Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért erőltetik rá az anyukákr...

Miért erőltetik rá az anyukákra a császármetszést napjainkban, mikor látszik mennyire amatőr szinten van a közgyógyellátás?

Figyelt kérdés
[link]

2017. máj. 18. 15:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

A képnél nem értem, mi a kifogásod. Ilyen és kész. 3 héttel később meg egy vékony rózsaszín vonal, na bumm. Még a bugyi is takarja.

A másik link meg az otthonszülés mellett kampányol. El sem olvastam, már a címből látszik. Innentől kezdve, hogy a másik véglet mellett kampányol, evidens, hogy mindenféle innen-onnan kukázott, esetleg hamisított adatokra hivatkozik. Ugyanakkor el kell mondjam, én támogatom az otthonszülést, de támogatom a kért császárt is. Szerintem egy nőnek JOGA VAN ott és úgy szülni, ahogy ő szeretne (természetesen ha a feltételek adottak).


Rám senki sem erőltette, én akartam. Pénteken született, hétfőn jöttünk haza, sose fájt, semmi gondom nem volt. A mellettem lévő szobában az anyuka 3. ebédkor sem tudott ülni, én elmentem a babáért a csecsemősökhöz és vissza is értem, mire ő elért a 2. ajtóig a szobájától (a csecsemősök 4 ajtónyira voltak). És a többi kismama sem volt sokkal fényesebben. Ja, és abban a pár napban én voltam az egyedüli császáros, és én is úgy kértem.

2017. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos van, ahol erőltetik. A kórházban, ahol szülni akartam, császár lett volna, mert 38 éves voltam akkor és 2-es típusú cukorbeteg vagyok. A 37. héten be akartak fektetni, a 38-on császározni. Ott ez a protokol.

Nem törődtem bele, kerestem másik dokit, kórházat (mindezt a 36. héten), az új helyen nem is értették, mégis mi indokolta volna a programcsászárt.

A szülésnél minden rendben ment, sőt 2 évvel később még egy babát szültem ott simán.

2017. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

Amiket itt felsoroltatok, az mind indokolt eset!!!!

Én akkor mondok olyat, ami erősen "gyanús". Az ismerősömnek a terhessége elején azt mondták, hogy ez császár lesz. (Amikor nem lehetett tudni, hogy fog feküdni a baba, és az anyuka nem 150 cm és 40 kiló volt szűk csípővel.)

Na most ez fél évvel korábban honnan tudják, kérdezem én?


Másik ismerőst vizsgálatra hívta be az orvosa ESTE, amikor ügyelt, majd megkérdezte, hogy mi lenne, ha most szülne? (Nem töltötte be a 40. hetet, és nem volt semilyen gond.) Az ember az orvossal ugye nem vitatkozik, indították, hajnalban császár lett, mert "az anyuka kifáradt". Hogy a fenébe ne fáradt volna ki, amikor este indították, több, mint 24 órája fent volt és nem aludt semmit?

Nyilván a doki "éppen ráért".


Az a baj ezzel, hogy ilyen helyzetben kevés ember mer szembeszállni az orvos véleményével, mégiscsak ő ért hozzá..., tehát vagy megbízik benne az ember, vagy nem.

2017. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
65%

Ebben a hegben mi a durva, ronda?

Láttál te valaha vákuumos szülés utáni szétroncsolt alfelet?

Na az a durva, nem ez.

2017. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nalam annyira nem eroltettek,hogy az elso surgossegi csaszarom utan (tolofajasoknal esett a szivhang,nem engedte a zsinor,mert teljesen bele volt gabalyodva.eletmento volt a csaszar)2 evvel,a masodik terhessegem 8! Nappal tulhordtam,mert annyira akartam normal uton szulni,es az orvosom partner volt ebben.sajnos hiaba vartunk,a kis budos nem akart kibujni.igy az is csaszar lett,de nem az orvos miatt.

A 3.csaszarom ertheto okokbol mar programozott volt.elobb is mert nagy volt a hegszetvalas kockazata.igy 38.heten szuletett,es mutet kozben be is bizonyosodott amitol az orvosom felt.par fajast talan birt volna a hegem...parat...talan..

A helyuk szinte lathatatlan.mar a 14 honapos is olyan,hogy keresni kell.az idosebbek meg aztan foleg.

Ja,de meg a 3.terhesseg alatt is felmerult bennem a normal szules,az orvosom meg ekkor is azt mondta,hogy ha egy aranylag kicsi baba lesz,es viszonylag koran 36-37.heten elindul magatol,mint a gyorsvonat.es latszik mikor beerek,hogy ez pikpakk lesz akkor aldasat ra.

Sajnos se kocsi nem volt,se gyorsvonat :D de annyi baj legyen.egeszseges mindharom,en is es ez a lenyeg.

2017. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!