Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél adtok pénzt az...

Szülésnél adtok pénzt az orvosnak, nővérnek, stb?

Figyelt kérdés

Párom hamarosan szül. Fogadott orvosunk nincsen, akihez eddig magánba jártunk, ő nem vállal szülést. (vagy nem engedik). A hálapénzt személy szerint teljes mértékben elítélem! Úgy gondolom, hogy mindenkinek van fizetése, ne tartsa senki a kezét azért, amit amúgy is meg kellene becsülettel csinálni.


Kíváncsi vagyok, Önök/Ti hogy gondoljátok.



2018. aug. 12. 01:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
2x szültem, fogadtam mind 2x orvost, maximálisan jó döntés volt. Szülésznőt nem fogadtunk, de adtunk annak aki épp akkor ott volt és segített.
2018. aug. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

2 gyerekem van 5 és 1 évesek.

Elítélem a hálapénzt, soha senkinek nem adtam semmit.

Mégis mindkét szülésemkor maximálisan odafigyeltek rám, a szülésznők kedvesek, segítőkészek voltak.

Mindkét gyerekem gátvédelemmel született, nem vettem észre semmi hátrányát, hogy nem volt fogadott orvosom, azt se láttam, hogy várták volna a pénzt.


Terhesség alatt láttam némi hátrányát, hogy nincs fogadott orvosom, mert az sztk alapú terhesgondozás egy nagy nulla, órákig tartó várakozás egy vérvétel beutalóért, orvosi vizsgálat 0. Viszont ha problémamentes a terhesség, akkor nem gond.

2018. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%

Na, álljon már meg a menet! Kicsit összemostátok itt a dolgokat, ahogy elnézem.

HÁLAPÉNZ = Elégedett vagyok az orvosi ellátással, ezért UTÓLAG azzal fejezem ki a hálám, hogy valamit adok pluszban, a saját fizetésén felül (akár pénzt, akár ajándékot).

Az, hogy ha valaki orvost fogad, és aztán fizet, az marhára nem hálapénz. Az az orvos tarifája pont azért, mert neked sem lenne kedved bemenni hétvégén/éjszaka/ünnepnapon full ingyen. Teljesen érthető, hogy az orvos ezért pénzt vár el. Az más kérdés, hogy véleményem szerint erre is lehetne normálisabb módszert kitalálni (pl. a kórházban meg lehetne mondani, hogy xy orvosnál szeretnél szülni, amiért ki kellene fizetni egy bizonyos fix, előre meghatározott összeget. Ebből kapna az orvos és a kórház is).


"Anno, amikor a feleségem szült érezhető különbség volt a hálapénzes és a sima betegek között. Erről ennyit."

Hogy lehet előre tudni, hogy valaki fog-e adni hálapénzt vagy nem? Ugyanis ha a hálapénznek azt vesszük, amit valóban annak nevezünk, akkor azt UTÓLAG kapja az orvos. Honnan tudja előre, hogy oda kell-e figyelni vagy nem, ha csak utólag derül ki? Ismétlem, ha valakinek előre pénzt adsz, az nem hálapénz, hanem vesztegetés.

Vagy esetleg arra gondolsz, hogy érezted a különbséget a fogadott orvossal szülő és nem fogadott orvossal szülő nők ellátása között? Mert a kettő nem ugyanaz.


"7-es, ordít rólad, hogy férfi vagy"

Ez mellément, nő vagyok.


A következő bekezdésedben folyamatosan az állami és a magán ellátást hasonlítod össze. De marhára nem ez volt a téma:) Én baromira megértem azt, hogy valaki miért fogad orvost. Sőt, mi több! Én magam is fogadnék. Nem azért, mert halálfélelmem lenne, ha nem fogadnék, hanem azért, mert nekem is sokkal kényelmesebb:

- tiszta rendelőben pár percet várni ahelyett, hogy egy zsúfolt állami kórházban várok

- ha egy ember vizsgál minden alkalommal, nem a kórház fele

- ha egy ember tudja az egész kórtörténetem, és nem kell minden alkalommal elölről kezdeni

- ha -ahogy említetted- nem jönnek be még 20-an, mikor pucér seggel fekszem az ágyon


Ebben mind igazad van, senki nem állította, hogy nem, de itt nem az volt a kérdés. Itt nem a TB-s és magán ellátás körülményeit hasonlítottuk össze.

Itt az volt a kérdés, hogy HA NEM FOGADSZ ORVOST, akkor kell-e adni HÁLAPÉNZT (azaz utólag pénzt vagy ajándékot) az orvosnak csak azért, mert épp ő volt ott a szülésnél, holott alapvetően ez a munkája és ez volt a beosztása?

Remélem érzed a különbséget.


"A fogadott orvos minden türelmes, odafigyelő, csodálatos, az állami ellátás meg mindig borzalmas, türelmetlen, kikönyöklős" témához rengeteg mindent tudnék írni, amiből a laikusok az égvilágon semmit nem látnak. A totál indokolatlan, de "megmentettem az életét és a gyermekét körítőszöveggel előadott" kényelmi császármetszések stb.


" De az, hogy az orvos mennyire figyel oda a szövődményekre, ÉS MIKOR VESZI ÉSZRE AZT az igenis függ a pénztől. "

Továbbra sem értem meg, hogy én honnan tudnám előre, hogy majd Julcsika fizetni fog szülés után, mikor még csak vajúdik?

Nem az lenne a logikus, hogy ha annyira marhára pénzt akarok szerezni a fizumon felül, akkor ügyeletben mindenkivel a lehető legkedvesebben, legtürelmesebben, legfigyelmesebben bánok, hogy majd utána legyen kedvük pénzt adni? Ha nekem az az érdeke, hogy pénzt kapjak utólag, akkor miért végezném szarul a munkám? Miért ne figyelnék oda?


"Ha pl valakit megkérnek, hogy ingyen menjen be hétvégén dolgozni, akkor az emberek 99,9%-a szidja az anyukáját mindenkinek, vagy ha tovább kell maradni a munkahelyen túlórapénz nélkül."

Megint kevered a fogadott orvost az ügyeletessel.


"Tudod ő bejön ès csak velem foglalkozik."

Nem akarlak elkeseríteni, nálunk a legfelkapottabb dokinak rendszeresen egyszerre 2-3 szülő nője van a szülőszobán, és ha épp nem ügyeletben van, akkor jellemzően még a műt is.

De ez megint a fogadott orvos vs. ügyeleti ellátás, tehát megint csak nem ide tartozik.


Arról már beszélni sem merem, hogy az SZTK-s ellátás sokszor a magánbetegek miatt olyan, amilyen.

Tapasztalom elég gyakran, hogy 20-an várnak az UH előtt, akiket nekem kellene az oda beosztott orvosként megnézni, de nem tudom, mert bejön az a, b, c, d, x, y, és z a saját kis maszek betegével, a többi meg le van szarva.


Ha nagyon bele akarunk menni a filozofálgatásba, az egész magyar egészségügy éppen a hálapénztől meg a fogadott orvostól rohad, de rendesen. Sok orvos nem azt csinálja, amihez legjobban ért, hanem ahhoz, amiért fizetnek neki.

Akkor lehetne csak az egészet helyrerakni, ha nem csak a hálapénz, hanem a fogadott orvos meg magánbeteg fogalmát is eltörölnék. De persze ez ellen a betegek minimum annyira lázadnának, amennyire az orvosok.

2018. aug. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem. Csöppet se voltam hálás. Az orvos normális volt, de ő kap fizetést.

A szülésznők nem sokat bagóztak rám, a csecsemősöket és a kórházi védőnőt hagyjuk inkább. A véleménynyilvánítás feléjük nem a hálapénz lett volna.

2018. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, az ápolóknak jobban szükségük van egy kis "hálapénzre", még ha elítéled is, mint magának az orvosnak, mert neki valószínűleg elég jó a fizetése, de egy szegény ápolónőtől én nem sajnálnám, és nem azért, amit fentebb írtak, hogy jól bánjanak a feleségeddel, hanem azért, mert embertelenül sok munkát végeznek, kevesen vannak, és még nem tart ott Mo., hogy olyan fizetéseket tudjon adni, amiből gond nélkül meg lehet élni.
2018. aug. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Még nem voltam szülni, másfél hét múlva esedékes, de leírom a gondolataim.


Mindig is szerettem magánorvoshoz járni, az sztk-s háziorvosom évek óta nem látott, fogászati és nőgyógyászati szűrővizsgálatokra és endokrinológushoz magánklinikán jártam.


Aztán mikor kiderült, hogy babát várok a helyi kórházba kezdtem járni terhesgondozásra. Volt 1-2 alkalom, hogy többet kellett várni, mert az orvos épp műteni volt, de általában az érkezésem és távozásom között kb. 1 óra telt el. Ebben nagy szerepe volt a gondozóban dolgozó aszisztens hölgynek, aki hihetetlen profin és mellette kedvesen végzi a dolgát (névről ismeri a kismamákat, pedig megyeszékhely!), mindent rendesen elmagyaráz nem csak az orrod alá tolja a papírt, rohan az orvosok után stb. Ha lehetne, neki tuti adnék “hálapénzt”.


Az ultrahangon itt is fogadják az ügyeletes orvosok a magán kismamáikat. De nem értem. Ugyanaz az orvos, ugyanabban a szobában, ugyanazzal a géppel néz meg, akkor megéri-e nekem 10-15ezreket fizetni csak azért, hogy érkezés után rögtön bemehessek?


Én az ultrahangokat az Istenhegyi klinikán csináltattam és nem az időpont miatt (ott is 20 percet késett a doki :D ) meg nem is azért, hogy kedvesek legyenek velem, hanem azért, mert ott a legjobb gépek és legjobb orvosok vannak és mivel amúgy szerencsére probléma mentes a terhességem úgy gondoltam az ultrahangok legyenek profik!


Nincs fogadott dokim és nem is lesz. Nálunk a kórházban 2 olyan doki is van, akik iszonyat lelkiismeretesen végzik a munkájukat és nem lehet őket felfogadni, állítólag hálapénzt sem fogadnak el. Egyikük anyukámat műtötte pár éve és valóban nagyon kedves és nem adtunk neki pénzt. Van magánrendelője (nem a kórházban fogad betegeket) de szüléshez nem lehet felfogadni. Szakmai szinten mindenki mást is dicsérnek a tapasztalt anyukák, akikkel találkoztam a gondozóban nekem sem volt kifogásom. Így nyugodtan fogok bemenni a kórházba akkor is, ha nincs fogadott dokim.

2018. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Első 2nél adtam a szülésznőnek.

Most 3.al kórházba vagyok péntek óta, 41 hetes vagyok és nen csinálnak semmit!!!!! Várni akarnak vasárnapig .. semmi vizsgálat.

Igy semmit nem kapnak

2018. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mi nem adtunk senkinek. Ügyeletben szültem normálisak voltak velem így is.
2018. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

# 17-es... tipikusan az a helyzet, amikor azért nem csinálnak semmit, mert várják a pénzt.

Ha megkapták nézd meg, azonnal te leszel a legfontosabb! :)

2018. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Lehet csűrni-csavarni a szavakat.

Nálam hálapénz az előre adott pénz is.

Én mindig előre és utána is adok.

Probléma van az "orvos hölgynél" ha erről a módszerről nem hallott még...


Az elején azért adunk, hogy alapból maximális odafigyeléssel kezelje a pácienst.

Utána meg azért adok, ha megvoltam elégedve.


Ez így működik a gyakorlatban.

2018. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!