Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadjak e szülészorvost?

Fogadjak e szülészorvost?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első babámat várom és nem igazán tudok dűlőre jutni az orvos kérdésben. Egyrészről a környezetemben van rá példa hogy akinek nem volt fogadott orvosa 13 órán át vajúdott, mialatt volt hogy öt órán át rásem néztek, majd műszakváltás után derült ki hogy feleslegesen hagyták szenvedni mert órák óta tudták hogy császározni kell. Még két másik ismerősömnél a fogadott dokik egy óra alatt lebonyolították a szülést, persze ez véletlen is lehet. Illetve úgy gondolom hogy komplikáció esetén talán kifizetődőbb lehet a saját doki. Másrészről egy kisbaba mellett bőven van mire költeni a száz ezreket. Mielőtt megköveznének nem a pénzt sajnálom, jelenleg is magánrendelésen csináltatom a vizsgálataimat, mivel az sztk-s időpontfoglalásról elég hamar kiderült hogy nem túl zökkenőmentes... De nem találkoztam még olyan dokival akiről úgy érzem hogy kimondottam nála szeretnék szülni. És még hozzá jön, hogy ugye a fogadható "magánorvosok" csinálják az ügyeletet is. Légyszives saját tapasztalatot írjatok, mert szeretnék kicsit tisztábban látni a témában.

2018. okt. 14. 12:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs jobb dolgod, mint itt trollkodni?
2018. okt. 14. 12:24
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Én nem fogadtam kétszer szültem ügyeletes orvosnál. Minden rendben volt. Egyik babát éjjel szültem ott volt végig az orvos. Másik babát délelőtt ott is végig rám nézett az orvos. Semmi hátrány nem ért hogy nem volt fogadott orvosom. Sőt amíg bennt voltam szülész után minden nap bejöttek rámnézni a. dokik akiknél szültem.Szerintem felesleges pénzkidobás..szülni úgyis neked kell.
2018. okt. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Az én tapasztalatom szerint ez nagyban attól is függ, hogy hol laksz.

Az északi régió egy két megyéjében (mint nálunk is) csak úgy tudod kikerülni, hogy "kisebség" mentes folyosóra kerül, ha orvost fogadsz. Akkor törődik veled valaki a kórházban, ha orvost fogadsz. Nekem magas a vérnyomásom és cukros is lettem, soha senki nem mondta volna meg mit kell tennem, hova menjek, ha nincs fogadott orvosom. Felhívtam az orvosom azt mondta szerdán az ambulancián van menjek be, elmondtam neki, hogy miket látok én a leleteimen, rögtön küldött további vizsgálatokra. Ha ő nem lenne most nem tudnám mihez kezdjek.

De rengeteg ellen példa van rá, hogy ügyeletes orvosnál is lehet gond nélkül szülni. A babám és az én egészségem megér annyit, hogy fizessek valakinek aki törődik is velem, de nálatok nem tudom hogy van ez.

2018. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

En is elso babamat vartam es tudtam h mindenkepp fogadni kell orvost is meg szulesznot is.Utanna jartam,kerdezgettem ismiket akik szultek h kit ajanlnak, es ez alapjan dontottem (a fogatott dokinak nagyon jo hire van egyebkent).Es nagyon jol dontottem.Nem kellett ott ulnom az sztk-ba orakig varva,hanem mikor a doki ugyelt akkor mentem hozza vizsgalatra stb.Sokkal rugalmassabb es konyebb volt minden.Nekem biztonsag erzetet adott h jo kezekbe leszunk a babam es en is.Es mikor a szulesre kerult a sor, akkor is mindent elkovettek h jo legyen.Az en tapasztalatom h ha van orvosod akkor maskepp bannak veled.

Sokan mondjak minek ugy se lesz ott meg ehhez hasonlo beszedek, de szerintem jol meg kell gondolni h kit valaszt az ember,milyen az eddigi velemeny rola.

2018. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. okt. 14. 13:13
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem érdemes! Oké, valakinek megteszi az ügyeletes orvos, másnak nem. Én fogadtam és szuper volt minden.
2018. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igaza van annak aki azt írta fontos hogy hol laksz, melyik kórházhoz tartozol. Én fogadtam orvost, mert anélkül a körzetes kórházba kellett volna mennem, amiről csak negatív vélemények vannak, műhibák sora, figyelmetlenség stb. Legutóbb pl császár után lévő nőt ejtettek le, ráadásul a csecsemősök és a szülésznők is bunkók, nemtörődömek, pénzéhesek.


Dokim végig velem volt, intézett vip szobát, különben mehettem volna 5 másik idegen nővel egy szobába, igen nagy kisebbségi aránnyal. Mikor nem indult be a tejem elintézte hogy bejöjjön hozzám a szoptatási tanácsadó, a nővérekre rászólt hogy figyeljenek rám. Nekem pl naponta kötötte a sebemet, míg akiknek nem volt dokijuk egyszer se cseréltek kötést, sőt, az első felállítás után teljesen magukra hagyták őket, a csomagjukat lehajították a földre hogy császár utáni nap pakoljanak ki belőle. Nekem nem kellett, mert segítettek. Akinek nem volt orvosuk, csúnyán néztek ha bevitték a közös helyiségbe a gyereket hogy kicsit pihenjenek, nekem ők ajánlották hogy elviszik. Nálunk nem lehet bejönni a családtagoknak csak egy üvegfalon keresztül láthatják az apukák a gyereket. Az orvosom elintézte hogy fél percre elfordítsák a fejüket a nővérek így a férjem bejöhetett és megpuszilhatta a fiát.


Ahol normális a kórház, és megfelel a körzetes ott nem fontos dokit fogadni. Nálunk ha emberi bánásmódot akar az ember akkor igen.

2018. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem annyiba volt megynyugvás hogy volt sajàt orvosom hogy ő ugye végig követte a várandoságomat, mindig kitudta mi volt milyen gyógyszert adott, bàrmikor felhívhattam rögtön tudta kivagyok és mik ez elözményeim.. egyszer elkezdtem vérezni felhívtam már mondta is 20 perc múlva rendelőmbe találkozzunk( vasàrnap este 7-kor)

Szülésnél is felhívtam rögtön kórházba találkozzunk!

Nekem megnyugtató volt de ez csak az én véleményem:)

Boldog Babavárást!:)

2018. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én csak orvost fogadtam, szülésznőt nem, és jól döntöttem! Legközelebb is így lesz!
2018. okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezen nem is gondolkozok tovább, inkább választunk egy dokit. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2018. okt. 14. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!