Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendő olyan estben ha...

Mi a teendő olyan estben ha nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokan máris átkoznak,de vállalom. 3. gyerekem várom és számomra nem a baromi hosszú vajúdások és nehéz szülések voltak a rémálom ,hanem a szoptatás mind2x. Az egyik mellbimbóm durván befelé van fordulva a másik meg nagyon -picike. Bimbókiemelővel is remalom volt a szoptatás. Az első gyereknél úgy bevérzett a mellbimbóm,hogy félig fityegett konkrétan leszakadt,műteni kellett . Eszméletlen fájdalommal járt. Rengeteget sírtam. A másodikkal ugyanez. Ott már próbáltam fejni és cumisüvegből adni de úgy apadni kezdett . Aztán erőltettem tovább a szoptatást és ismét szakadt a mellbimbó. Dőlt a ver 40 fokos láz rengeteg sírás végül feladtam .1 évig gyógyult. Közbe végig azt hallgattam ,hogy de kell a tej szoptatni kell szaranya vagyok. Testileg lelkileg kikészültem. Most ,hogy jön a harmadik én nem a szüléstől félek ,hanem ettől. Már nem vagyok fiatal így amit határozottan eldöntöttem,hogy nem én ezt nem akarom . Nem akarok szoptatni !! Kész!! Számomra ez tette tönkre az első időszak szépségét. Kérdésem,hogy ezt kinek kell jelezni?? Van -e lehetőség gyógyszerre ,hogy be se loveljen a tej ?? Kérem csak azok válaszoljanak akik nem ősanyák és megértik amin keresztülmentem.

2018. jan. 7. 08:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%

Ne haragudj, de ha "ők teszik tönkre az ember lelkivilágát", akkor az miattad van, mert Te teszed ki közszemlére a kérdést, és nyilván szoptató anyák is elolvassák! Tehát hagyod magad, hogy olyanok is válaszoljanak, akiktől nem vársz választ. Másik dolog.

Viszont akkor hagy mutassam be neked a másik oldalt is! Én tudtam szoptatni, nem tápszereztem. Viszont én nem ugattam bele abba, ha más meg tápszerezni akart, mert akármilyen oknál fogva nem tudott vagy nem akart szoptatni. Ellenben én mondhatnám ugyanezt, nekem meg első babánál A TÁPSZERES ANYÁK AKARTÁK TÖNKRETENNI AZ ÉN LELKIVILÁGOMAT!!! Eltérő okok miatt nem hagytak engem békén, a következő szöveggel:

"Sokkal jobb a tápszer"

"ÚRISTEN, TE TÉNYLEG SZOPTATSZ?"

"HONNAN JÖN ENNYI TEJ?"

"DEHÁT NEKED NINCS IS NAGY MELLED"

"NORMÁLIS VAGY, HOGY EGY ÉVES ELMÚLT A GYEREK ÉS MÉG MOST IS SZOPTATSZ?"

"DEHÁT A TÁPSZERBEN SOKKAL TÖBB A VITAMIN"

Na, hogy tetszik? Ugye, hogy nem csak az Ősanyák a szemetek? Pedig én olyan szoptatós anya voltam, aki nem pofázott bele a tápszeres anyák táplálásába. Nos, ennyit az Ősanyákról!!!Gondolom, erre nem fogsz reagálni, de legalább mások is elolvassák és lesz, aki elgondolkodik...

2018. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
13%
Remélem, ez a kérdés nem a tegnapi Jön a baba epizód miatt íródott ki...
2018. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

Én külföldön szültem. Megkérdezték a kórházban, akarok-e szoptatni. Aki nem akart, azt nem győzködték, az ő döntése, és kész.

A szobatársam nem akart szoptatni, az ő szülés utáni csomagjában, amit a kórház adott, tejapasztó gyógyszer volt, és játszócumi. Az enyémben szoptatós vitamin és bimbókrém.

Ilyen egyszerű is lehetne ez.

2018. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%
Ma mindenki be van feszülve?!
2018. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%

"ha más meg tápszerezni akart"


Akart a fene b+!

2018. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Van hozzászólás ami reakcióra sem érdemes. Pomt miattad lelkibeteg sok nő!!!


Én nem láttam semmilyen tévéműsort!! Nem nézek ilyen műsorokat!!!!!

2018. jan. 7. 12:53
 17/21 anonim ***** válasza:
91%
Én "ősanya" vagyok az itteni fogalmak szerint, de tökéletesen érthető a döntésed, ne magyarázkodj, ne is kösd senkinek az orrára, hogy nem szoptatsz majd - nyilván a gyerekorvoson,védőnőn kívül. A gyermekorvossal és a kórházi csecsemőosztályon is azonnal közöld a döntésedet (és indokaidat, ha akarod), így azonnal megkezditek a tápszeres táplálást. Én azt gondolom, hogy a táplálás-táplálkozás több, mint puszta biológia, az a szoptatott csecsemő,akit zokogva szoptatnak, semmivel sem kap többet a szoptatás által, mint az, akit boldogan táplálnak cumisüvegből (azt halkan írom csak, hogy cumisüvegből is lehet úgy etetni, hogy a pólód felhúzod, a baba simogathatja a hasad, több bőrkontaktus van köztetek,stb., de ezt nyilván tudod.)
2018. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
27%

Az nem megoldás, hogy fejed a tejet és cumisüvegben adod?

Volt ismerősöm, aki nem tudott szoptatni (nem tudom pontosan miért), de fejte kitartóan.

2018. jan. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
11esnek: 3,5 éves koromig szoptatott az édesanyám, mégis allergiás vagyok és ekcémád :))
2018. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
7%
Kedves kérdező, vajon arra miért nem reagálsz, hogy a tápszeresek is támadják az anyatejeseket??? HMM??
2018. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!