Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tegyem túl magam a...

Hogy tegyem túl magam a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Abszolút természetes szülés párti vagyok.

Erre 12 héttel ezelőtt mikor csak besétáltam a rutin 38. hetes ultrahangra azonnal befektettek és másnap meg is császároztak. Olyan indok volt ami kizárta a természetes szülés lehetőségét, hiába rimánkodtam. Eltelt 12 hét, de azóta sem tudom megemészteni, hiába van itt az édes, egészséges kisbabám. Én szülni akartam..Ráadásul az orvosom azt mondta, kevés esély van 2. terhességnél első után természetes szülésre. Én meg mégegyszer végig nem csinálok egy császárt, abban 1000%-ig biztos vagyok. Akkor nem lesz több baba. Ezt az elsőt se tudom megemészteni. Más is volt vele így?


2019. márc. 25. 10:20
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

7.es

Nyíló méhszáj, baba pedig harántfekvésben.


Emellett nekem 190es vérnyomás.

2019. márc. 25. 10:53
 12/47 anonim ***** válasza:
95%
És mégis hogy szerettél volna egy harántfekvéses babát hüvelyi úton megszülni??? Ezen épeszű ember el sem kezd rimánkodni, mert tudja, hogy mindkettőjük életébe kerülhet megpróbálni is.
2019. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
96%

Ezek a szemét orvosok, megmentettek mindkettőtöket...


Szerintem keress fel egy szakembert. Bár én nagyon nehezen tudom fél fogni, hogy valaki ezen kattog, hogy császározni kellett, ahelyett hogy örülne hogy mindketten jól vannak.

Én is császárral szültem, a fiam életét köszönhetem neki. Egy percre sincs bennem hiányérzet, és szomorúnak tartom, hogy valakiben van.


Túltolják ezt a szülés témát szerintem. Dúla, hipnoszülés, anyám kínja. Persze mindenki úgy szül, ahogy kedve tartja amíg az biztonságos, de nem alaovetően nem az élményért szül az ember, hanem azért hogy babája legyen. Persze fontos az élmény is, de nem annak kéne legyen a legfontosabbnak.

2019. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
Olvastam megfordítási technikákról harántfekvés esetén, de azt mondták nem próbálják meg, mert kockázatos.
2019. márc. 25. 11:15
 15/47 anonim ***** válasza:
86%
Atyaég... Nem vagy komplett. Csak nehogy a kisbaba lássa ennek a kárát.
2019. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
96%
Baxus, de szemet egy orvos! Meg kellett volna fordítania a gyereket. Olyan egyszerű, mindenkinek sikerül. Max a nyakára tekeredett volna a koldokzsinor es megfojtja, vagy csak egy kis agykárosodást szenved. Na de kit érdekel, most boldog lennel, higy sikeresen megszülted a halott/agykarosodott gyereket. Ezzel szemben most van egy egészséges gyereked császárral... Komolyan, az iylen orvost le kellene csukni.
2019. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
95%

1 hónapja szültem. Én is természetesen akartam vajúdtam is több,mint 24 órát ,aztán neurológiai problémáim lettek a baba szívhangja leesett és azonnal megcsászároztak altatásban, így nem is emlékszem arra, amikor elsőnek láttam a babámat,csak elmesélték,hogy adtam neki egy puszit. Este ébredtem gyerek nélkül és estére sem adták oda,mert mindketten az intenzíven voltunk. Csak másnap kaphattam meg, amikor mindkettőnk állapota normális volt. Szerinted érdekelt, akkor,hogy hogyan érzem magam? Az érdekelt,hogy a babám veszi-e normálisan a levegőt. Szerencsére semmi károsodást nem szenvedett köszönhetően az orvosoknak és a többi kórházi dolgozónak.Én inkább hálás vagyok nekik. Az meg, hogy én mennyire mentem "tönkre" testileg és lelkileg,mert megviselt nagyon,az a legkisebb probléma. Pedig megvakultam a jobb szememre levált a

retinám. Egészséges lányom és ez a lényeg. A sebek begyógyulnak túl teszem magam az egészen idővel és örülök annak, hogy a lányom nem lett sérült. Javaslom, hogy te is dolgozd fel valahogyan. Nem lesz jobb,ha ezzel gyötröd magad. Ami megtörtént az megtörtént már nem lehet rajta változtatni. Örülj a babádnak,hogy együtt lehettek,hogy egészséges. Sokan összetennék a két kezüket,ha csak egy császárt kellett volna kibírniuk egy egészséges babáért. A jobb szememet és egy hatalmas vágást adtam a lányomért,de bármikor végig csinálnám újra érte.

2019. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
92%

Olvass annak is utána, hogy miylen kockázatai vannak és hogy milyen kevés helyen végzik el. Ha közben pl leszakad a lepény vagy áramlási gond lett volna, es emiatt súlyos oxigénhiányos agykárosodása lenne mint az en kislányomnak, akkor hidd el, hogy egy életre gyűlölnéd magad es az orvost, aki belement. En csak azért éltem túl ép ésszel a kislányom baját, mert nem rajtam múlott, tőlem teljesem kívülálló okból járt így születése után. De akik hibaztak, azok viszont megkapják a büntetésüket.

9-es voltam

2019. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Miután elmondta az orvosom , hogy miért nem lehet persze én sem erőltettem!

De attól még a rossz érzés , hogy nem tudtam megszülni még megmaradt bennem. Még ha nem is az én/ő hibája.

2019. márc. 25. 11:31
 20/47 A kérdező kommentje:
Én az orvost nem hibáztatom. Vérprofi és nagyon humánus orvosom van. Én magamban keresem a hibát, hogy ezt se tudtam úgy csinálni, ahogy kellett volna, még ha nem is rajtam múlt :/
2019. márc. 25. 11:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!