Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha 52 évesen esnétek teherbe,...

Ha 52 évesen esnétek teherbe, megtartanátok a gyereket?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem a helyes válasz az igen, de a társadalom egy része előítélettel kezeli a dolgot.

2017. aug. 19. 12:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%
42 évesen erősen elgondolkodnék rajta,52 évesen sajnos már egyértelműen nem tartanám meg.
2017. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
Első azért az se normális, hogy ha valaki 52 évesen alig lát, stb. Nagyon nem az átlagba tartozik! Anyukám meg 65 éves, és kutya baja. Nem hord szemüveget, fut a busz után nem szed gyógyszert. Mondjuk 39 évesen szülte öcsémet. Szóval mindenképp eü állapot függő is.
2017. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
42%

Ez egy nehéz kérdés, de 52 évesen...azt a gyereket fel kell nevelni, és ellenben a szüleinkkel nagyszüleinkkel (28éves vagyok) Mi már nem fogunk olyan sokáig élni egy ilyen világban mint ők. Az átlag életkor nem nő, hanem csökken és azért én pl nem érzem, hogy könnyedén megélném a 70 éves kort mire nagykorú lesz a gyermekem...


És mint tudjuk az ember magának szül nem másnak... Nyilván, egy jó családban lehet róla szó, hogy valaki átvállalja a gyámságot már akár a legelején.


Én felelőtlenségnek tartom inkább azt, hogy egy 50 éves nő terhes lesz szándékosan (nyilván, ha nem szándékosan, hát na... ennyi év után illik tudni védekezni :) )


Itt nem is az előítéletekről van szó, hanem az ésszerűségről.


Megtartani, elvetetni? Én erre nem akarok válaszolni és nem is tudnék. Remélem csak egy érdeklődő kérdés.

2017. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem távolról sem normális, ha valaki 52 évesen úgy le van robbanva. Az én anyám annyi idős, tök fitt, ő biztos megtartaná, mondjuk azért az se mindegy, hogy én az első lánya 30 éves vagyok, ha teszem azt anyámék 10 év múlva meghalnak, ami annyira azért nem extrém, akkor én simán felnevelhetném a testvéremet. Azért első meg egyetlen gyereknek olyan későn vállalni szerintem meredek. Esetleg úgy, ha a partner egy tizessel fiatalabb. Persze vannak balesetek is meg stb. de azért 60 felett manapság a rákok meg stb. világában nem egy életbiztosítás kisgyereket nevelni.
2017. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
42%
Igen! Akárhány éves lennék, képtelen lennék megöletni a gyermekemet! Ha megtartod, nagyon becsüllek, és kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen! Jó egészséget Nektek!
2017. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
52%

Kizárt.


Szeretném megérni az unokákat, vagy legalábbis, hogy a gyerekem felnő.

2017. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
31%
Nehéz, mert nagyon nem támogatom általában az abortuszt, bár elfogadom, hogy van, amikor az a kisebbik rossz. Hogy ez az a helyzet-e... nem tudom. Én 29 vagyok, 2 éves a gyerekem, anyám 51. Elég jó bőrben van, olvasáshoz kell neki szemüveg, mondjuk gyakran fájnak az ízületei, van egy betegsége, ami miatt gyakorlatilag állandó gyulladásban van a legkisebb ízület is a testében. Ennek ellenére fut a lányom után, ha arról van szó, bringázik vele, elvannak. De nagyon elfárad, ha huzamosabb ideig (max egy délután kb) van vele, és sokszor mondja, hogy nem véletlenül a fiataloknak való ez. Szóval nem tudom, az eszem abortuszt mondana, de nem biztos, hogy képes lennék rá.
2017. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%

Aki szerint egy átlag ötvenes fitt és kutyabaja, az nézzen már körül egy társkereső oldalon.


A férfiak úgy hullanak, mint a legyek 45 felett, infarktus, agyvérzés, cukorbetegség, magasvérnyomás. A nőknél a kiszámíthatatlan viselkedést generáló változó kor a hormonok miatt, amelyik nem ideges és ingerlékeny, annak fájnak az ízületei, kényelmesen 9körül lefekszik, nem bírja, ha felborul a napirendje, villámgyorsan híznak és fáradnak.


Persze nem zombik, anya is ellapátolja a havat, de utána 2 órát pihen, mert kimerült, pedig jár futni és viszonylag sportos.


Egyre többször alszik hétvégén délután, pedig mindenki szerint külsőre letagadhatna 8 évet.


A barátnői negyvenesek, néha jár velük bulizni, de már azok a nők is is idősek anyának ránézésre.


A társkeresőn látom a legtöbb 50est, inkább ősz fiatalos nagyszülőkre hasonlítanak.

2017. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
56%

#18

Az átlagos, tönkrement, rosszul evő, zömében piás és dohányzó, soha nem sportoló ötvenesek ne legyenek már példa.


Bocs, de nem szándékozom alig ötven évesen ősz, beteg, zsíros testű, tohonya mammerré válni hirtelen ... Ahhoz, hogy valaki ne ilyen legyen, be kell fektetni: évtizedeken át, étkezésben, sportban, életkörülményekben, lakóhelyben, éves orvosi szűrésekben, és a többi, és a többi.


Mert az élet benyújtja ám a számlát, mindenkinek, és nem hazudik. Aki úgy élt, az ötvenesen le is robban. Aki nem, az nem.

2017. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
90%
A társadalom (illetve bizonyos része) sok mindent előítélettel kezel; én ezt nem venném igazodási pontnak :-)
2017. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!