Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményed az apás...

Mi a véleményed az apás szülésről? Jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Szülés előtt állok, én nem szeretnék apás szülést, a férjem viszont igen. Szeretne bent lenni velem.

Mit tennétek?


2017. febr. 7. 09:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%

Én szeptemberben fogok szülni , és megbeszéltük hogy nem lesz bent, kint lesz a váróba ... de be nem fog bejönni, ugyanis nem bírja az ilyen dolgokat, én meg nem fogom erőltetni nála, sőt jobban örülök, hogy nem lesz bent, így legalább nem kell még azon is aggódnom, hogy vajon ő hogy viseli a látványt..stb. helyette anyukám fog bent lenni velem, aki miatt természetesen már nem kell aggódjak... hogy vajon ő hogy fogja viselni.


tisztázd vele, hogy azért látványra elég kemény tud lenni egy szülés, és hogy fogja e bírni ??? valamint mond el neki, hogy te miért nem szeretnéd azt hogy bent legyen.


Ugyanis az én párom pont ezért ockodik tőle. és én megértem... eszem ágában nem lenne rákényszeríteni és a gyerek születését rossz élménnyé tenni neki, mert én nekem szükséges volt hogy ott legyen.

2017. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sajnos nem volt bent, persze megértettem, mert ő egyenesen rosszul van a vér látványától. De ha be szeretett volna jönni, nem ellenkeztem volna.

Édesanyám jött be velem, de így is tökéletes volt!

2017. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Kedves Édesanyák! Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok.

A férjemnek már van 2 gyermeke az előző házasságából, nekem is van 1 az előző kapcsolatomból. Ott bent volt az apuka a szülésemnél, akaratom ellenére az orvos beterelte, és már olyan kínjaim voltak, hogy nem volt erőm kiküldeni. Végtelenül megalázott helyzet volt, borzasztóan szenvedtem fájdalomcsillapítás nélkül, kiestek részletek, széklet is volt, meg még ki tudja mi, amire nem is emlékszem. A férjem is bent volt a kislányai születésénél, pozitív élményként élte meg, természetesnek veszi, hogy most is szeretne ott lenni a közös gyerekünknél is. Csak a volt felesége az én szülésemhez képest borzasztó könnyen és gyorsan szült, én négyszer annyi ideig szenvedtem, és már az eszméletvesztés határán voltam.

Taszít, hogy így lásson, szenvedve, kínlódva, mert valószínű az ex nem úgy nézett ki negyadannyi szenvedéssel, mint én fogok. Lássa a fájdalmam, a hangjaim, a kíntól eltorzult fejem... és persze lát smink nélkül természetesen, nem mindig vagyok tip-top, valószínű engem ez az egész sokkal jobban zavar, mint őt.

Újra nehéz szülésre számítok, ő pedig ilyet még nem látott. Nem akarom megfosztani ettől, de az énem másik fele tiltakozik az ellen, hogy ott legyen, inkább egyedül szenvednék, segíteni úgysem tudna semmiben. De valamilyen szinten önzés, ha nem engedem be, úgy érzem.

2017. febr. 7. 13:43
 24/27 anonim ***** válasza:

Szuper volt, hogy bent volt!

Most már el is várom, hogy ott legyen velem ;)


16hkm

2017. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hát értem én a problémádat, én is szeretek a legjobb formámban tetszelegni a férjem előtt és nekem is megfordult a fejemben, hogy szrrá izzadva, vörös fejjel, kigúvvadt szemekkel, smink bélkül, lihegve mennyire leszek szép látvány, de végülis úgy gondolom, hogy ilyenkor az apukák is önkívületben vannak, mivel tudják, hogy mindjárt megpillanthatják a gyermeküket és biztos sajnálat is sok van bennük, hogy ezen át kell mennünk és ők semmit nem tudnak segíteni. Hidd el, hogy nem fog belőled kiábrándulni és ha kicsit is romantikus lélek, akkor azokban az órákban lesz a legszerelmesebb beléd, akárhogyan is nézel ki :)
2017. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Sztem jó de csak akkor ha a férfi tényleg akarja nem csak ráerőltetik! Amikor èn szültem a férjem benn volt, ha igaz még telibe nézte is ( én nem nagyon voltam magamnál szóval ő döntése volt). Ez semmilyen hatással nincs a nemi életünkre pedig azért aggódtam. De van olyan férfi akit jobban megvisel a dolog. Szóval ha úgy gondolod h a férjed bírná akkor sztem engedd neki mert nekem nagyon jó érzés volt h velem volt végig, sok erőt adott.
2017. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nálunk volt minden, amit el tudsz képzelni.. bekaki, bepisi, vér, magzatvíz, köldökzsinór elvágás, izzadás, hányás.. és a férjem sose bírta ezeket a dolgokat. De akkor ott minden megváltozott, együtt küzdöttünk, harcoltunk, mellettem állt és a végén együtt sírtunk, minden szépségével és undorítóságával életünk legszebb élménye volt. Ugyanannyira vagy jobban kíván, elég csak visszajönnöm zuhanyzás után és már villognak a szemei :))) De nálunk volt már fordított helyzet is, sose tudnék Tőle megundorodni, mert tiszta szívből szeretem mindenestül..
2017. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!