Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a "baj" a császármetszéssel?

Mi a "baj" a császármetszéssel?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok, csak érdekel! Már sokaktól hallottam, hogy "azt mindenképpen el akarják kerülni", meg hasonló.

Ez miért van? Több komplikáció léphet fel, vagy jobban fáj (közben vagy utána), vagy miért?

Köszi :)


2019. márc. 23. 13:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
A szülés természetes módja a hüvelyen keresztül történik. Ennyi az oka, hogy tulajdonképpen "jobb". Nekem csak császárom lehetett és abszolút elviselhető volt utána a fájdalom. De ez teljesen változó, van aki a hüvelyi szülés közben szakad szét, és van aki hetekig nem tud császár után mozdulni.
2019. márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Nekem személy szerint minden bajom van annak a gondolatától, hogy ébren vagyok, felvágják a hasamat ès úgy szednek ki belőle valamit/valakit. Nem ez a TERMÉSZETES útja a dolognak, szóval ha nem muszáj magamtól nem akarnék egy műtètet...
2019. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%

1 A gyereknek is jobb a hüvelyi szülés

2 Mivel ez egy műtét amivel felnyitnak, nagyobb a kockázata.

3 Utaná jobban fáj és nehezebben gyógyul a varrat mint a gát metszés. Egy volt munkatársam császárral szült (muszájból) és nagyon rossz volt neki hogy nem tud úgy foglalkozni a kicsivel mint a többi anyuka aki hüvelyi úton szült.

4 a varrat egy következő terhességnél komplikációt okozhat

2019. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%
Millió meg egy kérdés van, keresd meg őket.
2019. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
22%

Mert most a paleolit életmód a divat. Es bantu fekete nők, varázsló kántálásra hozzák világra a gyerekeiket, ezért nyilvanvaló az csak jobb lehet mint amit már rómaiak is csináltak Ennyi.

Ugyanigy bantuék magukra kötik a gyereket és az egesz nap anyja csecsén lóg, ezt itt is így kell.

Ja és ezért kell kókuszzsir is mert bantuék kókuszzsírral sütik a mandulalisztes kenyeret, ja nem, de senki nem állította ez egy tökéletesen kimunkált elmélet.

2019. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem keress rá a kockázataira. Egyébként orvosilag veszélyesebb szövődményei lehetnek, ezért kockázatosabb az anyára nézve, pláne, ha több gyereke akar.

Valaki ettől fél, más meg attól, hogy a hüvelyi szülés fájdalmát nem fogja bírni, sérül odalent, vagy elakad a gyerek, meg hogy olyan ismeretlen és irányíthatatlan.

Mindkettő sülhet el jól és rosszul, sőt még ugyanazon anya egy-egy szülése is általában teljesen más.

2019. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%

1, Mert nagy hasi műtét, aminek magas kockázata van a hüvelyi szüléshez képest.


2, Mert az újszülöttnek jobb a hüvelyi szülés.


3, Mert korlátozza a születések számát


4, Mert nagyon magas a költsége a hüvelyi szüléshez képest

2019. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem semmi baj vele. Fájdalom és gyógyulás teljesen egyéni. Nem attól lesz vki jó vagy rossz anya, h hogyan szült. És semmi közük idegeneknek ahhoz, hogy valaki, hogyan szült. Magánügy
2019. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Nekem semmi. Komplikációk sima szülésnél is felléphetnek. A felépülés is elsősorban fejben dől el. Aki hajlamos átadni magát a "jajj engem most megműtöttek de fáj" c. hisztinek, annak jóval nehezebb lesz. Engem is császároztak, újra ezt választottam volna, ha szültem volna még egy gyereket. Nem mondom, hogy nem fájt, de közel sem volt annyira borzalmas, mint amiket itt olvasok róla. Én sem tűröm pedig jól a fájdalmat, de a 15 óra vajúdás előtte milliószor rosszabb volt. A felépülés jóval könnyebb.
2019. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
68%
A felépülés hosszadalmasabb és fájdalmasabb. Kockázat mindkét fajtában van szerintem, lehet megkövezni, de én ugy gondolom hogy a császár veszélytelenebb a babára nézve. Engem 10 óra vajúdás után császároztak meg, és pokoli hálás vagyok érte. A felépülés maga volt a pokol, de ennek köszönhetem hogy a gyerekem él, és nem szenvedett károsodás, holott az ultrahangon 3 nappal korábban látták, hogy nem jól fordult be a baba... Na Mind1, ha lesz lehetőségem a következőt is császárral szeretném szülni, na nem azért mert könnyebb... Mert amíg a szobatársam aki természetesen szült utánam 2 nappal már szaladt, én még a beleket húztam kB, hanem mert én kevesebb kockázatot látok benne. De úgyis mindenki megcáfol majd, hogy a természet így találta ki stb... Igen, csak sajnos sok hiba becsuszhat, ami nálam be is csúszott, és nem szeretném még egyszer azt átélni, azt látni h a babám szivhangja fájásoknál 80...
2019. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!