Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ciki manapság szülés /...

Miért ciki manapság szülés / terhesség után jól kinézni?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy mostanság ha valaki merészel jól kinézni szülés után akkor azt az emberek támadják? És miért az a menő meg a "valós" ha valaki úgy néz ki mint egy db. szr már bocsánat.

Instagramon folyton látom az anyukákat bodyshamelni meg valótlannak titulálni más anyukákat akik jobban néznek ki.

Ez engem nagyon zavar mert konkrétan én szülés után egy héttel (sőt már 3 nappal amikor jöttem haza) is jobban nézek ki mint valaha, a hasam már teljesen visszament és lapos.

A kórházból is kinéztek amikor a rendes farmeremben mertem végigsétálni a folyosón meg pofákat vágva mondták hogy milyen marha szerencsés vagyok... Persze meg sportolok kicsi korom óta és úgy látszik a testem emlékszik. Ki sem merek rakni sehova képet mert attól félek egyből nekem ugranak hogy photoshoppoltam vagy terhesség előtti kép mit lódítok és miért kell ilyet kirakni hogy más rosszul érezze magát... Holott én rohadt büszke vagyok arra amit a testem véghez vitt és legszívesebben az egész világnak megmutatnám! Főleg azért mert én rettegtem attól hogy nem lesz a régi a testem mert mindenhol azt hallottam hogy az bizony sosem lesz az kész pont.

Miért nem lehet elfogadni hogy ilyen is van és miért kell ezeket ilyen utálatosan kezelni? Én sem bántok senkit amiért nem a régi egyből...



2018. jún. 4. 16:03
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
37%

Leírtad a lényeget.


"Hiztam is,ami kimondottan jól áll,rám fért pár kiló,viszont hasam az nem lett lapos,de majd az lesz. "


Ez a jó hozzáállás.


"Egyáltalán nem zavar, büszke vagyok rá,hisz egy gyönyörű baba miatt lett olyan,amilyen. "


Ez a rossz. Egy ideig oké. Amíg szoptatsz vagy regenerálódik a tested teljesen normális. De amikor már ovis gyerek anyukája mondja az egyértelműen nem igaz.

2018. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
80%

Annyi nonel csupan a genetika;)


43 vagyok. Harom gyerekem van. Az egyik mar 18 eves. Sosem voltam 60 kg-nal tobb. De ez mitol nagy szam?

Futok, kocogom, kerekparozok. De ha nem tennem, akkor sem hiznek. Ilyen alkat vagyok. Jelenleg 53 kg.

2018. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
82%

Először azt ìrod, hogy mièrt az a menő ha valaki ùgy nèz ki mint egy darab sz... a vègèn meg, hogy nem bàntod aki nem a règi formàjàban van szülès utàn. Hùha ez igen. Utàna mèg odakommentelsz egy szomorù emoji jellel, hogy nem merek megszòlalni en senkit nem akartam megbàntani... jèzusom, ugyanmàr nagyon gàz vagy! Azèrt biztos nincsenek àlmatlan èjszakàid a kèrdèsre vàlaszt vàrva h mièrt irigyek az emberek hogy oly gyönyörű vagy, tehàt nem azèrt irtad ki mert komolyan erre vàrsz vàlaszt csak jàtszani akartad az eszed h micsoda nő vagy. De kèpzeld nem vagy nagy szàm. Nekem is lement az össz felesleg a szülès utàn egy hèttel ès miutàn letelt az első 6 hèt visszatèrtem a sporthoz ès pròbàlom jòformàban tartani magam. Nyilvàn mèg hatezer màsik nő is ìgy van vele mègse hìreskedik itt. Most ezzel mit akartàl, de tènyleg? Ja tudom: Ùristen nemààr mennyire jò vagy, ahh irigykedem, biztos gyönyörű vagy, bàrcsak èn is ilyen lennèk, a pasik biztos elàjulnak tőled!

Na, nyilvàn ilyen kommentekre szàmìtottàl...

2018. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Utolsónak: ezt egyrészt ők írják magukról, hogy igen szarul esznek, szoptatnak, szültek, feljött ennyi, szarul néznek ki de ők anyák ez belefér. Őket idéztem nem a véleményemet róluk és nem is mondok vagy gondolok ilyeneket senkiről mielőtt valaki azt gondolná. Mondom ezeket ők állítják magukról hosszú instagram postokban sőt kommentekben alázzák azokat akik meg merik jegyezni hogy ez nem kifogás vagy hogy ők nem így néznek ki.

Ha annyira reklámozni akarnám itt (vagy bárhol) magam akkor mellékelnék fotót arról hogyan is nézek ki vagy minden platformra kiposztolgatnám hogy hashtag egy hét postpartum irigykedjetek pcsák! De nem tettem és nem is fogom.

Az sem érdekel ki van vagy ki nincs elájulva tőlem, nyilván az hogy a férjem továbbra is vonzónak talál és nem csak a gyereke anyjának az igenis fontos és szerintem alapvetően mindenkinek az kéne hogy legyen.

Az ilyen gyalázkodó kommentárokra mint pl. a 7. pedig kommentálni sem szeretnék, gondolom ő is az instagram kommentekben lehordók táborát erősíti...


Egyszerűen csak kérdem én: miért olyan divatos mostanában erre fogottan elhagyni magunkat és megszólni azt aki egyszerűen szerencsésebb alkat, más életmódot folytat stb. Én nem állítottam vagy állítom egyetlen pillanatig sem hogy valami grandiózust vittem végbe de őszintén az amit a testem abszolvált az elmúlt 9 hónapban az számomra lenyűgöző és úgy gondolom hogy egy másodpercig sincs okom szégyellni azért mert más nem így néz ki és kelti a bűntudatod a siránkozásával mert manapság az dívik és anyának lenni egy kibúvó arra hogy az ember ne legyen a topon.

2018. jún. 4. 18:35
 25/42 anonim ***** válasza:
89%
Vizuális vagyok, úgyhogy elképzelem a szitut. A dagadék anyukák, mind a kérdezőt lesték, aki a tökéletes testével végigvonult farmerben, mert az osztályon csak dagi anyukák voltak. Nálunk rengeteg csinos kismama volt, nem foglalkoztak mással, mert a babájukban gyönyörködtek. Rossz helyen élsz.
2018. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenkor szokás megkérdezni, hogy dicsekedni jöttél vagy panaszkodni? :) Nehezen hihető hogy ez valakinek egy marha nagy probléma. És nincs túlcifrázva persze...

-Egy genetikailag vékony nő

2018. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ahogy te is beláttad, abban, hogy úgy nézel ki ahogy szerencse faktor is van. (nyilván lehet tenni érte, és ha teszel is akkor arra lehetsz büszke)


Viszont van olyan anyuka is aki hiába tesz és dolgozik rajta (étrend/mozgás), nem olyan szerencsés számokat dobott a "genetika lottó". Vagy lehet olyan környezetbe ment haza mondjuk a harmadik gyerek és problémás háztartás mellé, hogy "limitált" ideje és energiája van ezzel foglalkozni. Ők ugyanúgy nem érzik fairnek ha elítélik őket.


Én még nem szültem, de anno elég sokat jártam edzőterembe, és rájöttem, hogy igazából két véglet van. Tényleg van az a típus aki a "fogadjon el mindenki ilyen alkattal" szlogen alatt bújtatja saját lustaságát. (ez is helytelen)


De ugyanígy a "másokat lenéző fitt csajok" is idegesítőek.

Mikor én munka mellett heti 3 napot alig tudtam kiszakítani az edzésre, és az inzulinrezisztenciám és régi műtéteim miatt nem voltam olyan sikeres mint ők. Folyamatosan kaptam az "oltásokat", hogy csak akarat kérdése, meg "látod én is meg tudom csinálni, hogy itt vagyok és ilyen alakom van" miközben nyilván az ő nagyobb sikerük mögött szerencse, több pénz és idő is állt. (mert pl nem dolgoztak)


A lényeg, hogy senki nem tudhatja a másik hátterét, így butaság ítélkezni.

2018. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
83%
9 hónapja szültem maradt rajtam felesleg kb. 10 kg. Én le szeretném adni,de egyenlőre egy betegség miatt nincs hozzá erőm. Szülés előtt 53 kg voltam most vagyok 63. Zavar,de nem tudok most mit tenni szoptatok ennem kell,mert ha nem eszek szédülök leesik a vérnyomásom.. Nem lettem bálna,mert eloszlik,de mégsem érzem jól magam. Most akkor én sz.r lennék? Nem gondolom magam annak. Én nem egy netes frusztrált öntelt tyúk véleményére adok. De kedves kérdező olyanhoz is eljuthat a véleményed,aki mondjuk magára veszi és beletiporsz. Ne ítélkezz még nem tudod valakinek a hátterét. Mondom ezt úgy,hogy én se szeretem,ha azzal jönnek,hogy azért dagi,mert szült ennek x éve. Mondja azt,hogy nem érdekli a súlya kicsit őszintébb. Viszont én pont másképp vettem észre rám néznek furán,hogy meghízott és az én környezetemben a magad fajta néz le amikor megyünk pl. védőnőhöz.. Engem nem zavar,de látszik rajtuk,mert bámulnak. Viszont engem egy szerető férj és egy csodás fiú vesz körül,akiket imádok. És a párom sem várja el,hogy essek össze csak,hogy pár kg-al könnyebb legyek. Tudja ő is,hogy ha a szoptatásnak vége akkor már jobban tudok diétazni vár egy műtét aztán újra formába hozom magam. Nekem most a kisfiam az első és az egészségem nem az,hogy S ruhákat hordjak. Te szerencsés vagy örülj neki. Neked nem kell küzdened a súlyodért,de fogadd el,hogy van akinek igen és ne ócsárold. Mellesleg soha nem foglalkoztam mások súlyával,mert képes voltam elfogadni önmagam nem az érdekelt ki hány kg. Csak az foglalkozik másokkal,aki nincs kibékülve önmagával vagy pedig annyira felszínes,hogy mindenkit a külseje alapján osztályoz. Én csak remélni tudom,hogy a gyereked nem a felszínességre neveled! Én szeretek küzdeni dolgokért. Jobban örülök,ha magam érem el a dolgokat és,ha vissza kapom az alakom nem posztolgatom ki sehova,mert az a lényeg én mit gondolok magamról nincs szükségem senki elismerésére maximum a férjem véleménye számít. Akikről te beszélsz,hogy kirakja a csíkos hasát,hogy ilyen egy anyatest. Én attól is frászt kapok nem tudom mi szükség van arra sem. Van aki szerencsés van,aki nem és van,aki tesz érte és vannak akiket nem érdekel a súlyuk. Csak azt nem értem miért is kéne engem,hogy érdekeljen más nők hogy néznek ki. 😅 És,hogy arra büszke vagy,hogy semmit nem csináltál és vissza ment az alakod, azt meg végképp nem hiresztelném,mert csak mázli az egész. Örülj neki rakj ki képet,ha szeretnél te dolgod,te döntésed. Nem bántani akarlak,de olyan vagy,mint egy tini,ha anyuka vagy akkor kicsit érettebnek kellene lenned.
2018. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Itt egyesek vagy olvasni nem tudnak vagy csak szeretik kiforgatni mások szavait.

1: senki senkit nem ócsárolt itt csak azt mondom ezt egyes nők épp magukról állítják.

2: kikérem magamnak hogy semmit nem tettem azért hogy így nézzek ki. Nyilván valahol genetika DE a hízékony alkatom ellenére a terhességem alatt alig jött rám 7 kg mert odafigyeltem arra hogy eszem és nem zabáltam kettő helyett. Nem diétáztam mielőtt bárki nekem jön ezért is. Másrészt olyan hasizmom volt mint 1-2 férfinek sem mivel aktívan sportolok mióta az eszemet tudom!

3: a kérdésem továbbra sem az hogy mit gondoltok rólam vagy a fitt anyukákról hanem hogy mi az istenért lett divat ezt kifogásként felhozni, meg lehurrogni azokat akik terhesség után jól néznek ki mondván ne kergessünk már illúziókat mert akkor mindenki olyat fog elvárni magától ami igaziból lehetetlen szoptatás mellett. Hát nem és ezt jó lenne ha észrevennénk végre. Én pl. pont az ilyen siránkozások miatt rettegtem a terhességtől és rengeteget sírtam mert azt hittem hogy a testemnek törvényszerűen búcsút kell intsek miközben ez nem feltétlenül így van! Lehet hogy ezzel egyesek megkímélik a saját meg mások lelkiismeretét de közben másokat rettentenek el...

2018. jún. 4. 23:52
 30/42 anonim ***** válasza:
75%

Az a helyzet, hogy mivel az instaról indulsz ki, így kizárólsg végleteket láttál.


Igen biztos sok az irigy nő. Tudjuk nagyon jól, hogy mi nők nagyon gonoszak tudunk lenni.

Na de a közösségi oldalakon általában nem a szomszéd anyukának mennek neki akiről tudják, hogy genetikailag is vékony.

Hanem azokra, akik azt az üzenetet közvetítik az anyukák felé, hogy tök normális dolog szülés után két nappal az edzőteremben küzdeni a szokott alakért, egy héttel később pedig kockahasat fotózgatni és posztolgatni.


Ezzel van a baj. Nem a kockahas a lényeg, illetve a többség nem irigyli. Hanem az üzenetével, mert ez nem normális dolog.


Az, hogy celebek posztolnak az edzőteremből szülés után egy héttel, az tényleg bicskanyitogató. Mert akkor nyilván ő nem is szoptat, hiszen tönkre mehet a melle.

Miközben annyi nő szeretne szoptatni, aki nem tud... ő pedig csak eldöntötte, hogy nem és kész.

Akinek ennyire fontos a saját teste, az ne vállaljon még gyereket.


El fog jönni az idő, amikor mindenki visszakapja az uralmat a hétköznapok felett, és mindenki tehet azért hogy jobban érezze magát a bőrében.


De hidd el Kérdező, hogy nem azokkal a nőkkel van a baja a világnak, aki szülés előtt vékony volt. Természetes, hogy szülés után is jól néz ki.

Hanem azokkal, akik nagyon korán már az edzőteremből posztolgatnak, de lássuk be azért ezek általában celebmamik és nem hétköznapi anyukák.



Egyébként, az sem normális, hogy te ezt így magadra vetted. Nálad is akadhat némi testképzavar.


Én világéletemben küzdöttem a súlyommal, hol kordában tudtam tartani, hol nem. És épp akkor estem teherbe, mikor úgy nézek ki, mint egy kismalac... Már megvolt tervezve a következő hetem, hogy mikor hova fér be edzés (előtte már egy ideje nem csináltam), erre pisiltem egy pozitívat. Aminek persze elképesztően örülök, de jobb lett volna 10 kilóval kevesebbel kezdeni. Most azért eléggé parázom, hogy hol lesz a vége. De igyekszem odafigyelni.

Viszont nem stresszelem szét magam rajta, mert tudom hogy eljön majd az idő mikor foglalkozhatok magammal. És a gyerek előtt is jó példa lesz ha azt látja majd hogy a sport fontos.

2018. jún. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!