Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha 52 évesen esnétek teherbe,...

Ha 52 évesen esnétek teherbe, megtartanátok a gyereket?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem a helyes válasz az igen, de a társadalom egy része előítélettel kezeli a dolgot.

2017. aug. 19. 12:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
60%
Megtartanám, mert nem lenne szívem megölni egy bennem növekedő kis életet. De lehet, hogy örökbeadnám, ha már érezném, hogy nem lenne rá erőm fizikailag.
2017. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen hagynám élni. Felelősséget vállalok a tetteimért, ha szerencsétlent már a méhemben kivégzem, akkor az csak az én kényelmemről szól. Ő odabenn már él, nem is értem, hogy hogyan képesek nem embernek látni a dobogó szívű ficánkát mások. Csak azért mert még láthatatlan kívülről?

Inkább megölik, mint élni hagyni, mert szerintük de rossz lenne? Milyen gondolkodás ez már? Nem is értem, hogy az ilyen gonosz embereknek mikortól ember az ember? Ki kell érdemelni, vagy mi?

2017. aug. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
67%

Biztosan megtartanám !

Ilyen idősen már nagyobb tapasztalattal, jobb emberismerettel bír az ember, több rálátással tudnám nevelni a gyerkőcöt !

Az idősebb szülők gyerekei boldogabbak.

Az előítéletesek egy része írigy, más részük azt sem tudja, miről beszél.

2017. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
15%
Még jó, hogy a kérdező csak feltette a kérdést.,.. lehet csak provokatív akart lenni, egy válasza sincs :S Pedig engem érdekelne, ha róla van szó hogyan döntöttek.
2017. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
64%
Nem rólam van szó. A gyermekről. Hogy milyen jövőt "tudunk biztosítani" 30 évesen sem tudom. De 9 hónapra, 5 évre tudok tervezni. 20 évre valóban nem, de ki tud? A szeretetemet, a türelmemet, a figyelmemet, a gondoskodásomat tudom biztosítani neki. 40 leszek, én nem érzem azt, hogy már a szemfödelemet kellene tervezgetnem. HA 52 évesen gyermeket fogannék, inkább csak attól félnék, hogy megmaradjon, ne legyen beteg és minél több perc jusson nekem vele. Hogy ne nekem kelljen ŐT eltemetnem. Mert ezt sem lehet kizárni. Ha 52 évesen megmaradna egy terhességem biztosan nem az abortusz lenne az első gondolatom. Most sem. Neki az életre való jogosultságot kell megadni, hogy megszülethessen és lehetőségeinkhez mérten a legtöbbet megkapja. Lehet, hogy 15 éves lesz, mikor én meghalok, és borzasztóan fog neki fájni, de Ő élni fog. Azzal, hogy én most megállítom az életét a méhemben, elveszem tőle a lehetőségét arra, hogy bármit is érezzen. Hogy mosolyogjon, hogy megtanuljon járni, beszélni, adni és megköszönni. Összesúgnak majd a szülőin rajtam, hogy idős anyuka vagyok? Közben Ő rúgja kinn a labdát az udvaron, vagy ül a hintán. Szerintem sokkal fontosabb az, hogy ő hintázhat, futhat, később pedig családja, gyermekei lehetnek. Én nem megtartanám, bár ezt a szót használjuk rá, én inkább elfogadnám, hogy megérkezett és igyekeznék minél többet segíteni az életútján, míg tehetem.
2017. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
A kérdésem csak elméleti volt. Öt rövidebb-hosszabb gyönyörű levelet kaptam a témával kapcsolatban, amiket kár, hogy nem nyilvános kommentként tettek közzé a levelek írói. Gyönyörű életfelfogással és gondolatokkal élnek köztünk emberek. Ne haragudjatok, hogy nem válaszoltam.
2017. aug. 30. 20:05
 27/29 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Nagyon kockázatos lenne rám és a babára nézve is. Ennyi idősen sokkal nagyobb az esélye a genetikai betegségeknek és komplikációknak, ráadásul nem hinném, hogy 70 éves koromnál sokkal tovább élnék egészségesen, tehát mire szegény gyerek érettségizne már problémás, vagy halott lennék. Anyagilag sem tudnék neki mindent megadni, hiszen mire gimnáziumba megy, nyugdíjas lennék.


Inkább a már elő gyerekeimnek szeretnék mindent megadni. Támogatni őket, élvezni az unokázást, felnőttként beszélgetni velük. Ha véletlenül teherbe esnék, nem kockáztatnék mindent, csak hogy újra szülhessek.

2018. júl. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
38%

Elméleti kérdés, így válaszolok még ha régi is.

Én megtartanám. A fő ok az lenne, hogy jog ide vagy oda, valójában nincs jogom dönteni egy másik ember életéről vagy haláláról. Sokan nem veszik figyelembe, hogy az embrionális és a magzati szakasz is az egyedi, egyszeri, megismételhetetlen emberi élet egy szakasza, és ha bűn ezt az életet megszakítani más szakaszaiban, akkor ebben is bűn. Az ember létrejöttét a fogamzásgátlással lehet megelőzni, az abortusszal meggyilkolni lehet már csak egy olyan életszakaszában, amikor a jog még engedélyezi. Az ókori Rómában amúgy még később is engedélyezte a paterfamiliasnak, egy akkor gyakoris kérdés simán hangozhatott volna így: "Ti 52 évesen megölnétek az 1 éves gyermeketeket, ha rájönnétek, hogy nem bírtok vele már fizikailag?" És mennének a válaszok, hogy hát igen, jogod van így dönteni, és a gyereknek is jobb halva, mint nagyszülő korabeliekkel felnőni, netán korábban elárvulni. Ez utóbbi mai szemmel még az abortuszpártiaknak is morbidan hangzik, de az adott korban nem hangzott volna annak, mert a jog akkor lehetővé tette, éltek is vele emberek, tehát elfogadott volt valamennyire. Ma sem tapsolnak meg valakit, aki azt hirdeti, hogy az árvaházakat fel kéne robbantani, az éhező gyerekeket legéppuskázni, a fogyatékkal élőket elgázosítani...pedig azzal, hogy jobb egy embernek a halál, mint a nehéz élet, ezt igazolod valahol. Pláne, ha nem engeded, hogy az az ember döntse el, te eldöntöd helyette. Az embrió, magzat emberi voltának eltagadása oldja fel a lelkiismereti ellentmondást, de az csak egy jogi kreálmány, biológiailag egy élő emberről van szó továbbra is.

Remélem, egy nap eljutunk oda, hogy ezt vallja az emberiség ugyanolyan egységesen, mint a megszületett csecsemő esetében, és a válságterhesek ne az abortuszról, hanem az elérhető segítségekről, netán az örökbeadásról érdeklődjenek, ne arról, hogy hol végzik el kedvesebben/jobban stb. ezt a műveletet, amit igazából csak az anya életveszélye esetén szabadna elfogadni szükséges rosszként.

2018. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy kérdező,megtartanád:Én is meg mindekim megtratná babát,teherbe esne minden életkéeps lene, 47-48-50-52-55 évesen
2021. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!