Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fel lehet valahogy készülni a...

Fel lehet valahogy készülni a szülésre? Kinek, milyen élményként maradt meg?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat! ☺
2017. márc. 21. 20:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
57%

Bocsánat az off-ért csak gondoltam írok, hogy simán lehet ennyi a szülés.

Hiszen a szülésbe nem csak a kórházi idő tartozik bele.

Gondolom nála is így volt.

2017. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Felkészülni szerintem nem lehet egy olyan dologra ami mindig más és a tested is máshogy reagál.En az első kisfiam 2015-ben,másodikat 2016-ban szültem.Mindketto nagyon más volt,de nekem mindkettő abszolút szuper és pozitív élmény volt :) Fájt persze és mindkettő máshogy.Nekem indítottak mindkettőt(kevés magzatvíz miatt).Így ugye oxitocinnal szültem mindkétszer.Elsore kb egybefüggő fajasaim voltak,de tartottam magam és végig mondogattam magamban h birnom kell,lesz még sokkal rosszabb is.Aztan egyszer csak mondták h nyomjak,látják a babat.Elsore nem volt olyan intenzív a nyomás érzés és el is akadt a pici,rá kellett segiteni.Mikor rám tették olyan örömöt éreztem és megkönnyebbülést,hogy még bírtam csinálni és nem is volt horror.

Második szulesem nagyon más volt.Oxitocint adtak szintén és itt szép rendszeresek voltak a fajasok és rendszeres időközönként jottek.Fel tudtam készülni és pihenni közben.Masodszor sokkal kevésbé éreztem intenzívek a fajasok.Maga a rólad rész az viszont sokkal intenzívebb volt.Rettenetes erős nyomás inger és turboban jött ki a kicsi :) Gatvedelemmel.Utana,mintha nem is szültem volna.Szuperul ereztem magam :) Ki lehet birni!Egyiknél sem kaptam fajdalomcsillapitot,sem epiduralt

2017. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én lelkileg is készültem rá a könyvek mellett. Ahogy az egyik válaszoló írta, ne állj ellen a fájdalomnak. Én előre elképzeltem a fájdalmat, hogy vajon majd milyen lesz. Tudomásul vettem, hogy fájni fog. Aztán meg mégsem. Nem tudom miért, nem fájt. Bárcsak a következő is így lenne majd. Ne félj a szüléstől. Utólag szép emlék. Ha veled lesz a párod, akkor ez a közös élmény egy pluszt ad majd a kapcsolatotokhoz.
2017. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!