Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ciki manapság szülés /...

Miért ciki manapság szülés / terhesség után jól kinézni?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy mostanság ha valaki merészel jól kinézni szülés után akkor azt az emberek támadják? És miért az a menő meg a "valós" ha valaki úgy néz ki mint egy db. szr már bocsánat.

Instagramon folyton látom az anyukákat bodyshamelni meg valótlannak titulálni más anyukákat akik jobban néznek ki.

Ez engem nagyon zavar mert konkrétan én szülés után egy héttel (sőt már 3 nappal amikor jöttem haza) is jobban nézek ki mint valaha, a hasam már teljesen visszament és lapos.

A kórházból is kinéztek amikor a rendes farmeremben mertem végigsétálni a folyosón meg pofákat vágva mondták hogy milyen marha szerencsés vagyok... Persze meg sportolok kicsi korom óta és úgy látszik a testem emlékszik. Ki sem merek rakni sehova képet mert attól félek egyből nekem ugranak hogy photoshoppoltam vagy terhesség előtti kép mit lódítok és miért kell ilyet kirakni hogy más rosszul érezze magát... Holott én rohadt büszke vagyok arra amit a testem véghez vitt és legszívesebben az egész világnak megmutatnám! Főleg azért mert én rettegtem attól hogy nem lesz a régi a testem mert mindenhol azt hallottam hogy az bizony sosem lesz az kész pont.

Miért nem lehet elfogadni hogy ilyen is van és miért kell ezeket ilyen utálatosan kezelni? Én sem bántok senkit amiért nem a régi egyből...



2018. jún. 4. 16:03
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező én nem azt mondtam, hogy nem figyeltél az alakodra mert nyilván igen, ami tök jó.

Csak, hogy ebben azért a genetika IS segíthet. (és van akinek meg nem)


Plusz mielőtt elfelejtjük ha van/volt lehetőséged aktívan sportolni, egészségesen étkezni, van/volt időd és pénzed erre akkor megint csak ahhoz a csoporthoz tartozol aki szerencsésebb. Mert nyilván van olyan duci nő aki lustaságból nem foglalkozik ezzel, de van olyan is akinek pl. több gyereke van, ház körüli teendői, munkája, családi problémája, gondozni való szülei stb. És a napi teendőkkel is örül ha végez.


Nem kell a duma, hogy egy fitness mindenkinek belefér, mert én aki aktívan jártam 8 órás munka mellett tudom, hogy ez nem igaz. Egy hatékony edzés átöltözéssel legalább napi 1-2 óra. (bemelegítés, kardio erősítés stb.)


Én is egészségesen táplálkozom most cukorbetegség miatt (150gch diéta), és edzőterem helyett (időszűkében mivel még dolgozom) most otthoni elliptikus tréneren mozgok napi 30 percet...viszont nem teszek úgy mintha ettől sokkal királyabb lennék mint mások. Mert valljuk be a szénhidrátmentes étrend drágább, ahogy az edzés és gépek használata is pénz és idő. Én szerencsés vagyok, hogy van erre lehetőségem, és igyekszek élni vele. De el kell fogadni, hogy ez nem mindenkinek fér bele. (vagy nem mindenkinek olyan fontos mint neked, mert ő azt az időt inkább mással tölti el)


Sok nőt talán ezért zavarnak az efféle fitness anyukák. Mert az ilyen posztok segítő szándék helyett sokszor inkább ilyen "ti miért nem néztek ki így, pedig én is meg tudtam csinálni...." hozzáállással vannak, akkor is ha az illető sikerében azért vannak önmagán kívül is segítő elemek. (mint írtam fentebb, pénz, idő, jó gének, photoshop esetleg)


Lehetne és kellene is az egészséges életmódot jól és segítő szándékkal promózni mert tény, hogy nagy gond...de valljuk be szülés után 1 héttel lapos hasat villantani inkább irreális elvárás (akkor is ha neked sikerült), ami az esetleg lustább/teltebb kismamáknak inkább provokáció és önbizalomelvétel mint pozitív példa. (mert valahogy ezek a fotók mindig tökéletesek)

2018. jún. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
87%

Te meg nem fogod fel, hogy egyáltalán nem lett divat. Talán nem a közösségi oldalakon kéne élni az egész életed, és akkor te magad is rájönnél. De aki instatcicák között mozog, és az a mérvadó hogy ki mit kommentelt hova annak ezt hiába mondom.

A nem ócsároltam senkit rész elég megmosolyogtató, mivel már a kérdésedben is arra utaltál hogy úgy kinézni mint egy db szr. Ez nem ócsárolás tényleg. Igazából írhattad volna azt is hogy nem kell túlsúlyosnak lenni, de gondolom akkor nem lett volna alkalom belerúgni másokba.

Arról meg végképp szót ne ejts hogy kinek mi mennyire nehéz. Az ember nem egy beprogramozott robot, így mindenki másnak más fogyni-hízni. Mit tudsz te más életéről? HOgy ő miért túlsúlyos?

A magadfajta megérdemelné már valaki jó pofán bssza, mert nagy önimádatodba már nem tudod kibe rúgj bele. És mielőtt elkezdenél itt megint mentegetőzni, de azt csinálod. Az egész kérdés " db szr"nőkre van kihegyezve. Érdekes nekem pl. eszembe jut ilyet kiírni, vagy gondolkodni pedig világ életemben vékony voltam.

Rosszindulatú vagy.

2018. jún. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
54%

Csak nézzétek meg Katalin hercegné szülés utáni nyilvános szereplése alá érkező kommenteket.

A lrgtöbb az volt, hogy bitmztos nem is ő szült, hanrm béranya, hiszen szülés után nem lrhet így kinézni.

Arra csak kevesen gondoltak, hogy ő nem a szomszéd Katika, hanem egy hercegné, akinek kötelességei vannak, és egy egész stáb dolgozott azon, hogy arra az 5 percre jól nézzen ki. Aztán otthon úgy szenved, ahogy nem szégyelli.


Egy barátnőm is 2 gyerek után vékonyabb, mint valaha, pedig nincs ideje edzeni, a hajmosás is éjfél utáni tevékenység, de kapja a beszólást, hogy biztos magával foglalkozik a gyerekek helyett, pedig évek óta wcre se megy egyedül. Az össz testmozgása annyi, hogy rohangál a két gyerek után, és cipeli őket.


Az emberek nagyon rosszindulatúak, ez itt is látszik.

2018. jún. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
65%

"Az emberek nagyon rosszindulatúak, ez itt is látszik."


Ki a rosszindulatú?? Aki megvédi más édesanyákat az ilyen kérdezőféléktől, akik a gyakorira járnak ömlengeni hogy ők milyen csinosak? Nagyon vicces vagy.

Azt meg senki nem mondta hogy nincsenek rosszindulatú emberek, de ez a kérdező félék táborára is igaz aki darab szrnak nevez másokat. Bagoly mondja verébnek esete.

2018. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
20%

Senkit nem sz..rozott le. Azt kérdezte, miért menő, ha valaki úgy néz ki?

De ezt nyilván csak az érti, akit megvető pillantások kísérnek a játszótéren, gyerekorvosnál, mert szülés után mer jól kinézni.

Pedig ez sokszor csak genetika. Van, aki szülés után egy héttel már lapos hassal közlekedik, más meg hónapokkal később is kinyúlt hassal él, mert lassabban regenerálódik.

2018. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
64%
4dik babámat szültem. Messze vagyok a verseny formámtól. De majd ha apici nagyobb lesz és lesz egybefüggő 1 órám amit csak magamra tudok fordítani. Vizsgázom is jelenleg más a prioritásom még messze nem lapos a hasam. Szerintem örülj, hogy jó a genetikád is azért az is számít, meg mennyi segítséged van.
2018. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
86%

Azt kérdezte, miért menő, ha valaki úgy néz ki?


Senki nem mondta hogy menő. Csak az anyuka még nem tudott lefogyni addigra, vagy nem is volt túl sok ideje rá hogy foglalkozzon vele.

Ez az egész pedig igen a szrozásról szólt.

Ha valaki kövérként megvető pillantással kiséri az meg valszeg irigy....de nem azért mert önmagát gondolja "menőnek".

2018. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
69%

Az írásodból az jön le, hogy nagyon de nagyon fiatal vagy. Miért nem tudod megérteni a kevésbé szerencséseket? Én rengeteget eszek, de olyan a genetikám, hogy 50kg fölött még sose voltam. De ezért még nem kell lenézni másokat, akiknek nehéz az alakjukat tartani. Nem egy olyan embert ismerek, akik sportolnak, egészségesen táplálkoznak a kilók meg nem mennek le. Az meg természetes, hogy ők irigylik a magadfajtákat. Biztosan én is irigykednék, hogy annak ellenére, hogy mindent megteszek, nem tudok lefogyni és akkor egy friss anyuka meg kockahassal elbalettozik a szemem előtt. Hazaérve meg egy darab sz.rnak hívna engem egy fórumon.


Ne az interneted éld az életedet. Nincs neked mondjuk egy gyereked, akivel foglalkoznod kellene? Miért facebookon, instagramon és a gyakorikérdéseken lógsz?

2018. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a történetemet:). Első babámat 58 kilóval, 160 centivel kezdtem, teljesen normál testalkattal. Mindig is sportoltam meg figyeltem, de sose voltam az álomtestű kategória. Végigzabáltam a terhességet, feljött 25 kiló. Szerencsémre a szoptatás miatt 2 hónappal késöbb a régi súlyomnál jártam. Most, 1,5 évvel késöbb 22 hetes kismama vagyok. Elhatároztam, hogy most nem fogok zabálni, nem fogok fogyózni, de figyelek. Senki nem szólt az elsőnél, hogy túl sokat híztam (természetesen tudtam), de magam miatt nem akartam annyit. Sajnos a sporttól el vagyok, szóval az kilőve. Ahogyan írtam még csak 22 hetes vagyok és már 10 kiló feljött, 67 kiló vagyok. Igazából nem érdekel és továbbra is figyelek, de zabálással és anélkül is úgy nézek ki, mint “egy db sz.r”, a Te szavaiddal élve. Sajnos a mostani terhesség elején 8-9 hetesen kijöttek a visszereim is (amik eddig nem voltak), hormonálisan is kijöhetnek azt mondta a dokim, nyilván akkor még nem híztam

10 kilót. Kompressziós harisnyát hordok felkeléstől lefekvésig mindennap és még így is egyre csúnyább a lábam, mindhatnám, hogy gusztustalan, mert az az igazság. Szóval akkor én dupla “sz.r” vagyok? Én egyáltalán nem tartom cikinek, ha valaki jól néz ki terhesen, illetve utána, nem sajnálom Tőle, sőt jó értelemben irigylem is őket. Azt viszont cikinek tartom, hogyha valaki ezzel felvág és lenézi azt, aki nem úgy néz ki, mert itt vagyok én, mint példa, hogy sajnos nem mindenki azért lesz “egy db sz.r”, mert tehet róla.

2018. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Amúgy nem tudom ki nézett ki a kórházból. Én 1 hétig voltam benn, elég sok szobatársam volt, néhánynak a nevére is emlékszem, de megmondom őszintén, hogy egyáltalán még csak nem is rémlik, hogy kinek milyen volt a testalkata. Nem tudom hol szültél, de szerintem csak Te képzelted, hogy pofákat vágtak Rád a kórházban, hogy jól nézel ki és nem a pár napos Kis Csodájukkal voltak elfoglalva:).
2018. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!