Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tegyem túl magam a...

Hogy tegyem túl magam a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Abszolút természetes szülés párti vagyok.

Erre 12 héttel ezelőtt mikor csak besétáltam a rutin 38. hetes ultrahangra azonnal befektettek és másnap meg is császároztak. Olyan indok volt ami kizárta a természetes szülés lehetőségét, hiába rimánkodtam. Eltelt 12 hét, de azóta sem tudom megemészteni, hiába van itt az édes, egészséges kisbabám. Én szülni akartam..Ráadásul az orvosom azt mondta, kevés esély van 2. terhességnél első után természetes szülésre. Én meg mégegyszer végig nem csinálok egy császárt, abban 1000%-ig biztos vagyok. Akkor nem lesz több baba. Ezt az elsőt se tudom megemészteni. Más is volt vele így?


2019. márc. 25. 10:20
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
67%

Te nem vagy normalis! Ahelyett hogy az egeszseges gyermekedet imadnad, itt rinyalsz es sajnaltatod magad, hogy bruh-huh teged megcsaszaroztak. Elhiszem hogy szulni szeretel volna de azert van egy hatar amit te mar atlepsz, eltelt mar 12 het es meg mindig ez a legnagyobb bajod, hogy 190es vernyomasal es harantfekvesu babaval nem hagytak szulni.

Orulj hogy egeszseges a gyereked is es te is! Ekkora libat meg nem lattam mint te!

2019. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
71%
Az agyadat is kivették???
2019. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, miért ostorozod magad?


MEGSZÜLTED! VILÁGRA HOZTAD!

Én úgy fogtam fel a császárt, hogy ha nem így történt volna, akkor most nem lenne egy csodás nagy fiam. Örülök, hogy időben lépett az orvos és nem lett baj.

Nálad esély sem lett volna a természetes szülésre, nem véletlenül nem fordult be.


Nekem most lesz pár héten belül a 3. császárom, nem bánom, mert a lényeg a kis élet akit a kezemben tarthatok és láthatom felnőni.


Senkinek sincs joga ítélkezni a születés módja felett és feletted, felettünk sem.

2019. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
75%
Ha megértő "fülekre" szeretnél találni, csatlakozz a Császárvonal facebook csoporthoz. Ahogy látom, itt nem nagyon értik meg a problémádat. A csoportban viszont sok a hasonló gonddal küzdő nő, meg fognak érteni, tudnak tanácsot adni.
2019. márc. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
69%
azért, te szintén nem túl értelmes előző, mert épeszű ember nem rinyál azon, hogy császárra volt szüksége. Mi kéne neki, buksisimi??
2019. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
79%

Ezért tartom butaságnak, ha valami valamilyen szülés párti..

Azt értem ha valaki szőke vagy barna hajú parti, vagy szoknya vagy nadrág parti. De ez szülés. 0% függ a nőtől, tehát felesége sigy eltervezni és csalódottnak lenni is. Ott a baba. Jól van egészséges. Mit számít? Őszintén... 🤔

2019. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
54%

Ez egy valóban gond, ami sok nőt érint. Az itt levők nagy része valószínűleg nem hallott még róla, pedig van ilyen.


Láad egy szakember írása:


Nem minden anyának vannak a műtétes szülés után panaszai. Az alábbiakhoz az érintett anyákkal folytatott beszélgetéseim szolgáltak alapul.


A lehetséges következmények:


Az anyai/női szerepértelmezés

Erősen sértheti az anyai vagy női szerepfelfogást.

Nem vagyok igazi nő, ha még szülni sem tudok?

A saját sorssal való perlekedés gyakran kudarc- és bűntudatérzéshez vezet.


Anya-gyermek kötődés

Zavart kelthet az önértékelésben és sok esetben nehezíti vagy zavarja a kötődési folyamatot, ha a műtéthez a gyermektől való elválasztás is társul

– órákon vagy napokon át.

“Fél évig olyan idegen volt nekem a babám, gyakran nem is tudtam, mire van szüksége…”

“Egyáltalán az én gyerekem vagy?”


Szexualitás / Test / Várandósság

Sok asszonynál a saját partnerhez és a saját szexualitásához való viszony is kárt szenved. A szexuális kedv elvesztésének egyik oka lehet a saját heg, amihez szégyen és undor érzete társul. Néhány nő krémezés közben nagy ívben kikerüli a heget – sosem érinti meg! A következő teherbeeséstől való félelmet nem szabad lebecsülni: “Sose szeretnék még egyszer ilyen rémes dolgot átélni.“


Tanulmányokból ismert, hogy a császáros anyukák a természetes úton szült nőkkel összevetve, sokkal ritkábbak lesznek várandósok (legalábbis a szülést követő 5 évben).


Poszttraumás zavar

Tapasztalataim szerint ez viszonylag ritkán fordul elő. Ha kezeletlenül marad az alvászavar, rémálmok, félelem, ijedékenység, akkor az depresszióhoz, táplálkozási zavarokhoz vagy szenvedélybetegséghez vezethet.


“A gyerek egészséges, mit akarsz még?” hallhatja sok császáros anyuka. Azonban az érintett anyának ez nem segít a fennálló gyászában vagy csalódottságában.


A császáros anyákkal szerzett személyes tapasztalataim alapján tudom, hogy sok anya hosszú ideig hordozza ezt a szülésélményt. Azonban a fájó élmények gyógyulásához, feldolgozásához számos út vezethet. Minden nőnek megvan az esélye, hogy ismét összhangban legyen a saját történetével, annak értelmet adjon és szeretettel tudjon bánni az operált testével.


A gyógyulás személyes útjának megtalálásában segíthet egy tanácsadóval folytatott személyes beszélgetés.



Ez pont az a csoport, amit fent javasolt valaki. Keresd meg őket.

2019. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
71%
Keress fel pszichológust. Valószínűleg mélyebben gyökerezik ennél a probléma, csak ez váltotta ki ennyire.
2019. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
92%
26os vagyok, annyit hozzatennek, hogy 4napja voltam egy kisbaba temetesen mert anyuka erőltette a természetes szülést, pedig nem kellett volna.. Szerinted ő nem lenne a helyedben? Élvezd az életet a KISBABADDAL!!!
2019. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
57%
Van, akit megvisel, hogy nem tudta hüvelyi úton megszülni a gyermekét. Miért nem lehet ezt elfogadni? Ez nem rinyálás, ez egy valós kudarcélmény, amit fel kell dolgozni. Van, aki könnyedén túllép ezen, és van, akinek nehezebben megy. Szerintem nem én vagyok "nem értelmes", hanem az, akibe egy csepp együttérzés se szorult.
2019. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!