könnyű szülést!
2017. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Olvasgattam a temaban.

A Lelki koldokzsinor a babavaras alatt es szules elott jo volt, Ranschburg Jeno Szulok konyvet a kesobbiekre ajanlom. Ha szeretnel szoptatni, ajanlom a Szoptatasportalon az igeny szerinti szoptatasrol szolo kepzesi anyag kivonatat, ezt csak a babam 6 hetes koraban olvastam sajnos / szerencsere. Vedono, gyerekorvos, rokonok ezzel sajnos tapasztalatom szerint tobbsegeben nincsenek kepben.En elkovettem azt a hibat, hogy hallgattam rajuk az elejen.


Hallgass a megerzesedre, ne engedj odakoltozni rokonokat, csak max. beugrani, es senki masra ne hallgass, csak magadra es a babadra, en ezeket tanultam meg az elso hetekbol. Felkeszulni mindenre nem tudsz, de ha mar most ez ilyen formaban foglalkoztat, akkor szerintem nem lesz gond, jo anyuka leszel.


Nekem jol jott, hogy voltak alternativak a fejemben a baba sirasanak kezelesere, es az altatashoz, rugalmasan alltam hozza, megneztem, milyen tipusu gyermek. A kisagybol igy lett egyuttalvas, a babakocsibol pedig hordozokendo. Nem voltam amugy kisagyellenes, es almomban nem gondoltam volna, hogy hetekig csak akkor tudom altatni, ha folyamatosan setalok vele. Ilyen is van. Van, aki szerint ilyenkor jobb inkabb sirnihagyni, nalam ez nem jott szoba.


Te ismered magad, a hataraidat, es parodat es az o hatarait, valamint majd a gyerekedet. Szulessel kapcsolatban, ha minden rendben megy, en mar sokkal kesobb mentem volna be, mert surgettek, oxit adtak, nagyon felerosodtek igy a fajasok, es a babam sem tudott szopizni utana meg 1,5 napig. A szopival azert is erdemes kepben lenni, mert a csecsemosok nem biztos, hogy ra fognak erni, es az elejen akar 10-20x is mellre kellhet tenni a babat 1-1 alkalommal, mire raerez a vakuum kepezesere, illetve 10% sulyvesztes az elso par napban normalis. Be tudnak paraztatni, ne hagyd magad.

2017. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sehogy nem készültem, élveztem a terhességem. Éltem az életem ahogy azelőtt. Kétszer szültem, egyik sem volt jó élmény de utólag már kit érdekel? Az anyaságra nem lehet felkészülni, nem lehet siettetni, az anya magától születik.
2017. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Leginkább egy jó apával. Meg közel költöztünk a szüleimhez, mert a férjem munka miatt sokat van távol, így közelben a nagymama. Istenem, megváltás! Meg tudnám oldalni egyedül is nyilván, de megfizethetetlen az olyan luxus, ha pl. arra vágyok, hogy belemerüljek egy forró fürdőbe és utána pedikűrözzek egy órát, akkor csak felhívom anyut és voila! Nekem ez kellett ahhoz, hogy nyugodt szívvel vállaljak gyereket, egyébként én biztos bekattantam volna, ha évekig nem tudok szépen nyugodtan magammal foglalkozni/elolvasni pár fejezetet egy könyvből/aludni egyet úgy, hogy magamtól ébredjek fel/vagy egyszerűen úgy sütni-főzni egy teljes menüt, hogy közben ne kelljen a babára is figyelni.

Szerintem sok mindenkinek ez a legnagyobb sokk. Manapság már igen elkényelmesedtünk és megismerjük milyen csak a saját igényeink szerint egyedül (nyilván úgy értem, hogy párral, de mások nélkül) élni éveken át, aztán hirtelen ahhoz kell alkalmazkodni, hogy a te igényeidnek és vágyaidnak fuccs, mindent a baba köré kell szervezni, akkor is, ha már nem bírod, akkor is, ha alig aludtál. Én amúgy is ilyen típus vagyok, nekem sokszor a felnőtt társaságban is volt olyan, hogy ha valaki sokat beszél, akkor egyszerűen bosszant egy idő után, mert néha csak arra vágyok, hogy legyen CSEND, amikor a saját gondolataimat rendezgetem fejben. Na mire egy gyerek ezt megérti, hogy anyának szüksége van arra, hogy rebootoljon addig jó pár év eltelik.

2017. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!