Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a "baj" a császármetszéssel?

Mi a "baj" a császármetszéssel?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok, csak érdekel! Már sokaktól hallottam, hogy "azt mindenképpen el akarják kerülni", meg hasonló.

Ez miért van? Több komplikáció léphet fel, vagy jobban fáj (közben vagy utána), vagy miért?

Köszi :)


2019. márc. 23. 13:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
67%

"Kockázat mindkét fajtában van szerintem, lehet megkövezni, de én ugy gondolom hogy a császár veszélytelenebb a babára nézve"


Egyre több dolog derül ki arról, hogy a magzatnak szüksége van a szülés alatti stresszre, valamint arra, hogy áthaladjon a szülőcsatornán a megfelelő adaptációhoz.

Császármetszéses babáknál nagyobb az esélye a tranzitórikus tachypnoénak, gyakoribb a kisgyermekkorban előforduló akut leukémia, nagyobb eséllyel lesznek diabéteszesek és elhízottak.

2019. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%

"nem szeretném még egyszer azt átélni, azt látni h a babám szivhangja fájásoknál 80..."


Az, hogy fájások során csökken a szívhang, élettani reakció, a vagus reflex miatt van. Önmagában attól, mert a vajúdás bizonyos szakaszaiban 80-ra csökken a szívhang, még nem lesz fogyatékos a gyerek.

2019. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
50%
Hát az enyém majdnem az lett. Így is járunk dévényre, mivel.hipoxia miatt az összes izma letapadt. Ha ott akkor nem császárnak meg, komoly baj lett volna. De nyilván ez normális, ugye... Mind1, nem fogok ezen vitatkozni, mert nem érdemes. De örülök neki, hogy itt mindenki orvosi egyetemet végzett... Én is természeseten szerettem volna szülni, de amikor jöttek a komplikációk, igen hamar ugy gondoltam h igenis veszélyesebb. Lehet nem nekem van igazam, nem is kell egyet érteni, de én így gondolom. Akiket ismerek gyerekeket,aki természetesen született, mindnek van valami baja, vagy hipotón, vagy feszes, vagy valami más, a császáros gyerekek meg makk egészségesek. Persze ez lehet véletlen is. Fene se tudja.
2019. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

Én nem azt akartam kétségbe vonni, hogy nálad indokolt volt vagy sem. Nyilván ha kell a császár, akkor kell.

Inkább azoknak kellene elmondani, hogy mennyi veszéllyel jár az újszülöttre a császár, akik kényelmi okokból választják, és nem is vajúdnak előtte. A reakcióm inkább arra volt reflexió, hogy a "császár kevésbé veszélyes az újszülöttre". Ugyanis ez így önmagában nem igaz.

2019. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
61%

Angol tudosók szerint? Nyilván ez statisztika, amit nem kell komolyan venni. Pláne azt a részét, hogy császármetszés összefügg leukémiával, egyéb gyógyíthatatlan kórságokkal. akkor egyszerű a megoldás, hüvelyi szülés és nincs diabétesz, rák.... Banting meg b...kodott az inzulinnal, pedig ennyire egyszerű, hüvelyi úton kéne születni...

A nagyobb esély meg pont ugyanannyi, mennyi az esély hogy leukémias lesz császáros gyerek? 50%, vagy az lesz vagy nem. Mennyi az esély hogy leukémiás lesz a hüvelyi úton születettek? 50% vagy azok lesznek, vagy nem.

2019. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó: Arról én nem tehetek hogy neked halvány lila fogalmad sincs arról, hogy működik a statisztika.

[link]

2019. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy "poén", de nem 50%, hogy valaki leukémiás lesz életében bármikor...

A császár született babák elég nagy része valami terhesség vagy szülés alatt fellépő komplikáció vagy anyai alapbetegség miatt lett az, így persze, hogy a statisztika rosszabb náluk.

Szerintem jó az a szabály, hogy csak akkor műtsenek, ha a műtét elmaradása kockázatosabb, mint a műtét. Aki meg annyira csak kényelemből akarja, az fizesse ki (de ne csak a dokinak zsebbe).

2019. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebben lövell be a tej, jobban fáj, mint a természetes szülés, rosszabb a felépülés, rosszabb a babának...elvileg. Nekem császárom volt, az orvosom előtte fájásokat indukált, órákig vajúdtam, mire műtőbe kerültem. A gyerek apgarja 10/10 lett, műtét után hat órával felálltam, pisi, zuhany, és mentünk le osztályra. Amint mozgatni tudtam kicsit is a lábam, magamtól fordultam az ágyon, löktem magam leginkább persze, de ez jóval a hat óra letelte előtt volt. Szar érzés felállni, nem mondom, de annyira motivált, hogy a gyerekem egy percet ne töltsöm tőlem külön azért, mert felajánlják, hogy elviszik első este, hogy kb. bármit megcsináltam volna. És nem vitték el, el tudtam látni, igaz nem táncikáltam körbe ruganyos léptekkel. A szobámban két olyan hölggyel voltam, akik természetesen szültek, nekem lövellt be leghamarabb a tejem, másfél nappal szülés után, szóval ez sem feltétlen igaz, hogy császár után lassabbam lövell be/emiatt nem lövell be a tej. Szülés után egy héttel mentünk le sétálni, semmi baj nem volt azzal sem, nem csoszogva sétáltam, hanem normális emberi léptekkel. Szerintem nagyon sok függ attól, hogy az ember hogy viseli a műtéteket, és mennyire hagyja el magát egy-egy beavatkozás után.
2019. márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem poén, tény. Egy biztos dolog van a halál az 100%; a többi 50%. vagy leukémiás leszel vagy nem. Más opció nincs.

Tudom hogy működik a statisztika, felteszek egy hipotézist és keresek hozzá adatot amit úgy korrigálok hogy pont jó legyen a hipotézisemnek.


Sokaig nem értettem hogyan lehet 0% az infláció, múltkor elmagyarázta statisztikai hivatal alkalmazottja, van a fogyasztói kosár amiből kiveszik azokat a termékeket aminek az ára változik így tisztitott eredményt kapunk nullát.


De ha elfogadjuk korrektnek ezt a humbugot, akkor nézzük meg, leukémia nagyobb eséllyel alakul ki a császáros babáknál, az összes többi rák a természetes úton születetteknél gyakoribb logikusan. Cukorbetegség- császár, más autoimmun-természetes.... hát mivel császárosokat alapvetöen is a gyógyithato, jól kezelhető betegségek fenyegetik, oda jutunk, a császár feltétlenül biztonságosabb a gyerek egészsége érdekében.

2019. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Persze lehet hogy téves, hogy így gondolom, hogy az veszélytelenebb. Viszont nekem az mentette a babám életét. Én is így gondolkodtam, hogy szülni mindenki tud, az a legjobb. Hát igen, beütött a gebasz, konkrétan full 0 volt a lepényem, pedig nem dohányoztam, nem ittam, semmi, plusz a feje is rosszul befordulva. Nem is értem, hogy amikor ultrahangoztak, és látták, hogy nincs jól beilleszkedve, miért nem egyből császár lett? Persze én nem tudtam, csak annyi h fejvégű. Áramlását nézték, rendben volt de mégis, amikor beindult a buli, szinte semmi oxigént nem kapott a gyerek. Szóval baromi mérges vagyok, mert ha egyből császár lett volna, nem vajúdok 10 órát, valószínű semmi baja nem lenne a gyerekemnek. Szóval alapjáraton semmi baj nincs a császárral, mert életeket ment.

Az hogy a gazdagabbak azt választják, lelkük rajta, azért nem könnyebb az, csak szeretünk úgy gondolni rá.

2019. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!