Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadjak e szülészorvost?

Fogadjak e szülészorvost?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első babámat várom és nem igazán tudok dűlőre jutni az orvos kérdésben. Egyrészről a környezetemben van rá példa hogy akinek nem volt fogadott orvosa 13 órán át vajúdott, mialatt volt hogy öt órán át rásem néztek, majd műszakváltás után derült ki hogy feleslegesen hagyták szenvedni mert órák óta tudták hogy császározni kell. Még két másik ismerősömnél a fogadott dokik egy óra alatt lebonyolították a szülést, persze ez véletlen is lehet. Illetve úgy gondolom hogy komplikáció esetén talán kifizetődőbb lehet a saját doki. Másrészről egy kisbaba mellett bőven van mire költeni a száz ezreket. Mielőtt megköveznének nem a pénzt sajnálom, jelenleg is magánrendelésen csináltatom a vizsgálataimat, mivel az sztk-s időpontfoglalásról elég hamar kiderült hogy nem túl zökkenőmentes... De nem találkoztam még olyan dokival akiről úgy érzem hogy kimondottam nála szeretnék szülni. És még hozzá jön, hogy ugye a fogadható "magánorvosok" csinálják az ügyeletet is. Légyszives saját tapasztalatot írjatok, mert szeretnék kicsit tisztábban látni a témában.

2018. okt. 14. 12:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
Lehet úgy is hogy csak szülésznőt választasz. Ha az orvos nem is mindig, a szülésznő szinte végig melletted lesz, segit amiben csak kell, szól az orvosnak ha úgy látja. És olcsóbb is :)
2018. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál nem fogadtam meg az orvost, de terhesgondozásra hozzá jártam. 19 órát vajúdtam a kórházban úgy, hogy a 18.órában végre jött egy orvos aki oxit kötött be, hogy haladjunk valamerre. De akkor már a fájások között nem voltam magamnál,elaludtam,össze vissza beszéltem.

Most pocakban a tesó, KELL az orvos úgy döntöttem, még egyszer nem akarom átélni azt amit az első szülésnél.

2018. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak orvosom volt. Szörnyű terhességem volt, műtéttel, 6 hónap fekvéssel... megmentette a kislányunkat.

A szülőszobán szülésznőt csak a papírok kitöltésénél láttam. Egyebekben mindent az orvosom csinált, az oxitocin bekötéstől a vizsgálatokon át az EDA-ig. Félóránként rám nézett akkor is, ha épp nem volt konkrét teendője velem... Nem kérdéses, hogy a kistesónál is majd 'csak' őt fogadjuk majd fel.

2018. okt. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Pontosan ez vetődött fel bennem is, hogy egy komplikáltabb szülésnél lehetséges hogy nem mindegy van e orvosod van nincs.. Nem voltam még ebben a helyzetben, nem ismerem sajnos hogy állnak az ügyeletes orvosok a kismamákhoz, illetve mennyire lelkiismeretesek. Ismereretségi körben mindenki mást mond, mindenki máshogy élte meg. Nyilván semmi különleges bánásmódot nem várok, csak hogy tudjam hogy a szülésnél megkapja a kisbabám a kellő figyelmet es szakértelmet, és ne legyen a fejünk le..... Sokat segített hogy leírtátok a tapasztalatotok, köszönöm!
2018. okt. 14. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!