Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik, hogy valaki pszichése...

Létezik, hogy valaki pszichésen retteg a szüléstől? Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Második szülésemre készülök, 2 hónap múlva lesz meg a babám. Az első szülésem borzasztó volt, életem legnagyobb fájdalmát éltem át, nagyon szenvedtem, rettenetes volt. És nem felejtettem el a fájdalmat, habár a fiam már 5 éves, ennek ellenére emlékszem, min mentem akkor keresztül. A második baba nem tervezett, becsúszott, elvetetni nem akartuk. Viszont ahogy közeledik az idő, egyre többször előtör a rettegés. Azt érzem, hogy nem fogom kibírni, nem akarom még egyszer átélni, nem akarok ott lenni, 1 pillanatnyi fájdalmat sem bírok ki még egyszer, ami a szüléssel jár. Nézni kezdtem szülésvideót, hogy felkészítsem magam és hátha jobb lesz, de nem, elsírtam magam rajta, és nem, nem, nem fogom kibírni. Segítsetek kérlek, pszichológiai eset vagyok?

Első szülésem előtt semmi félelem nem volt bennem, mert nem tudtam, mi vár rám, számítottam rá, hogy fájni fog, de nem féltem. Már most nagyon. Mit tennétek a helyemben?


2017. márc. 6. 15:03
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Oxis volt az első szülésed? Gondolom igen azok ilyenek ☹ én egy jó magán orvossal és akár naponta bejarva a 40.héttől azt próbálnám elkerülni hogy oxival indítsabak.Tagulásra nem hiszem hogy kell a 2.gyorsabb már.
2018. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!